Fleming

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Nov 26, 2017
5,076
7,417
113
Bëj mirë në jetë!
Një fshatar Skocez pas një dite të rrëmbyeshme me shi gjeti një djalosh të zhytur deri në gju në baltë. Djaloshi ishte i trembur sepse po zhytej ngadalë dhe i kërkoi ndihmë me lot në sy fshatarit. Fshatari e ndihmoi dhe e shpëtoi. Të nesërmen vjen një karrocë elegante tek ferma e fshatarit.

Një zotëri tepër i mbajtur falenderoi fshatarin: Dua të të paguaj i tha zotëria. Kërko çfarë të duash sepse më ke shpëtuar jetën e djalit. Nuk dua asnjë shpërblim - iu përgjigj fshatari. E ndihmova me kënaqesi djaloshin tënd. Atëherë zotëria sheh djalin e fshatarit dhe e pyet: djali yt është ky? Po - u përgjigj fshatari. Atëherë të lutem më lejo të bëj një propozim. Unë do ta shkolloj djalin tënd njësoj siç kam shkolluar djalin tim. Nëse do bëhet në jetë një njeri po aq i mirë sa je ti atëherë do jemi të dy krenarë - tha zotëria. Fshatari pranoi.

Djali i fshatarit Fleming u shkollua në shkollat më të mira të kohës dhe u diplomua shkëlqyeshëm në shkollën Sainte Marie të Londrës. Puna e këtij djaloshi i quajtur Aleksandër Fleming u njoh në të gjithë botën kur shpiku Penicilinën. Për një kaprico të fatit disa vite më vonë, djali i zotërisë së pasur i cili dikur ngeli në lluce gati për të vdekur, u sëmur rëndë. Ai u godit nga sëmundja e mushkërive.

Kush e shpëtoi kësaj rradhe? Sigurisht penicilina e shpikur nga djali fshatarit. Si quhej zotëria i pasur? Randolph Churchill. Po djali i tij? Winston Churchill. Cdo gjë që bëjmë në jetë çdo e mirë vjen dita që na kthehet mbrapsht.
 
Reactions: LUCKY-STRIKE

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Nov 26, 2017
5,076
7,417
113
Shef mogli re
Mere ta kam fale zgjedhjen e saj se bej dot une
Po me kto qe po me thu ti re mogli me vjen ndermend ajo kenge e bleona qerretit
Ti nuk din as me ja lyp
Mgjth do rritesh :)
 
Reactions: Pinki and Dorina

mogli

VIP
VIP I FORUMIT
Nov 24, 2017
4,450
5,360
113
Hahahahahahahahhahahahahahahjajahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahaha o cun ska lidhje e lympja ne ket mes po ti kaq kupton.....sido qe tjen punet mes meje e saj flasim apo nuk flasim ta siguroj qe jam i vetmi qe ajo se ka pas e as nuk e ka inat
 
Reactions: Pinki

molecule

{true ? false}
Dec 12, 2004
4,442
9,676
113
127.0.0.1
shoqeria.net
Hahahahahahahahhahahahahahahjajahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahaha o cun ska lidhje e lympja ne ket mes po ti kaq kupton.....sido qe tjen punet mes meje e saj flasim apo nuk flasim ta siguroj qe jam i vetmi qe ajo se ka pas e as nuk e ka inat
Dmth ka pas nje biçim propozimi midis jush qe eshte shoqeruar me prerje damaresh? 😂
 
Reactions: Pinki and Dorina

Dorina

🔵⚫ zikaltër
VIP I FORUMIT
Kontributor
Jul 26, 2017
14,171
27,533
113
F.C. Internazionale
Hahahahahahahahhahahahahahahjajahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahaha o cun ska lidhje e lympja ne ket mes po ti kaq kupton.....sido qe tjen punet mes meje e saj flasim apo nuk flasim ta siguroj qe jam i vetmi qe ajo se ka pas e as nuk e ka inat
Dhe i vetmi që tkam pas shok për koke
Na ndau milanisti hahahahahha
Mashtrus
 
Reactions: Alboy

Dorina

🔵⚫ zikaltër
VIP I FORUMIT
Kontributor
Jul 26, 2017
14,171
27,533
113
F.C. Internazionale
Shef mogli re
Mere ta kam fale zgjedhjen e saj se bej dot une
Po me kto qe po me thu ti re mogli me vjen ndermend ajo kenge e bleona qerretit
Ti nuk din as me ja lyp
Mgjth do rritesh :)
Nuk ma ka lyp jo.
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Nov 26, 2017
5,076
7,417
113
Hahahahahahahahhahahahahahahjajahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahaha o cun ska lidhje e lympja ne ket mes po ti kaq kupton
Se po mhan palla fort a te flet a ste flet vallai te drejt ke :D
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Nov 26, 2017
5,076
7,417
113
Dmth ka pas nje biçim propozimi midis jush qe eshte shoqeruar me prerje damaresh? 😂
Gjalle je ti genci
Sternipi i skenderbeut