Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Eventi më i madh në Teatrin e Barcelonës, Mbreti i Spanjës përzgjedh Ermonela Jahon

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Eventi më i madh në Teatrin e Barcelonës, Mbreti i Spanjës përzgjedh Ermonela Jahon​

Me sa duket mbreti Philip ka një adhurim për talentin e sopranos shqiptare saqë e përzgjodhi në 175-vjetorin e një prej institucioneve zemër për artin të Katalunjës e në botë.


Eventi më i madh në Teatrin e Barcelonës, Mbreti i Spanjës

Ermonela Jaho

SPANJË
- Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho ka pozuar me çiftin mbretëror të Spanjës, Letizia dhe Filip. Kjo foto është postuar nga “Gran Teatre dei Liceu” të Barcelonës.
Me sa duket mbreti Philip ka një adhurim për talentin e sopranos shqiptare saqë e përzgjodhi në 175-vjetorin e një prej institucioneve zemër për artin të Katalunjës e në botë. Të premten në 4 nëntor Mbreti Felipe dhe mbretëresha Letizia ishin kujdestarët kryesorë te kremtimit të këtij përvjetori dhe e vetmja artiste e ftuar në këtë event ishte shqiptarja Ermonela Jaho.

Eventi më i madh në Teatrin e Barcelonës, Mbreti i Spanjës


Kjo dalje, vjen edhe si shenjë rekuperimi shëndetësor e sopranos, pas dy koncerteve të anuluar rishtazi në Oviedo dhe Bilbao.

Në një intervistë në Shqipëri pak muaj më parë, Ermonela tha për mbretin dhe mbretëreshën e Spanjës se ishin më të afrueshëm. "Mbreti ishte edhe më i dashur se Letizia. Ai me përqafime, shumë familjar dhe unë kam vajtur kam hapur stinat në atë teatër dhe ai e mbante mend. Më tha: Ti je ajo shqiptarja që ke kënduar vitin e kaluar. Domethënë shumë i kujdesshëm", tha ajo.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.