Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Etika dhe karriera,a mund te kombinohen se bashku??

ANABELA

<>_I’m_ReallY_NoT_FakE<>
Staff member
ADMIN
Regjistruar më
Jul 21, 2018
Mesazhe
11,472
Pëlqime
22,928
Pikë
113
Mosha
28
Te kesh nje karriere etike
eshte e mundur,per aq kohe sa punon me veten.
Ne fakt,te qenurit njerez te mire,nuk eshte mjaftueshem.

A eshte e mundur te pajtoni
etiken dhe karrieren??


Po,pervec kesaj,synimet e mira,
nuk jane te mjaftueshme.

Paragjykimet dhe proceset psikologjike qe erresojne gjykimin moral,
duke na bere te shkelim parimet tona,
dhe te krijojme shpesh justifikime”.

Atehere,si te veproni per te ndjekur kete qellim te rendesishem?

Mendoj se nevojitet nje “qasje me tre hapa”;

Te qenit te pergatitur
per sfidat qe do te hasni:

Te qenit ne gjendje per
te vendosur ne menyre efektive:

Te mesoni nga sukseset
(dhe deshtimet)
morale te dikujt.😊😊
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Mr. A

In vino veritas! 🍷
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
3,922
Pëlqime
2,787
Pikë
113
Eshte e mundur por jo ne Shqiperi. Duhen ca breza trashigimi pozitivizmi perpara qe ti dime ti kombinojmë.
 

HIM

The eyes chico,they never lie!
Staff member
SUPER MODERATOR
Regjistruar më
Jun 19, 2018
Mesazhe
3,100
Pëlqime
4,334
Pikë
113
Mosha
32
Location
So far away
Kombinimi etikes me karrieren varet nga fusha ku vepron.Ka profesione qe etika eshte kusht per te bere karriere,ka profesione te tjera ku nuk can dot pa icik brryla apo intriga.Rendesi ka te jemi mire me shnet 😋
 

NOUR

-Smile Now~Cry Later-
Kontributor
Regjistruar më
Dec 19, 2018
Mesazhe
7,797
Pëlqime
4,387
Pikë
113
Kombinimi etikes me karrieren varet nga fusha ku vepron.Ka profesione qe etika eshte kusht per te bere karriere,ka profesione te tjera ku nuk can dot pa icik brryla apo intriga.Rendesi ka te jemi mire me shnet 😋
Ka edhe profesione :p qe duhet me dit stile se sben karrier e the mire e bab shendetin edhe ndergjegjen e paster te tjerat rregullohen kismetin do marim te gjith!
 
Reactions: HIM
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top