Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Fëmijëria !

Nuk e kuptoj trashet ???
Po na dilte shpirti duke shtyr njeri tjetrin ????
Kanë qenë të kohës së xhaxhit.Si garazhde e vinin të pjerrëta.Se di për ca i kanë pas përdorur...mbase për t'u mbrojz nga armiku?
 
Femijeria ime vitet e para muajt e veres i kaloja gjithmone ne Shqiperi sa nga familja mamit sa nga ajo e babit, kam shume kujtime te bukura.
 
E mbaj mend shkoja me gjunjte gjak n shpi ,ishte super kohe sot vtm iphon tablet ska tj
E imagjinoj. Ti paske përdorur gjunjët për frena ? Unë e kisha karrocën time moderne ? me frena dore ?
 
Ne kete teme mendoj te flasim per femijerine tone. Si u rritem “lojrat,kushtet,foto”. Krahasime me brezin e sotem. Si po edukoni femijet tuaj ? Si do te donit ti edukonit? Si ka qene femijeria juaj? Teme e hapur qe ka te beje per pjesen e femijeve.
Mblidhja lule gjithê ditên dhe pêrpiqesha ti mbjellja.. Luaja me biçikleta dhe vetura fêmijêsh.. Jam pêrplasur nê tokê kushedi sa herë duke u luajtur me njê veturê qê i mungonin rrotat e pasme ??
 
Më pëlqen si tem dhe ju përgëzoj për hapjen e saj..

Fëmijëria është një kohë e mrekullueshme, gjithçka duket e lehtë dhe e bukur.
Të gjithë ne kemi copëza kujtimesh qê do i çuaja "Oazi kujtimeve"


Tani, duke u përpjekur t'i rregulloj të gjitha kujtimet e mia dhe një herë duket se po i përjetoj të gjitha . E kuptoj që thjesht isha e vogël që isha vërtet e lumtur, dita ime ishte e mbushur me një sërë ngjarjesh, qesharake dhe të trishtueshme, por nuk do të thosha për asnjë prej tyre që dua të harroj për të.

Normalisht ngjarjet e fëmijërs kan ndikuar tek ne si individ të rritun.
Poor jam shumë e lumtur qê në fëmijrin time jam rritur me mungesa, flas nga ana fincare, sepse ndoshta po t'kisha gjithçka doja ,nuk do e kuptoja si asht të të mungoj diçka , madje ndoshta do bëhesha dhe "egoiste"
Në fakt jam rritur gjithmon me frymen e dashnis, tolerances, ma kan nguros shumë fort tek unë që nuk asht trup aspak kur nuk ke mundësi me pas apo ble gjithçka do.
Jam rritur me frymen e punës, dhe gnithmonë hala dhe sot si mama , tezja, dhe babi më thon gjithmonë kurr mos ju përul dikujt, mos u ba e varur fincarisht nga nji mashkull!
Nuk ja ke nevojen banu e zonja e vetes dhe dili vetes zot, e ket kam me ngulit dhe të fmit e mi.
Do thoja se ndoshta vërtet prindërit e mi nuk kan pas mundësi të mi plotësojnê gjithçka pooor mê kan dhan gjan qê nuk blihet me pasurin e tan botês , dashnin, edukaten, m'kan msu me ken njeri human dhe i drejtê e jo njeri tradhëtar..
M'kan msuar me ken njeri besnik.
Që besnikira nuk asht ajo qê ti ban kur je pêrball njerzve poor ajo qê ti ban kur ja kthen shpinen, dhe kur njerzit qê ti ke zgjedh me ken me to nuk tê shohin..
Nuk mi kan ngult me fjalê por ato kan ken Netedy.com ime, pra jo mê kot thon fmija asht pasqyrim i prindêrit.
Tana kto jan msu gjat fêmijëris dhe kto jan kujtime dhe mêsime normalisht..

Cili nga ne nuk ka admiruar , dëborën e parë që bie, rrobat, shiu, pas së cilës me siguri do të ketë një ylber,madje na thonin se nëse do e kaloni ylberin do bêhshim djalë , apo e kundërta e saj.??..

Jeta jonë në këtë periudhë asht varur drejtpërdrejt nga familja jonë dhe edukimi. Falë prindërve, ne kemi mirësi, butësi dhe dashuri. Prindërit janë modeli më i mirë i roleve.
Sa shum që flas..???
 
Më pëlqen si tem dhe ju përgëzoj për hapjen e saj..

Fëmijëria është një kohë e mrekullueshme, gjithçka duket e lehtë dhe e bukur.
Të gjithë ne kemi copëza kujtimesh qê do i çuaja "Oazi kujtimeve"


Tani, duke u përpjekur t'i rregulloj të gjitha kujtimet e mia dhe një herë duket se po i përjetoj të gjitha . E kuptoj që thjesht isha e vogël që isha vërtet e lumtur, dita ime ishte e mbushur me një sërë ngjarjesh, qesharake dhe të trishtueshme, por nuk do të thosha për asnjë prej tyre që dua të harroj për të.

Normalisht ngjarjet e fëmijërs kan ndikuar tek ne si individ të rritun.
Poor jam shumë e lumtur qê në fëmijrin time jam rritur me mungesa, flas nga ana fincare, sepse ndoshta po t'kisha gjithçka doja ,nuk do e kuptoja si asht të të mungoj diçka , madje ndoshta do bëhesha dhe "egoiste"
Në fakt jam rritur gjithmon me frymen e dashnis, tolerances, ma kan nguros shumë fort tek unë që nuk asht trup aspak kur nuk ke mundësi me pas apo ble gjithçka do.
Jam rritur me frymen e punës, dhe gnithmonë hala dhe sot si mama , tezja, dhe babi më thon gjithmonë kurr mos ju përul dikujt, mos u ba e varur fincarisht nga nji mashkull!
Nuk ja ke nevojen banu e zonja e vetes dhe dili vetes zot, e ket kam me ngulit dhe të fmit e mi.
Do thoja se ndoshta vërtet prindërit e mi nuk kan pas mundësi të mi plotësojnê gjithçka pooor mê kan dhan gjan qê nuk blihet me pasurin e tan botês , dashnin, edukaten, m'kan msu me ken njeri human dhe i drejtê e jo njeri tradhëtar..
M'kan msuar me ken njeri besnik.
Që besnikira nuk asht ajo qê ti ban kur je pêrball njerzve poor ajo qê ti ban kur ja kthen shpinen, dhe kur njerzit qê ti ke zgjedh me ken me to nuk tê shohin..
Nuk mi kan ngult me fjalê por ato kan ken Netedy.com ime, pra jo mê kot thon fmija asht pasqyrim i prindêrit.
Tana kto jan msu gjat fêmijëris dhe kto jan kujtime dhe mêsime normalisht..

Cili nga ne nuk ka admiruar , dëborën e parë që bie, rrobat, shiu, pas së cilës me siguri do të ketë një ylber,madje na thonin se nëse do e kaloni ylberin do bêhshim djalë , apo e kundërta e saj.??..

Jeta jonë në këtë periudhë asht varur drejtpërdrejt nga familja jonë dhe edukimi. Falë prindërve, ne kemi mirësi, butësi dhe dashuri. Prindërit janë modeli më i mirë i roleve.
Sa shum që flas..???
"Nuk mi kan ngult me fjalê por ato kan ken Netedy.com ime, pra jo mê kot thon fmija asht pasqyrim i prindêrit.
Tana kto jan msu gjat fêmijëris dhe kto jan kujtime dhe mêsime normalisht.."

me fal qe te pyes se ndoshta asht dicka e jetes tane personale, por cne forumi me jeten tane personale...ngaqe duhet me i mbajt te ndame menoj....
 
Më pëlqen si tem dhe ju përgëzoj për hapjen e saj..

Fëmijëria është një kohë e mrekullueshme, gjithçka duket e lehtë dhe e bukur.
Të gjithë ne kemi copëza kujtimesh qê do i çuaja "Oazi kujtimeve"


Tani, duke u përpjekur t'i rregulloj të gjitha kujtimet e mia dhe një herë duket se po i përjetoj të gjitha . E kuptoj që thjesht isha e vogël që isha vërtet e lumtur, dita ime ishte e mbushur me një sërë ngjarjesh, qesharake dhe të trishtueshme, por nuk do të thosha për asnjë prej tyre që dua të harroj për të.

Normalisht ngjarjet e fëmijërs kan ndikuar tek ne si individ të rritun.
Poor jam shumë e lumtur qê në fëmijrin time jam rritur me mungesa, flas nga ana fincare, sepse ndoshta po t'kisha gjithçka doja ,nuk do e kuptoja si asht të të mungoj diçka , madje ndoshta do bëhesha dhe "egoiste"
Në fakt jam rritur gjithmon me frymen e dashnis, tolerances, ma kan nguros shumë fort tek unë që nuk asht trup aspak kur nuk ke mundësi me pas apo ble gjithçka do.
Jam rritur me frymen e punës, dhe gnithmonë hala dhe sot si mama , tezja, dhe babi më thon gjithmonë kurr mos ju përul dikujt, mos u ba e varur fincarisht nga nji mashkull!
Nuk ja ke nevojen banu e zonja e vetes dhe dili vetes zot, e ket kam me ngulit dhe të fmit e mi.
Do thoja se ndoshta vërtet prindërit e mi nuk kan pas mundësi të mi plotësojnê gjithçka pooor mê kan dhan gjan qê nuk blihet me pasurin e tan botês , dashnin, edukaten, m'kan msu me ken njeri human dhe i drejtê e jo njeri tradhëtar..
M'kan msuar me ken njeri besnik.
Që besnikira nuk asht ajo qê ti ban kur je pêrball njerzve poor ajo qê ti ban kur ja kthen shpinen, dhe kur njerzit qê ti ke zgjedh me ken me to nuk tê shohin..
Nuk mi kan ngult me fjalê por ato kan ken Netedy.com ime, pra jo mê kot thon fmija asht pasqyrim i prindêrit.
Tana kto jan msu gjat fêmijëris dhe kto jan kujtime dhe mêsime normalisht..

Cili nga ne nuk ka admiruar , dëborën e parë që bie, rrobat, shiu, pas së cilës me siguri do të ketë një ylber,madje na thonin se nëse do e kaloni ylberin do bêhshim djalë , apo e kundërta e saj.??..

Jeta jonë në këtë periudhë asht varur drejtpërdrejt nga familja jonë dhe edukimi. Falë prindërve, ne kemi mirësi, butësi dhe dashuri. Prindërit janë modeli më i mirë i roleve.
Sa shum që flas..???
Pse më del me gabime aty netdy .com ??dhe kur e shikova ma par nk del,
"Nuk mi kan ngult me fjalê por ato kan ken Netedy.com ime, pra jo mê kot thon fmija asht pasqyrim i prindêrit.
Tana kto jan msu gjat fêmijëris dhe kto jan kujtime dhe mêsime normalisht.."

me fal qe te pyes se ndoshta asht dicka e jetes tane personale, por cne forumi me jeten tane personale...ngaqe duhet me i mbajt te ndame menoj....
Poo thua për ket, netdy.com ??!
Apo e kam un gabm, se edhe un.kur e pash për gabime nuk mê doli kjo.
E bana me i ba edit po nk mê del vetm kur i baj postimin del ???.
Apo se kam kuptuar pyetjen??
 
ok flm ajo ishte pyetja,
u kuptume,
Pse më del me gabime aty netdy .com ??dhe kur e shikova ma par nk del,

Poo thua për ket, netdy.com ??!
Apo e kam un gabm, se edhe un.kur e pash për gabime nuk mê doli kjo.
E bana me i ba edit po nk mê del vetm kur i baj postimin del ???.
Apo se kam kuptuar pyetjen??
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.