Fshihej në Shqipëri, arrestohet autori i një vrasjeje në Greqi, dhjetorin e kaluar ekzekutoi punonjësin e një qendre shëndetësore

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
ADMIN/E
Mesazhe
15,552
Vendndodhja
Me kembe ne toke

Fshihej në Shqipëri, arrestohet autori i një vrasjeje në Greqi, dhjetorin e kaluar ekzekutoi punonjësin e një qendre shëndetësore​


Screenshot 2Një 32-vjeçar grek i cili fshihej në Shqipëri është arrestuar pasi kishte kryer një vrasje dhjetorin e vitit 2020.

Sipas mediave greke, 32-vjeçari kishte ekzekutuar një 60-vjeçar i cili ishte punonjës në një qendër shëndetësore në Kalivia.

Ai më pas fshihej në Shqipëri për t’i shpëtuar autoriteteve greke, por u kap dhe u dërgua në Atika.
Menjëherë pas vrasjes ai ishte arratisur drejt Shqipërisë, teksa gjatë kontrollit në banesën e tij iu gjetën armë gjahu dhe 31 plumba.


Mësohet se autori dhe viktima banonin në të njëjtën ndërtesë, dhe kishin mosmarrëveshje për banesat.

(BalkanWeb)
 
Top