Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Femra me influencë në histori!

Thone qe pas cdo burri te sukseshem qendron nje grua e forte.
Nuk e di sa te verteta jane keto gojdhenat.
Fakt eshte qe mbas cdo burri te sukseshem qendrojne shume njerez te tjere qe sakrifikojne pa fund,perfshi ktu dhe gruan.
 
Po turqizohemi serish me pagezimin e politikes shqiptare dhe te elites saj perberse e cila po perkrah perhapjen e neotomanizmin ne ballkanin perendimore nepermjet stilit retorik, mbeshtet ne autokracine e neokomunizmit te ri ose si quhet ndryshje “rilindja”.
 
Kush është për mua një femer me influencë!
1.Një femer që arrin gjdo gjë vetë duke ja nisur nga 0 dhe të bëhet lider pa pasur nevoj ti thot dikujt faleminderit, përveçse familjes për mbështetjen.
2.Një femer që arrin gjdo gjë me tru dhe jo me trup.
3.Një femr që përdor shkallët dhe jo ashensorin.(Jo për gjë poor nëse bie nga ku është ngjitur nëse ka përdorur ashensorin nuk do dijë të ngjis shkallët dhe mbetet të pers ashensorin tjeter.??
Një femer që thot jam lider por që nuk punon në kompanin ose biznesin e familjes por ka biznesin e saj ku ajo punson të tjeret.
Një femer që mbi të gjitha di të komnikoj, që nuk përdor fjalë të cilat shpesh për një grup njerzish mund të jen të vështira për tu kuptuar por përdor fjal sa më të thjeshta..
Një femer e cila nuk harron kurr prej nga ja ka nisur ku ka jetuar dhe si para se të bëhej ajo që është.
Njē femr qē nuk ja punon bashkshortit kurr duke dal fshehurazi me dikë tjeter..
NJë femer e cila do jetë gjithmonë falenderuse.
Njē femer me shum pozit por që në shpirt është e thjesht

(Kshu dhe kjo do jem unë)???
 
Femra me me influence ne historibe time ka qene plaka ime. Jam gati per debat
 
Doni shembuj femrash me influence historike? S'keni pse shkoni deri te sulltanshat ne Stamboll. Kemi shembuj madheshtor ne kombin tone. Olimbia, e ema e Aleksandrit te Madh, pati ndikim te madh ne rrjedhen historike te kohes. Mbreteresha Teuta vlen poashtu te permendet, sepse nuk u gjunjezua ndaj presionit Romak. Shembull tjeter shume i njohur ne lashtesi eshte Kleopatra, princesh e dinastise maqedone ne Egjipt. Maqedonet ishin thjesht iliro-trak (flisnin ilirisht/shqip).
 
E njërës këtu, i duket vetja sulltaneshë?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.