Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Femrat vs Meshkujt

ALekSa

I think my guardian angel drinks
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 15, 2017
Mesazhe
9,667
Perparesit e femrave para meshkujve :p

1. Nëse ndonjëra është e stresuar, mjafton të kujtojë se ne quhemi "seksi i bukur".

2. Nuk kemi nevojë të vëmë kollare.

3. Nuk na dhemb kur kryqëzojmë këmbët.

4. Nëse vendosim të bëjmë profesione burrash, quhemi "pioniere", nëse ata (burrat) vendosin të bëjnë profesion grash quhen pederastë.

5. Inteligjenca jonë është e krahasueshme me atë të burrave. Por pamja jonë është më e mirë.

6. Nëse vrasim dikë dhe arrijmë të vërtetojmë që kjo ka ndodhur gjatë ciklit menstrual, na ulet dënimi.

7. Truri ynë ka të njëjtin kapacitet me trurin e burrave, megjithëse kemi 6 miliard nervura me pak. Kjo do të thotë se jemi më eficente.

8. Ne jemi në gjendje të bëjmë disa gjëra njëkohësisht.

9. E dimë gjithmonë se ku i kemi vënë çorapet.

10. Gruaja e presidentit quhet "first lady". (burri i presidentes është një zero në të majtë, megjithëse rri në të djathtë)

11. Nëse martohemi me trashëgimtarin e fronit jemi "mbretëresha", nëse një burrë martohet me trashëgimtaren e fronit, është vetëm burri i mbretëreshës)

12. Ne jemi ato që vendosim sa fëmijë të bëjmë.

13. Ne i ndiejmë fëmijët të na lëvizin brenda nesh.

14. Fëmijët thonë gjithmonë "mami" fjalën e parë.

15. Gjithmonë jemi të sigurta që fëmija është i yni.

16. Kemi leje lindjeje.

17. Vizita te gjinekologu është më e këndshme sesa vizita te mjeku i prostatit.

18. Ne quhemi "ylli" i dasmës.

19. Keni dëgjuar ndonjëherë të flitet për "muzë frymëzuese" në gjininë mashkullore???!!!!!

20. Jetojmë më shumë.

21. Jemi më rezistente ndaj dhimbjeve dhe infeksione. Kemi më pak probleme kardiake.

22. Djersijmë më pak.

23. Kur mbytet anija ne kemi përparësi të hipim të parat në varkat e shpëtimit.

.....jeni te lir te beni replika ose te heshtni duke pranuar kto te verteta :D
 
Perparesit e femrave para meshkujve :p

1. Nëse ndonjëra është e stresuar, mjafton të kujtojë se ne quhemi "seksi i bukur". --- > un gjithmone them se ne nje cift njeri duhet te jete i bukur njeri i zgjuar per te kompesuar njeri tjetrin, me kenaqesi pranoj qe ti je e bukura :D

2. Nuk kemi nevojë të vëmë kollare. -> keni nevoje te rrini mbi shkopinj si akrobatet e cirkut, do thuash kenaqesi, ne na ben me shik

3. Nuk na dhemb kur kryqëzojmë këmbët. -> as ne sna dhemb, ama ne i kryqezojme e i hapim sipas qefit, sdi ne mund te themi te njejten gje per ju

4. Nëse vendosim të bëjmë profesione burrash, quhemi "pioniere", nëse ata (burrat) vendosin të bëjnë profesion grash quhen pederastë. -> nese ti ben cati apo nderron nje rrubinet pervecse se ben dot por shoqet ste shohin si "femerore", nese ne gatuajm dukemi hot

5. Inteligjenca jonë është e krahasueshme me atë të burrave. Por pamja jonë është më e mirë. -> prandaj njerzit me te zgjuar qe mban mend historia jane meshkuj?

6. Nëse vrasim dikë dhe arrijmë të vërtetojmë që kjo ka ndodhur gjatë ciklit menstrual, na ulet dënimi. -> e pasi dilni jetoni nje burg te dyte si diskriminimi i shoqerise dhe nga vet gjinia, ndersa ne jemi thjesht nje ish i burgosur qe mund te kete akoma jete :D

7. Truri ynë ka të njëjtin kapacitet me trurin e burrave, megjithëse kemi 6 miliard nervura me pak. Kjo do të thotë se jemi më eficente. -> eshte per te ardhur keq kur i perdorni vetem per manikyr e pedikyr

8. Ne jemi në gjendje të bëjmë disa gjëra njëkohësisht. -> dhe asgje te sakte, pastaj justifikiheni se jeni "femer"

9. E dimë gjithmonë se ku i kemi vënë çorapet. -> nese un dal pa corape ku eshte provlemi? Ose nqs i vesh ndryshe? Do bejme gallate, ti do beje skandal

10. Gruaja e presidentit quhet "first lady". (burri i presidentes është një zero në të majtë, megjithëse rri në të djathtë) -> ka qene e veshtire te mendohet dicka e tille kur grate as e mendonin te beheshin te tilla, dhe kjo vjen si merite e jona per te treguar qe sjemi diskriminues

11. Nëse martohemi me trashëgimtarin e fronit jemi "mbretëresha", nëse një burrë martohet me trashëgimtaren e fronit, është vetëm burri i mbretëreshës) -> nuk mund te kenaqesh me nje karamele kur pjesa tjeter e botes femerore qe ska titull meret grua si te blihet nje placke ne treg, mund te ngushellohesh me aq mbreteresha sa jane

12. Ne jemi ato që vendosim sa fëmijë të bëjmë. -> dhe ne mund ta vendosim, nese ti sdo 2, mund ti bejme me 2 te ndryshme

13. Ne i ndiejmë fëmijët të na lëvizin brenda nesh. -> per nje moment zoti ka kthyer syte dhe nga ju

14. Fëmijët thonë gjithmonë "mami" fjalën e parë.

15. Gjithmonë jemi të sigurta që fëmija është i yni.

16. Kemi leje lindjeje. -> perseri kur te kthehesh duhet te punosh me shume qe te arrish fitimet e nje mashkulli

17. Vizita te gjinekologu është më e këndshme sesa vizita te mjeku i prostatit. -> yeah right, me fol pak per hallat nga amerika :D

18. Ne quhemi "ylli" i dasmës. -> ashtu si beheni copash si se kape ti dhendrin

19. Keni dëgjuar ndonjëherë të flitet për "muzë frymëzuese" në gjininë mashkullore???!!!!! -> kemi nevoje per nje te tille?

20. Jetojmë më shumë. -> nqs martohesh me nje burr 10 vjet me te madh dhe nqs ai vdes 5 vjet para sdmth qe ke jetuar me shume :p, + 5 dite ne muaj juve sju quhen :D

21. Jemi më rezistente ndaj dhimbjeve dhe infeksione. Kemi më pak probleme kardiake. -> juve ju dhemb dhe ideja kur ju thyhet thoi

22. Djersijmë më pak. -> rrini ne vend

23. Kur mbytet anija ne kemi përparësi të hipim të parat në varkat e shpëtimit. -> kur behen luftra toeturoheni te parat dhe vdisni te fundit me deshiren qe te vdisnit sa me pare :D

.....jeni te lir te beni replika ose te heshtni duke pranuar kto te verteta :D
 
Hhahhahahahhahahhahahhahahhahahaha
 
Mire po gabimet me cel ne shkrim mos mi mer per baze :p
 
Ideja dhe fuqia e femrës ka qenë gjithmonë deri te barazia gjinore, pasi nuk pretendojnë dot më lart.

Dhe ne jemi aq mirë me veten sa mund të urinojmë kudo pa patur nevojë pë banjë. :D:p
 
Femrat nuk behen tullace dhe nuk u bien floket si meshkujve :p:p
 
dakord por femrat pelqejne tullacet dhe meshkujt skane problem me kete gje, ne te kundert ndodh me femrat qe hyjne ne dush duke kenduar dhe dalin duke qare pse i kane ikur 5 qime flok nga koka
 
Me mire te jesh goca mamit se sa s***anjosi i babit :p
 
Femra qe dashuron nuk plaket kurr ndersa mashkulli qe dashuron budallallepset per te gjith jeten:D:D

ahahhahhahaha.
 
ska nevoje te plaket, mjafton te shikosh zhuljeten
ajo sish as bjonde xhanem :p
 
ju ka dal nami qe kuptojne cik me vonese, sikur te kish kuptuar me heret ajo do kish shpetuar :D
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.