Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Gjenerata e re Audi R8 do të fuqizohet vetëm me motorë elektrikë

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,070
1639067159432.png

Ingolstadt ka konfirmuar se gjenerata e ardhshme e modelit supersport R8 të Audi nuk do të fuqizohet nga një motor me djegie të brendshme.

Askush nuk është i befasuar nga vendimi i fundit i Audi, sepse kompania gjermane e makinave ka disa vite që përmend se gjenerata e ardhshme e modelit supersport R8 do të fuqizohet vetëm nga motorët elektrikë dhe një version hibrid.

Ende nuk është bërë e ditur se kur do ta shohë dritën e diellit Audi R8 elektrik, por dihet se deri në vitin 2025 Audi do të ketë të paktën 20 modele në ofertën globale që do të ushqehen vetëm me energji elektrike.

211209053.6_xxl.jpg


Prodhimi i motorit me djegie të brendshme do të zgjasë më së voni deri në vitin 2033 dhe të gjitha modelet e reja të Audi që do të prezantohen nga viti 2026 do të mundësohen vetëm me energji elektrike.

Me modelin konceptual PB18 e-tron të prezantuar më parë, Audi ka treguar se si mund të duket në thelb një gjeneratë e tretë R8. /Telegrafi/

211209053.7_xxl.jpg


Burimi: Telegrafi
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.