• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

FACEBOOK PAYOUT

CIBOX

value = "{} the xengent
Contributor
Mesazhe
85
Të gjithë ata që kanë problem dhe kanë ngec tek procesi i payout në Instant Article ose Ad Breaks dhe nuk ua pranon llogarinë në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni apo kudo që të jeni, lexoni më poshtë se si mund të bëni zgjidhje.

Për ta bërë këtë duhet ta keni apo ta merrni paraprakisht një kartele payoneer.

  1. Së pari duhet të shkoni tek monetization manager > payout > Add payment acocunt.
  2. Merrni të dhëna fake nga Identinator (https://identinator.to/?gender=male&country=United+States)
  3. Plotësoni ato të dhëna tek të dhënat personale në payment account. Shtetin e bëni Unites States, Business type: individual dhe i plotësoni të dhënat.
3.1 Tek legal info SSN merrni një fake SSN tek SSN Verify (https://www.ssn-verify.com/generate) dhe gjeneroni një SSN në bazë të shtetit ku e keni adresën personit që po plotësoni. Pastaj vazhdoni next.
  1. Pastaj merrni form-w9 nga ketu: https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw9.pdf
  2. Plotësoni formën w9 poashtu me të njëjtat të dhëna sikur në payment account dhe bëni upload ne payment account.
  3. Tek llogaria bankare plotësoni Emrin dhe Mbiemrin e juaj si dhe emaili juaj, tjerat sikurse ne fake llogari.
Ndersa të dhënat bankare plotësoni sikurse payoneer-i juaj.
6.1. Të dhënat e llogarisë të payoneer tuaj i gjeni si më poshtë
6.1.1. Log into your Payoneer account.
6.1.2. Under the Receive Menu, click on Global Payment Service.
6.1.3. In Global Payment Service page, you'll get your Payoneer Routing Number & other details.

Dhe kështu FB ua pranon pastaj lidhjen e instant article ose ad breaks me këtë llogari tuaj. /itshqip.com
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top