Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Histori e bukur dashurie

AlbaniaIrC

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 15, 2017
Mesazhe
249
nje djale dhe nje vajze po ecnin me nje moto me 100km/h ne nje autostrad.

Vajza:ule shpejtesin se kam frig.
Djali:kjo eshte shum bukur shtrengohu tek un.
Vajza:jo, jo nuk esht, te lutem ,ule shpejtesin.
Djali: mir me thuaj qe me do.
Vajza: te dua, po te lutem ule shpejtesin se kam frig.
Djali: tani me perqafo fort dhe me thuaj prap qe me do.
Vajza: (e perqafon) te dua
Djali:mund te ma heqesh kasken te lutem? po me besdis shum edhe veje ti te lutem...
TE DUA!!!

Diten tjeter del ne gazete: nje moto perplaset me nje ndertese per mungese frenash.
vetem nje person mbijetoj nga ata te dy. e verteta esht se ne mes te rruges, djali e kuptoi se frenat nuk i punonin, por nuk donte qe vajza ta dinte.
I tha qe ti thonte qe e donte edhe qe ta perqafonte per here te fundit, dhe i tha qe ta vente ajo kasken qe ajo te jetonte, edhe pse...e dinte qe do humbiste jeten e vet.
 
Perse vendose te jesh pjese e jetes time:.'?Perse vendose te pushtosh endrrat e mia:?
Perse je ti imazhi me te cilin zgjohem ne mengjes e fle ne mbremje? Perse duhet te
ndieja kete qe po ndjej per ty?Perse je kaq e larget per tu prekur zemra ime ?
Ti je dashuria ime gjeja me e cmuar,dashuri me e paster.Syte e tu ishte gjeja per
te jetuar.Imazhi yt me jepte shpres per te ardhmen.Perse dashuria jone ishte e
pamundur?Perse kurre se dite se nje zemer te pret dhe te do kaq shume?
Perse se kuptove kurre dashurine time?Perse nuk pe pak pertej asaj qe shfaqja
karshi syve te tu?Sa shume kam menduar ty!Syte me mbusheshin me lot dhe
zemra me digjte flake.Perse vendose qe dashurise sime ti vendosje kolonen zanore
te fletes se djegur qe as aromen te mos e ndjeje dot?Kur mendoj per ty buza me
dridhet,syte me shkelqejne,nje rrezatim qe asnjehere me pare se kane dhuruar
Ti erdhe tek une si nje magji,te cilen nuk mund ta prek dot.Je kaq afer por dhe kaq
larg e shtrejta ime.Telefoni bie dhe nje buzeqeshje me pershkon fytyren.Je ti qe flet
me mua sikur me kishe njeriun me te thjeshte,ndersa une per ty te pergjigjem me
ndjenjen qe me rreh ne shpirt.Me more zemren dhe ma ktheve ne pronesine tende
Kur me takon,nuk e ndjem se ne syte e mi deperton nje rreze deshire per te te
pasur prane.Kurre ske arritur ta kuptosh dashurine time ,ndjenjen e paster qe
kisha per ty. te mendoj dhe me dukesh kaq e larget si nje gje qe kurre s'do ta
shijoj.Perse te dua aq shume?Hena me duket sikur ka shkelqimin tend.Dielli ka
buzeqeshjen tende femijerore.Te dua pertej gjithckaje,po perse te ishte jeta per ne
keshtu?Per mua ishte dashuria ime e pare dhe kuptova qe vetem ti mund ti pergjigjeshe
kesaj ndjenjeje po me te njejten force,por paska gabuar engjelli im.Ti se kuptove kurre
ndjenjen time,se kuptove emocionin tim qe kur te takoja me vinte te qaja.Ti me
shihje ne sy dhe qetesisht me tregoje ndodhite e dites,sikur une te mos ndjeja asgje
Une jam plotesisht ne hijen tende,te ndjek ne cdo hap,ne cdo enderrim me shfaqesh ti
-ti dhe vetem ti zemra ime.S'mund te te them se sa shume te dua pasi ti kurre nuk me
kuptove se kuptove dashurine.Me vjen keq per veten se cdo dite po tretem nga pamundesia
per te pasur ne krahet e mi.Smund te kerkoj arsye pasi jam lodhur se perjetuari kete dashuri
Kam menduar shume,te kam perfaqesuar si shpirtin tim,por ti as qe e kuptove ndjenjen time
Jo s'ishe fare brenda meje.Nese kerkoj arsyen ,gjej 22222.Jam i lenduar nga dashuria ime
ajo qe deshiroj qe kete qe ndjej une per ty ti ta ndjesh ne menyre reciproke per nje tjeter
person.Dashurine gjeje atje ku e mendon apo e ndjen.Mbase kam hyre gabim ne ndjenje
per ty,por mos u shqeteso pasi ndjenja ime kurre ste ka bere te vuash.Por une e dashur
kam vuajtur shume,kam derdhur lot dhe te kam bere pjese te rendesishme te dites time
ndonese ti kurre nuk me kuptove.Te dua dhe do te dua shume ndonese ti nuk e kuptove
se kuptove qe pa dashur u ktheve ne motivin e jetes time Te dua !

Shkruar nga Klaudian
Sat 5 Apr 2008 - 22:16

 
Kohe e lire lal
 
nje djale dhe nje vajze po ecnin me nje moto me 100km/h ne nje autostrad.

Vajza:ule shpejtesin se kam frig.
Djali:kjo eshte shum bukur shtrengohu tek un.
Vajza:jo, jo nuk esht, te lutem ,ule shpejtesin.
Djali: mir me thuaj qe me do.
Vajza: te dua, po te lutem ule shpejtesin se kam frig.
Djali: tani me perqafo fort dhe me thuaj prap qe me do.
Vajza: (e perqafon) te dua
Djali:mund te ma heqesh kasken te lutem? po me besdis shum edhe veje ti te lutem...
TE DUA!!!

Diten tjeter del ne gazete: nje moto perplaset me nje ndertese per mungese frenash.
vetem nje person mbijetoj nga ata te dy. e verteta esht se ne mes te rruges, djali e kuptoi se frenat nuk i punonin, por nuk donte qe vajza ta dinte.
I tha qe ti thonte qe e donte edhe qe ta perqafonte per here te fundit, dhe i tha qe ta vente ajo kasken qe ajo te jetonte, edhe pse...e dinte qe do humbiste jeten e vet.
shume prekese
 
Kjo ska ndodh ne 2017
Le qe tek ne edhe sot ka njerez pa kaske
Ajo policja kacurrelse me motor pa kaske ishte
Lol
 
Shkrimtarja jetime: E dija që i dashuri s’do martohej kurrë me mua, fundi i tmerrshëm
Tri histori dashurie me funde të trishta, nuk e kanë gjunjëzuar Lumturie Kodrën, shkrimtaren që u rrit jetime e mundi ta njohë nënën vetëm kur ishte 11-vjeçe, por që jeta nuk e përkëdheli kurrë ashtu siç donte.
Ajo vijon rrëfimin në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” dhe flet për dashurinë e parë, me burrë të quajtur Roberto në qytetin e Korëës. Historia me të siç thotë Lumturia ishte e shkurtër dhe e vrullshme por përfundoi me një fund të tmerrshëm. Ai vdes në momentin që ajo sjell në jetë fëmijën e tyre, djalin e saj të vetëm
“Me Roberton pata një histori të shkurtër, më merrte, më çonte tek vëllai. Ditën kur isha në maternitet e mora vesh nga shoqet se ai kishte humbur jetën në maternitet”,- thotë Lumturia.
Ajo përlotet në studio dhe shton: “Njerëzit e tij nuk i njoha. Unë u largova nga Korça për të mbyllur plagët, shkova tek Nexhmije Hoxha për të kërkuar shtëpi. Unë e dija që nuk do ta merrja për burrë, e dija. Isha e dashuruar dhe kaq. Ne jetimët na shikonin me përbuzje dhe s’kishte s’i ndodhte ndryshe”,- shton ajo.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.