Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

FEMRAT

Frank

Banned.
Regjistruar më
Jul 27, 2017
Mesazhe
3,896
Pëlqime
5,179
Pikë
113
ahahahahahahaaaaaaaaaaaaaa, batuta dhe mirësi e pastër të betohem.
Në shpirtin tim nuk ka vënd për ligësi vetëm nëse e trazon me ngulm! :p
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
ahahahahahahaaaaaaaaaaaaaa, batuta dhe mirësi e pastër të betohem.
Në shpirtin tim nuk ka vënd për ligësi vetëm nëse e trazon me ngulm! :p
Respekt in forum
Ignore in chat : ps bojme masè aty:D
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Jam nje femer.
Jam nje fajtore pa faj.
Jam nje krijese e ngjizur ne barkun e gjinise time e prej aty nis mekati im.
Kur isha 15 vjec dhe ndieva simpati per nje mashkull nuk guxova t'ja rrefej askujt tjeter vecse sime meje. Nese vrapoja tek im ate me siguri nuk do te ishte i ngazellyer. Me fliste gjate gjithe kohes per djemte nga te cilet duhet te beja kujdes, e nese do te shkoja ta pyes per dashurine e pare dhe fluturat ne stomak me siguri nuk do te me rrihte shpatullat apo te me ftonte krenar ne perqafim sic mund te kishte bere me tim vella, por e njoh mire, pasi te kishte vegjetuar nje cope here i zene ngushte do te me thoshte qe beja mire t'i perkushtohesha mesimeve, pasi do te kisha kohe edhe per dashuri.
Sepse per femrat ka gjithmone kohe.
Per te mos e zhgenjyer heshta dhe fluturat i mbertheva ne nje kafaz ne kraharor, e mungesa e lirise i mbyti me kohen.
Pergjate adoleshences miku im me i mire ishte nje djale. Te gjithe me drejtuan me gisht.
Djalli e marrte bote, a bera valle marrezine me te madhe te njerezimit?
Heshta e ndoshta mikun tim e shmanga, ne fund te fundit nje zuske ne gojen tende smund te behesha.
Kur profesori me i urryer i shkolles me buzeqeshi askush nuk guxoi ta pergojonte.
Po flirtoja une me te, u hakerreve bote.
Heshta, nese krye ngrija, do te mendoje se kishe te drejte.
Jam femer, por jo skllave, e megjithate duan te me trajtojne si te tille. Nese per te drejtat e mia reagoj serish perfundoj e shtypur.
Jam femer dhe si e tille duhet te fishkellehem cdo dite rruges ndersa kthehem ne shtepi,nga turma e "uritur" qe me fshikullon me thirrje e epitete. Ne cdo rast jam une qe provokoj,edhe kur veshja eshte e pranueshme.
Nuk mundem te marr autobuzin naten, apo te kthehem vone e vetme, ne cdo rast "ujqerit" do te sulen mbi prene apo njerezit do te me etiketojne si "udhetare te nates" qe bredh rrugeve orar dhe pa orar, sepse keshtu ja ka qejfi.
Ti mashkull nuk ke provuar asgje nga keto edhe serish flet.
Ndersa une hesht.
Une hesht edhe per dhimbjet e lindjes edhe per nje pike vaji te nxehte qe me bie ne lekure sepse ti do ushqimin gati ne tavoline, apo hekurin qe me djeg ndersa hekuros kemishen per mbremjen tende te rradhes, per netet pa gjume nga foshnja ime
Nuk bej ze as kur ne intervisten e punes nje njeri i gjinise tende perpiqet te me zhveshe me sy nga cdolloj vlere e ndersa nuk ja arrin me tregon deren. Dhe serish hesht, se paku ndergjegjen e kam te qete.
Jam nje femer, krenarine e kam te mbrujtur ne qelize e per ty e kam shkelur disa here me kembe. Per ty mashkull qe serish me perqeshe e me konsiderove "te lehte", por ndoshta ti nuk e kishe mesuar ende diferencen mes nje femre te lehte dhe nje femre te dashuruar.
Megjithate serish heshta, i fshiva me force lotet dhe me te njejten force buzeqesha.
Edhe kur puthjen e pare me rrembeve, isha kur*a qe shoqeria e denon rende aktin e saj duke i perlyer imazhin me nje bresheri termash.
Nese lexoj nje episod te vetem per seksin, apo flas per te, tentoj te mbetem e "gjymtuar" ne syte e botes, per turpin e rradhes.
Une thjesht duhet te kujdesem per virgjerine, te vetmin aksesor qe me ngre apo rrezon ne syte e tu.
Nese ndodh te me ngrene ne detyre bota do te gjeje nje tjeter kryeartikull: Do te kete "rrahur gjoksin" perpara shefit apo me keq te kete bere nje vizite nga shtrati i tij.
Ne fund te fundit jam nje femer, edhe kur laj, pastroj, gatuaj, hekuros...do te kene gjithmone cte thone per mua.
Edhe kur sjell ne bote nje frymor te ri, do te kene dicka per te thene.
Edhe kur qaj, edhe kur qesh, edhe kur lyej floket, edhe kur me dalin thinjat, edhe kur shendoshem edhe kur dobesohem, edhe kur flas edhe kur hesht, edhe kur dashuroj edhe kur urrej.
JAM NJE FEMER, PER MUA KANE GJITHMONE DICKA PER TE THENE, EDHE KUR NUK JAP KURRE SHKAK.
E ndersa ju flisni une hesht, akumuloj doza heshtje ne te njejtin kraharor qe ty mashkull te mbart brenda, e ne te njejtin bark qe mbart brenda gjakun tend, vazhdimesine e jetes.
Jam nje femer, jam nje bekim, por i dashur mashkull hormonet e tua shpesh kane superuar neuronet aq sa trishtueshem je "verbuar"...
Jam nje fajtore pa faj, megjithese bota nuk resht se me ngrituri prite, une hesht.
Hesht edhe ti me mua, mbase keshtu une do te vuaj me pak.
 
Last edited:

Frank

Banned.
Regjistruar më
Jul 27, 2017
Mesazhe
3,896
Pëlqime
5,179
Pikë
113
Shikoje pak që të besosh se i dua femrat më shumë se burrat! :p:p
Jam nje femer.
Jam nje fajtore pa faj.
Jam nje krijese e ngjizur ne barkun e gjinise time e prej aty nis mekati im.
Kur isha 15 vjec dhe ndieva simpati per nje mashkull nuk guxova t'ja rrefej askujt tjeter vecse sime meje. Nese vrapoja tek im ate me siguri nuk do te ishte i ngazellyer. Me fliste gjate gjithe kohes per djemte nga te cilet duhet te beja kujdes, e nese do te shkoja ta pyes per dashurine e pare dhe fluturat ne stomak me siguri nuk do te me rrihte shpatullat apo te me ftonte krenar ne perqafim sic mund te kishte bere me tim vella, por e njoh mire, pasi te kishte vegjetuar nje cope here i zene ngushte do te me thoshte qe beja mire t'i perkushtohesha mesimeve, pasi do te kisha kohe edhe per dashuri.
Sepse per femrat ka gjithmone kohe.
Per te mos e zhgenjyer heshta dhe fluturat i mbertheva ne nje kafaz ne kraharor, e mungesa e lirise i mbyti me kohen.
Pergjate adoleshences miku im me i mire ishte nje djale. Te gjithe me drejtuan me gisht.
Djalli e marrte bote, a bera valle marrezine me te madhe te njerezimit?
Heshta e ndoshta mikun tim e shmanga, ne fund te fundit nje zuske ne gojen tende smund te behesha.
Kur profesori me i urryer i shkolles me buzeqeshi askush nuk guxoi ta pergojonte.
Po flirtoja une me te, u hakerreve bote.
Heshta, nese krye ngrija, do te mendoje se kishe te drejte.
Jam femer, por jo skllave, e megjithate duan te me trajtojne si te tille. Nese per te drejtat e mia reagoj serish perfundoj e shtypur.
Jam femer dhe si e tille duhet te fishkellehem cdo dite rruges ndersa kthehem ne shtepi,nga turma e "uritur" qe me fshikullon me thirrje e epitete. Ne cdo rast jam une qe provokoj,edhe kur veshja eshte e pranueshme.
Nuk mundem te marr autobuzin naten, apo te kthehem vone e vetme, ne cdo rast "ujqerit" do te sulen mbi prene apo njerezit do te me etiketojne si "udhetare te nates" qe bredh rrugeve orar dhe pa orar, sepse keshtu ja ka qejfi.
Ti mashkull nuk ke provuar asgje nga keto edhe serish flet.
Ndersa une hesht.
Une hesht edhe per dhimbjet e lindjes edhe per nje pike vaji te nxehte qe me bie ne lekure sepse ti do ushqimin gati ne tavoline, apo hekurin qe me djeg ndersa hekuros kemishen per mbremjen tende te rradhes, per netet pa gjume nga foshnja ime
Nuk bej ze as kur ne intervisten e punes nje njeri i gjinise tende perpiqet te me zhveshe me sy nga cdolloj vlere e ndersa nuk ja arrin me tregon deren. Dhe serish hesht, se paku ndergjegjen e kam te qete.
Jam nje femer, krenarine e kam te mbrujtur ne qelize e per ty e kam shkelur disa here me kembe. Per ty mashkull qe serish me perqeshe e me konsiderove "te lehte", por ndoshta ti nuk e kishe mesuar ende diferencen mes nje femre te lehte dhe nje femre te dashuruar.
Megjithate serish heshta, i fshiva me force lotet dhe me te njejten force buzeqesha.
Edhe kur puthjen e pare me rrembeve, isha kur*a qe shoqeria e denon rende aktin e saj duke i perlyer imazhin me nje bresheri termash.
Nese lexoj nje episod te vetem per seksin, apo flas per te, tentoj te mbetem e "gjymtuar" ne syte e botes, per turpin e rradhes.
Une thjesht duhet te kujdesem per virgjerine, te vetmin aksesor qe me ngre apo rrezon ne syte e tu.
Nese ndodh te me ngrene ne detyre bota do te gjeje nje tjeter kryeartikull: Do te kete "rrahur gjoksin" perpara shefit apo me keq te kete bere nje vizite nga shtrati i tij.
Ne fund te fundit jam nje femer, edhe kur laj, pastroj, gatuaj, hekuros...do te kene gjithmone cte thone per mua.
Edhe kur sjell ne bote nje frymor te ri, do te kene dicka per te thene.
Edhe kur qaj, edhe kur qesh, edhe kur lyej floket, edhe kur me dalin thinjat, edhe kur shendoshem edhe kur dobesohem, edhe kur flas edhe kur hesht, edhe kur dashuroj edhe kur urrej.
JAM NJE FEMER, PER MUA KANE GJITHMONE DICKA PER TE THENE, EDHE KUR NUK JAP KURRE SHKAK.
E ndersa ju flisni une hesht, akumuloj doza heshtje ne te njejtin kraharor qe ty mashkull te mbart brenda, e ne te njejtin bark qe mbart brenda gjakun tend, vazhdimesine e jetes.
Jam nje femer, jam nje bekim, por i dashur mashkull hormonet e tua shpesh kane superuar neuronet aq sa trishtueshem je "verbuar"...
Jam nje fajtore pa faj, megjithese bota nuk resht se me ngrituri prite, une hesht.
Hesht edhe ti me mua, mbase keshtu une do te vuaj me pak.

DSH
Sa padrejtesi qe ka kjo bote!
Ne nje te ardhme te perparme do beheshin gjerat me mire Por sot as une nuk besoj me.
Megjithate nuk jemi kaq sterre sa na ben ti, thjesht personazhit te tregimit tend i ka qelluar per pjese nje ***** nga te shumtit e meshkujve, ashtu si mund ti qelloje nje mashkulli nje femer e ulet nga te shumtat e femrave!
Gjithsesi Jeta vazhdon dhe ja vlen te jetohet..
(Keshtu filloi e gjitha me nje molle dhe pastaj u katandisem ketu ku jemi sot)
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
I dua ato femrat e shkatheta, te zgjuarat... Ato qe nuk varen nga askush, por ja dalin te vetme. Ato qe synojne shume dhe ia arrijne fale punes se palodhshme. Ato qe e cojne dicka deri ne fund duke gjetur zgjidhjen me te mire. Ato qe nuk pyesin per askend per te miren e vetes! Ato femra qe si tremben askujt...por te tjeret tremben nga suksesi i tyre!
 

Frank

Banned.
Regjistruar më
Jul 27, 2017
Mesazhe
3,896
Pëlqime
5,179
Pikë
113
I dua ato femrat e shkatheta, te zgjuarat... Ato qe nuk varen nga askush, por ja dalin te vetme. Ato qe synojne shume dhe ia arrijne fale punes se palodhshme. Ato qe e cojne dicka deri ne fund duke gjetur zgjidhjen me te mire. Ato qe nuk pyesin per askend per te miren e vetes! Ato femra qe si tremben askujt...por te tjeret tremben nga suksesi i tyre!
Ku jane e Marte e mira!!???
 

Elaa

!
PRINCESS
Regjistruar më
Aug 1, 2017
Mesazhe
1,315
Pëlqime
1,502
Pikë
113
:p
Ahahahahahah befsh hajer me bere te qesh!
Doni me per shokun Belul!
O mistrec qe je , pa femrat sdo kishit jet , nga nje femer ke ardh né jet nje femer ke perkrah dhe nje femer do jet nena e engjellit tend.
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
“Zoti grave u ka dhene intuite dhe feminitet, nese i perdorin ato sic duhet, kombinimi i tille krijon konfunzion ne koken e cdo mashkulli”..
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Femer e dashur, mesohu t'ia dalesh vete , dhe mesohu me idene qe cfaredo lloj gjeje qe te besh per nje pjese gjithmone do jete e gabuar , pikerisht sepse je femer. E nese je dhe e bukur akoma me keq.
Nese vishesh keq, do thone s'di.
Nese vishesh bukur do thone do qe te dukesh. Nese nuk arrin dicka do te te thone e paafte dhe akoma me keq nese arrin dicka , do thone " kush e di c'ka bere qe arriti aty". Je gjithsesi e denuar nga fjalet e njerezve. Do te flasin per ty te gjitha femrat qe te kane zili e ne thelb duan te jene si ty por nuk e arrijne dot. Do flasin per ty dhe ato pseudomeshkuj qe nuk kane shansin me te vogel me ty dhe e dine, dhe e vetmja gje qe ju mbetet eshte perseri te flasin. Dhe me ndyret jane ata te cilet te qeshin ne sy e bejnse sikur te duan, e mezi presin te vjellin vrer prapa shpine. Mos u merzit . Jane pikerisht aty ku dyhet te jene. Mbrapa teje. Jeta eshte shume e shkurter , dhe shume e bukur per te menduar per tjeret. , puno per veten , vishu per veten, mendo per veten , jeto per veten. Pra ne thelb. Duaj vetem veten.
 
Reactions: d3n

Frank

Banned.
Regjistruar më
Jul 27, 2017
Mesazhe
3,896
Pëlqime
5,179
Pikë
113
:p
O mistrec qe je , pa femrat sdo kishit jet , nga nje femer ke ardh né jet nje femer ke perkrah dhe nje femer do jet nena e engjellit tend.
Meqe ra fjala eshte nuk do jete!!
ahahahaa
 

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,928
Pëlqime
5,970
Pikë
113
Location
Struge
Me rendesi eshte te mos na e thoni qe jemi njelloj, sepse pervecse jemi njerez gje tjeter te perbashket nuk kemi.

Quajeni veten superiore apo inferiore, vetem njesoj s'mund te jemi sepse Zoti na krijoi te ndryshem.

Por nje gje... Jemi me fat qe ju kemi, mos na lente Zoti pa ju me gjate se nje dite :p


P.s. ketu nuk futen femrat si meshkuj apo meshkujt si femra sepse ata/o jane specie e veante
 

Gone_With_The_Wind

VIP
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Aug 1, 2017
Mesazhe
446
Pëlqime
720
Pikë
93
Po, pse jo?!Femrat jan prej kohesh të barabarta, spaku ketu ku jetoj une.
Familjet tipike turko-shqiptare do të jen të lumtur mos punojn Grat e tyre. Për shkak se ata do të ishin pothuajse të vetmit që do të përfitonin nga papunsia tyre, pasi që në këto familje gratë nuk punojnë gjithsesi 90% dhe nuk duan të punojnë. Shumica e grave ne europ, megjithëse jo të gjithë, nuk e shohin përmbajtjen e tyre të jetës si të qëndruar në sobë për vite dhe duke luajtur mamanë e përjetshme. Ndoshta herë për dy vjet pas lindjes, por jo më gjatë. Dhe tashmë ka kompensim prindëror. Shumica e tyre nuk kanë studiuar, kanë mësuar ose promovuar mirpo kan Professionet e tyre, pastaj nuk jetojn në varësi absolute financiare nga burrat e tyre dhe duhet të punojn, të bëjnë diçka produktive. shembull kur njeriu divorcohet 20 vjet me vone atëherë nëna mbetet plotësisht e pafuqishme dhe e varfër. Pranaj Femra të dashura punoni sa të mundeni dhe mos e lejoni veten tuaj të vari nga dikush, qoftë Burri apo Prindi apo naj Instanc shteterore!
Gruja është vet e zonja e vetes edhe e kemi deshmuar që jemi shume më lartë se Meshkujt me shume gjera.

S'na trembet Syri te punojm, te gatuajm, te lajm/shplajm dhe siper ketyre te risim edhe Fmi!

Të ja japesh një Mashkullit keto detyra, iken për lesh e kaplon depresioni :)
 

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,928
Pëlqime
5,970
Pikë
113
Location
Struge
Itoni e ke myt
 

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,928
Pëlqime
5,970
Pikë
113
Location
Struge
Po, pse jo?!Femrat jan prej kohesh të barabarta, spaku ketu ku jetoj une.
Familjet tipike turko-shqiptare do të jen të lumtur mos punojn Grat e tyre. Për shkak se ata do të ishin pothuajse të vetmit që do të përfitonin nga papunsia tyre, pasi që në këto familje gratë nuk punojnë gjithsesi 90% dhe nuk duan të punojnë. Shumica e grave ne europ, megjithëse jo të gjithë, nuk e shohin përmbajtjen e tyre të jetës si të qëndruar në sobë për vite dhe duke luajtur mamanë e përjetshme. Ndoshta herë për dy vjet pas lindjes, por jo më gjatë. Dhe tashmë ka kompensim prindëror. Shumica e tyre nuk kanë studiuar, kanë mësuar ose promovuar mirpo kan Professionet e tyre, pastaj nuk jetojn në varësi absolute financiare nga burrat e tyre dhe duhet të punojn, të bëjnë diçka produktive. shembull kur njeriu divorcohet 20 vjet me vone atëherë nëna mbetet plotësisht e pafuqishme dhe e varfër. Pranaj Femra të dashura punoni sa të mundeni dhe mos e lejoni veten tuaj të vari nga dikush, qoftë Burri apo Prindi apo naj Instanc shteterore!
Gruja është vet e zonja e vetes edhe e kemi deshmuar që jemi shume më lartë se Meshkujt me shume gjera.

S'na trembet Syri te punojm, te gatuajm, te lajm/shplajm dhe siper ketyre te risim edhe Fmi!

Të ja japesh një Mashkullit keto detyra, iken për lesh e kaplon depresioni :)
S'jemi njesoj Jorina, dhe kjo eshte gje pozitive jo negative.

Ashtu na ka kriju Zoti qe te plotesojme njeri-tjetrin.

Gjithsesi, per mua femra qendron me larte se mashkulli per shume arsye.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top