Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

FEMRAT

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

itoni

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Aug 26, 2017
Mesazhe
858
Pëlqime
466
Pikë
63
Vec katunaret jan ashtu, Femra e kupton Femren dhe duet te rrespektojn njera-tjetren!

Te shqiptaret ka ca lloj Femrash te tilla, mirpo ate Problem e kan ato edhe ne lidhje sepse mendojn se tjeret jan me te mire se ato.

Vetbesimi mbi te gjitha....
:p per sa i perket vetbesimit ke te drejte......
Per sa i perket ndarjes me paragjykim qe ke be sjam dakort :p
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Femra...
Ndryshon mbiemrin, shtëpinë, lë familjen e saj, vjen pas teje, ndërton një shtëpi me ty, provon shtatzaninë për ty, shtatzania i ndryshon trupin, thuajse dorëzohet nga dhimbjet e lindjes dhe në fund të fundit dhe fëmijët që lind mbajnë mbiemrin tënd.
Deri në ditën që vdes... çdo gjë që bën...gatimi, pastrimi i shtëpisë, kujdesin ndaj prindërve të tu, ndaj teje, rritja dhe edukimi i fëmijëve, punon që të sjelli të ardhura, të këshillon, sigurohet që ti të jesh i qetë, ruan marëdhëniet në familje, çdo gjë për të mirën tënde. Për t'i bërë të gjitha këto shpesh sakrifikojnë jetën e tyre, shëndetin, dëshirat.
Pra, në të vërtetë kush është duke i bër nder tjetrit?
I dashur mashkull minimumi "jot" ta vlerësosh & RESPEKTOSH gjithnjë femrën që ke në jetën tënde! —
 

Arononi

VIP
VIP I FORUMIT
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
37
Pëlqime
52
Pikë
18
Ndoshta
Femra...
Ndryshon mbiemrin, shtëpinë, lë familjen e saj, vjen pas teje, ndërton një shtëpi me ty, provon shtatzaninë për ty, shtatzania i ndryshon trupin, thuajse dorëzohet nga dhimbjet e lindjes dhe në fund të fundit dhe fëmijët që lind mbajnë mbiemrin tënd.
Deri në ditën që vdes... çdo gjë që bën...gatimi, pastrimi i shtëpisë, kujdesin ndaj prindërve të tu, ndaj teje, rritja dhe edukimi i fëmijëve, punon që të sjelli të ardhura, të këshillon, sigurohet që ti të jesh i qetë, ruan marëdhëniet në familje, çdo gjë për të mirën tënde. Për t'i bërë të gjitha këto shpesh sakrifikojnë jetën e tyre, shëndetin, dëshirat.
Pra, në të vërtetë kush është duke i bër nder tjetrit?
I dashur mashkull minimumi "jot" ta vlerësosh & RESPEKTOSH gjithnjë femrën që ke në jetën tënde! —
ndoshta
e ke lexuar diku ndoshta e ke shkruar vet , mendo pak mos ekzistonte mashkulli gjith kto fjal qe ke recituar ti a do kishin kuptim.......
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Ndoshta
ndoshta
e ke lexuar diku ndoshta e ke shkruar vet , mendo pak mos ekzistonte mashkulli gjith kto fjal qe ke recituar ti a do kishin kuptim.......
Nuk po flasim nga e ka zanafillen mashkulli apo femra..po them cfare ben nje femer dhe cila eshte ajo..kuptoje thelbin!
Epo dhe mashkulli sdo egzistonte se nga nje femer ka lindur

Te lumte elaa
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Ti s'doje femer qe te te donte
Nje dore ballit i semur te conte
Nje buze mjalte ,puthje te jepte
Kur ne trishtim jeta te hidhte ..
Ti s'doje femer dites te priste
E ne shtrat ti ta pushtoje
Me endrra trup shpirt jot'ishte
Ti doje femer ne loje ,trofeje
Ti s'doje femer embel te shtynte
Sensualisht ,ti ta terhiqje
Ti doje pikture per murale shpirti
Shpirt prej mashkulli si labirinti..
Ti s'doje jo as nuk ta ndjeu
Doren ti prekje as miqesisht
Te heshtje qofte me egon tende
Pakez, rruges per ne finish"
Ti shihje,heshtas per pak syt
Ta pyesje shpirt me shpirt..
Peraq sa munde ...luajte ne cirk
Ti s'doje femer doje ...relik
Ti s'je mashkull je manekin ....!

Ti s'doje femer si shpirt per shpirt
 

Rrelse

Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
20,112
Pëlqime
40,233
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Cfare eshte nje femer?

Femer eshte ajo qe para se te bie ne dashuri thote:
"Djali qe do te dua duhet te jete perfekt. Duhet te me doje me shume sec do e dua une. Nuk duhet te me bej kurre te derdh lote. Duhet te me kuptoj gjithmone."
Dhe pasi bie ne dashuri thote:
"C'rendesi ka nese ai nuk eshte perfekt, prapë se prape per mua eshte me i miri. C'rendesi ka nese nuk me do pa kushte, e dua une. C'rendesi ka nese nuk me kupton, une do e kuptoj dhe do bej qe gjerat te ndryshojne sepse nuk mund ta humb"
Kjo eshte nje Vajze, por jo te gjithe e kuptojne rendesine dhe sakrificen e saj!
 

Macherie

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
Aug 24, 2017
Mesazhe
848
Pëlqime
2,033
Pikë
113
Beso ne femnen qe je.
Un di qe femnat jan t'forta
Femnat kan shty kufinjt e guximit
per pak dashni,
kan ndertu pritje me shekuj te gjata,
Kan ba te qajn burra qe si ka thy as lufta, qe si preku as vdekja, as plaget, as ikja nans
Kan rrzu me sy burra qe si rrezoi as jeta, kan ndez zjarre ne ndjesi te akullta
Kan hap dritare ajrit ne vite te thata,
Kan ndricu jete t'pa shprese
Kan cliru trendafila n'shpirtra pa diell
Femnat kan ndryshu boten
e burrat, e kan ba boten simas qefit, duke perdor burrat.
Une e di qe femnat kan shkel mbi lotet e tyne e mbi dashnin qe kan dhan, kur nuk jan vlersu sa duhet.
Pse merzitesh?
Ke frige vetmin?
Ne vetmi do gjesh njeriun e duhun per vedi.
Beson se sdo t'gjesh diken qe t'don?
Ke frige se ke humb t'duhurin?
I duhuni nuk ike.
Njeriu i duhun ashte si lekura
ike vetem me vdekjen....
[Elhaid Cufi]
 
Last edited:

Frank

Banned.
Regjistruar më
Jul 27, 2017
Mesazhe
3,896
Pëlqime
5,179
Pikë
113
Po, pse jo?!Femrat jan prej kohesh të barabarta, spaku ketu ku jetoj une.
Familjet tipike turko-shqiptare do të jen të lumtur mos punojn Grat e tyre. Për shkak se ata do të ishin pothuajse të vetmit që do të përfitonin nga papunsia tyre, pasi që në këto familje gratë nuk punojnë gjithsesi 90% dhe nuk duan të punojnë. Shumica e grave ne europ, megjithëse jo të gjithë, nuk e shohin përmbajtjen e tyre të jetës si të qëndruar në sobë për vite dhe duke luajtur mamanë e përjetshme. Ndoshta herë për dy vjet pas lindjes, por jo më gjatë. Dhe tashmë ka kompensim prindëror. Shumica e tyre nuk kanë studiuar, kanë mësuar ose promovuar mirpo kan Professionet e tyre, pastaj nuk jetojn në varësi absolute financiare nga burrat e tyre dhe duhet të punojn, të bëjnë diçka produktive. shembull kur njeriu divorcohet 20 vjet me vone atëherë nëna mbetet plotësisht e pafuqishme dhe e varfër. Pranaj Femra të dashura punoni sa të mundeni dhe mos e lejoni veten tuaj të vari nga dikush, qoftë Burri apo Prindi apo naj Instanc shteterore!
Gruja është vet e zonja e vetes edhe e kemi deshmuar që jemi shume më lartë se Meshkujt me shume gjera.

S'na trembet Syri te punojm, te gatuajm, te lajm/shplajm dhe siper ketyre te risim edhe Fmi!

Të ja japesh një Mashkullit keto detyra, iken për lesh e kaplon depresioni :)
Ik mi gjyshe se nuk te kemi ne faj ty qe ne jeten tende ke njohur vetem meshkuj maskiliste.
Ja une e @MrCool psh vjet morem lejen e lindjes ke puna dhe gjate kesaj kohe beme gjithe punet e mundshme, sidomos ne chat.
 

Frank

Banned.
Regjistruar më
Jul 27, 2017
Mesazhe
3,896
Pëlqime
5,179
Pikë
113
S'jemi njesoj Jorina, dhe kjo eshte gje pozitive jo negative.

Ashtu na ka kriju Zoti qe te plotesojme njeri-tjetrin.

Gjithsesi, per mua femra qendron me larte se mashkulli per shume arsye.
Oiiiiiiii!!! Ashtu them dhe une, lart qendron femra.
Perhere e me lart o zot.
 

Frank

Banned.
Regjistruar më
Jul 27, 2017
Mesazhe
3,896
Pëlqime
5,179
Pikë
113
I dua ato femrat e shkatheta, te zgjuarat... Ato qe nuk varen nga askush, por ja dalin te vetme. Ato qe synojne shume dhe ia arrijne fale punes se palodhshme. Ato qe e cojne dicka deri ne fund duke gjetur zgjidhjen me te mire. Ato qe nuk pyesin per askend per te miren e vetes! Ato femra qe si tremben askujt...por te tjeret tremben nga suksesi i tyre!
I dua dhe une.
Ku jane?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top