Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Fraza e ditës.

Pas lehtesimi vjen edhe sigurimi
 

ME TË VËRTETË PAS VËSHTIRËSIVE VJEN LEHTËSIMI​



Ka mundësi të ndiheni të pikëlluar për një çështje dhe ndoshta të qani, ashtu si qan nevojtari.
Ju flini, po Allahu nuk fle në rregullimin e çështjeve tuaja.
Ndaluni pak…!
Ai në fshehtësi jua rregullon çështjet, dhe ju nëse do t’i dinit ato, do të qanit nga gëzimi.
Mos u brengosni nëse Allahu jua vonon arritjen e asaj që ju e doni dhe mos u ndieni keq nga përcaktimi.
Dhe mos u brengosni nëse detyroheni të jetoni në kushte që ka mundësi t’ju dhemb…
Po ju, bëni durim dhe buzëqeshuni, ngase Allahu me gjithë mëshirën tha se: “Me të vërtetë, pas vështirësisë – vjen lehtësimi!”. (El-Inshirah: 5)

Nga arabishtja: Irfan JAHIU
 
Një femër e suksesshme është ajo që mund të ngrejë kështjella të larta nga gjithë gurët që hedhin drejt saj !
 
8624507F-F5A0-4544-B1D7-C11B785EC30A.jpeg

"Nuk më bëhet vonë për paratë. Unë po planifikoj t'i jap të gjitha të varfërve dhe të ndërtoj shtëpi për të pastrehët. Unë nuk besoj në lënien e parave fëmijëve të mi. Është keq për ta. Ju e shihni se si të gjithë ata fëmijë të pasur të llastuar që kanë trashëguar janë në rrëmujë në jetën e tyre".

- Tyson Fury
 
Nese ti do perkulesh do tu japesh mundesin te te perdorin si ure te paaftet per ta ndertuar vete nje te till.✌
 
Buzeqeshja Eshte pasuria me e forte qe kam . Ndaj dhe e ruaj ne Arsenalin tim ..
kur ndodh tme dalin lotet pa pyetur un te jem e zonja ta mbyll diten me buzeqeshjet e ruajtura mê se miri .

piperka .
 
Ajo qe eshte e jotja do te vi pavarsisht dobesise tende dhe ajo qe nuk eshte e jotja, nuk do ta arrish as me fuqine tende! ✌
 
Ti me ndrysho diten ?
 
44283D32-346A-488F-B8D7-697CF4C5FA80.jpegE verteta Eshte qe

: Nuk me intereson se cfare njerezit thone per mua . Jam e vetmja qe e di rrugetimin ( historin e ) jetes time .
Jam e vetmja qe e di cfare kam perjetuar( kaluar).
Ne lindim per te qen te lumtur jo per ti pelqyer gjithe botes!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.