• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

"Facebook” do të investoj 300 milionë dollarë në gazetari

PoetiPerlotur

Herojte kujtohen Legjenda nuk vdes kurre!
I Rregjistruar/e
Mesazhe
325
Mosha
32
Rrjeti social “Facebook” ka njoftuar se do të investojë 300 milionë dollarë gjatë tre viteve, kryesisht në SHBA, në projekte për të promovuar informacionin lokal, i cili vuan më tepër nga dominimi i internetit. “Ne do të vazhdojmë të luftojmë kundër informacioneve të rreme (lajmeve të rreme), keqinformimit dhe informacionit të cilësisë së dobët”, ka treguar në një mesazh të postuar në profilin e tij në “Facebook”, Campbell Brown, zëvendëspresident i kompanisë i ngarkuar për partneritetet me mediet. Ai ka shtuar se kjo kompani gjithashtu ka mundësinë dhe përgjegjësinë për të ndihmuar mediet lokale të rriten dhe të kenë sukses .
Në fillim të janarit 2017, rrjeti social nisi “Projektin e Gazetarisë në Facebook”, për të forcuar lidhjet e platformës me industrinë e medias.
Në atë periudhë bëhej fjalë kryesisht për t’u ofruar medieve zgjidhje për të përmirësuar të ardhurat që rrjedhin nga prania e tyre në “Facebook” dhe për të zhvilluar shkëmbime mes rrjetit social dhe organeve të medies.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top