Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Genjeshtra...?

ALekSa

I think my guardian angel drinks
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 15, 2017
Mesazhe
9,667
Te gjithe e dim se cdo njeri genjen ,dikush me shume e dikush me pak!!

Ca eshte genjeshtra per ty?

Pse njerezit genjejne?

Cfare mendoni ju a ndodhet genjeshtra ne gjene tona?

View attachment 28779

 
Mendimi im nuk duhet te genjejm kurr Sepse genjeshtra i ka kembet e shkurter.por ama nga Ana tjeter per nje moment kur je keq genjeshtra ne nxjerr nga situate .por per veten time e urrej genjeshtrat
 
Nuk memdoj se genjeshtra eshte gjenetike:
Por mendoj se cdo njeri genjen nga pak.
Personalisht une genjej por do ta quaja genjeshter te embel pasi genjeshtra so gjo e mire. Smund ta ndertosh,jetosh jeten mbi genjeshtra. Kur them genjej e them ne kuptimin qe genjej per momentin nji shaka etj. Por genjeshtra aq zgjat e shumta 3 dite. Dhe jam kunder genjeshtres. Dem te sjelle asnjiher seshte pozitive per asgje genjeshtra.
 
Mka dal nami per mashtrus un njeri i sinqert i urrej genjeshtrat (ky eshte kulmi :()
 
Jo genjshtra nuk eshte genetike se na habitet...

Por eshte nje mjet mbijetese per disa, varet nga lloji i genjshtetres ...se ka raste kur genjehet edhe per mire!
Si tha Jovani i tmerrshem.....Edhe genjejme edhe na genjejne.....
 
Po pra
Kur ke dy dashnore te dyjave u thua kam nje :p
Un uroj ta kem gjenetike me ja njit cunit
Ahahahhaha dmth ti sje i kenaq qe ben vete kete veperpor don me e trashegu.Dhe une te uroj mos tu realizofte deshira?
 
Kush tha sjam?
Po mos isha se beja :D
E kuptoj e kuptoj por thashe qe ste mjafton kjo por do ta trashegosh.Ej mos harro se genjeshtra nuk futet ne listen e vlerave te trasheguara?
 
Genjeshtari duhet te mbaje parasysh se, per te qene i besueshem, duhet te thote vetem genjeshtrat e nevojshme.
 
  • Pëlqej
Reactions: Iva
Genjeshtra te nxjerr nga situata;);).
Genjeshtra per mua eshte nje zgjidhje e castit.
Tashti genjeshtra perdoret nga te gjithe,
Nuk eshte gjenetike,mesohet me kalimin e kohes.....
 
Genjeshtra si akt shqisor eshte dobesi , cilesi e shemtuar te cilen nuk e pranojm n’syt e tone si te tille..
Genjeshtra eshte nje njolle e keqe qe ia dhurojm vetes!!?

Pse genjejne njerezit?
.. sepse mundemi?..
Nganjehere e verteta dhemb dhe eshte e hidhur, e nganjehere duam qe gjerat te jene ne rrugen tone, sometimes per te perfituar dicka , e disa here per tju shmangur gjerave te palezetshme.
Por gjithm.. me e bukur eshte e verteta se sa te ushqejm shpirtin me te keqen cit. ‘disa’.

Per mendimin tim eshte ne rregull te genjesh nese ke qellim te mira apo te mbulosh dicka app dike , kjo nuk e bo nje person te quhet i/e keq/e ??

Genjeshtaret qe me duken me t’neveritshmit e me te lig jane ata qe genjejn per self satisfaction per t’iu len pershtypje te tjereve!!??
 
Me mire nje e vertete e hidhur se nje genjeshter e bukur .

E madhe apo e vogel per c’fare do arsyeje , kthehet ne ves dhe hyn tek hipokrizia ... duam apo Nuk duam ta pranojme ne , Nuk ka genjeshter qe te nxjerr nga situata , vetem e VERTETA.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.