Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Fleming

Alboy

What????
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nën 26, 2017
Mesazhe
5,377
Bëj mirë në jetë!
Një fshatar Skocez pas një dite të rrëmbyeshme me shi gjeti një djalosh të zhytur deri në gju në baltë. Djaloshi ishte i trembur sepse po zhytej ngadalë dhe i kërkoi ndihmë me lot në sy fshatarit. Fshatari e ndihmoi dhe e shpëtoi. Të nesërmen vjen një karrocë elegante tek ferma e fshatarit.

Një zotëri tepër i mbajtur falenderoi fshatarin: Dua të të paguaj i tha zotëria. Kërko çfarë të duash sepse më ke shpëtuar jetën e djalit. Nuk dua asnjë shpërblim - iu përgjigj fshatari. E ndihmova me kënaqesi djaloshin tënd. Atëherë zotëria sheh djalin e fshatarit dhe e pyet: djali yt është ky? Po - u përgjigj fshatari. Atëherë të lutem më lejo të bëj një propozim. Unë do ta shkolloj djalin tënd njësoj siç kam shkolluar djalin tim. Nëse do bëhet në jetë një njeri po aq i mirë sa je ti atëherë do jemi të dy krenarë - tha zotëria. Fshatari pranoi.

Djali i fshatarit Fleming u shkollua në shkollat më të mira të kohës dhe u diplomua shkëlqyeshëm në shkollën Sainte Marie të Londrës. Puna e këtij djaloshi i quajtur Aleksandër Fleming u njoh në të gjithë botën kur shpiku Penicilinën. Për një kaprico të fatit disa vite më vonë, djali i zotërisë së pasur i cili dikur ngeli në lluce gati për të vdekur, u sëmur rëndë. Ai u godit nga sëmundja e mushkërive.

Kush e shpëtoi kësaj rradhe? Sigurisht penicilina e shpikur nga djali fshatarit. Si quhej zotëria i pasur? Randolph Churchill. Po djali i tij? Winston Churchill. Cdo gjë që bëjmë në jetë çdo e mirë vjen dita që na kthehet mbrapsht.
 
O joli me kjo flet bej mire se gjen mire,ma rregullo mua me @Dorina se vec mire me ben dhe ta premtoj qe do te ftojme per kafe e kshu te kthehet e mira mrapsht hahahahha
 
Shef mogli re
Mere ta kam fale zgjedhjen e saj se bej dot une
Po me kto qe po me thu ti re mogli me vjen ndermend ajo kenge e bleona qerretit
Ti nuk din as me ja lyp
Mgjth do rritesh :)
 
Hahahahahahahahhahahahahahahjajahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahaha o cun ska lidhje e lympja ne ket mes po ti kaq kupton.....sido qe tjen punet mes meje e saj flasim apo nuk flasim ta siguroj qe jam i vetmi qe ajo se ka pas e as nuk e ka inat
 
Hahahahahahahahhahahahahahahjajahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahaha o cun ska lidhje e lympja ne ket mes po ti kaq kupton.....sido qe tjen punet mes meje e saj flasim apo nuk flasim ta siguroj qe jam i vetmi qe ajo se ka pas e as nuk e ka inat
Dmth ka pas nje biçim propozimi midis jush qe eshte shoqeruar me prerje damaresh? ?
 
Hahahahahahahahhahahahahahahjajahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahaha o cun ska lidhje e lympja ne ket mes po ti kaq kupton.....sido qe tjen punet mes meje e saj flasim apo nuk flasim ta siguroj qe jam i vetmi qe ajo se ka pas e as nuk e ka inat
Dhe i vetmi që tkam pas shok për koke
Na ndau milanisti hahahahahha
Mashtrus
 
Shef mogli re
Mere ta kam fale zgjedhjen e saj se bej dot une
Po me kto qe po me thu ti re mogli me vjen ndermend ajo kenge e bleona qerretit
Ti nuk din as me ja lyp
Mgjth do rritesh :)
Nuk ma ka lyp jo.
 
Hahahahahahahahhahahahahahahjajahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahhahahahahaha o cun ska lidhje e lympja ne ket mes po ti kaq kupton

Se po mhan palla fort a te flet a ste flet vallai te drejt ke :D
 
Dmth ka pas nje biçim propozimi midis jush qe eshte shoqeruar me prerje damaresh? ?
Gjalle je ti genci
Sternipi i skenderbeut
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.