Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

"Global Soccer Awards” zgjedh më të mirët e 2021, dominojnë Italia dhe Barcelona

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

"Global Soccer Awards” zgjedh më të mirët e 2021, dominojnë Italia dhe Barcelona​



Global-Soccer-Awards.jpg



“Global Soccer Award” ka përzgjedhur më të mirët e vitit 2021. Ceremonia e ndarjes së çmimeve u mbajt në Dubai. Italia zhvilloi një Europian fantastik, fitoi turneun pas 53 vitesh dhe u zgjodh skuadra kombëtare më e mirë e vitit.

Çmimi i futbollistit më të mirë të vitit shkoi për Kylian Mbappe, teksa Roberto Mancini, i cili udhëhoqi Italinë drejt fitimit të Euro 2020, triumfoi në kategorinë e trajnerëve. Festë edhe për Leonardo Bonuccin e Gigio Donnarummën, respektivisht mbrojtësi dhe portieri më i mirë i vitit.
Skuadra më e mirë për meshkuj u përzgjodh Chelsea, teksa për femra Barcelona. Alexia Putella (Barcelona) spikati si futbollistja më e mirë, teksa pati vlerësime për Txiki Begirista (drejtori sportiv më i mirë) dhe Federico Pastorello (menaxheri më i mirë).

Roberto Lewandowski fitoi çmimet “Diego Maradona” dhe atë të “TikTok fan”. Vlerësime pati edhe për Cristiano Ronaldon e Ronaldinhon, respektivisht golashënuesi më i mirë në histori dhe çmimi i karrierës.

Futbollisti më i mirë i vitit: Kylian Mbappe

Trajneri më i mirë: Roberto Mancini

Skuadra kombëtare më e mirë: Italia

Portieri më i mirë: Gigio Donnarumma

Mbrojtësi më i mirë: Leonardo Bonucci

Skuadra më e mire për meshkuj: Chelsea

Futbollistja më e mirë: Alexia Putella

Skuadra më e mire për femra: Barcellona

Drejtori sportiv më i mirë: Txiki Begirista

Çmimi i inovacionit (risi të reja): Serie A

Menaxheri më i mirë: Federico Pastorello

Akademia më e mire afrikane: Zed FC

Çmimi Diego Maradona: Robert Lewandowski

Çmimi TikTok, futbollisti më i mirë: Robert Lewandowski

Golashënuesi më i mire i të gjitha kohërave: Cristiano Ronaldo

Çmimi i karrierës: Ronaldinho


Top Channel
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.