• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Historike, Kosova formon Ushtrinë

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
3,284
Kuvendi i Kosovës miratoi unanimisht 3 pr/ligjet historike që e shndërrojnë Forcën e Sigurisë së Kosovës në Ushtri. Pa ndryshuar emrin, FSK-ja shndërrohet nga forcë civile në ushtarake, nën drejtimin e Ministrisë së të Mbrojtjes të formuar rishtazi. Pr/ligjet morën mbështetjen e të 106 deputetëve të pranishëm në sallë, duke bashkuar si rrallë herë klasën politike kosovare, por munguan deputetët serbë.

Hashim Thaçi, President i Kosovës: Ndihem jashtëzakonisht i emocionuar e i vendosur për avancimin e reformave dhe avancimin e axhendës dhe domosdoshmërinë që të arrihet marrëveshja paqësore Kosovë-Serbi.

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës: Kjo është Ushtri e paqes, e të gjithë shqiptarëve të Kosovës, serbëve, romëve… etj Vijmë në paqe e për paqe do të jemi gjithnjë.

Albin Kurti, Kryetar i Vetëvendosjes: Ju uroj të gjithëve, kjo fitore është e çdo qytetari e çdo politikani.

Ushtria e sapoformuar bëri parakalimin e parë gjatë pasdites në një ceremoni të veçantë ku të pranishëm ishin krerët më të lartë të shtetit.

Hashim Thaçi, President i Kosovës: Ushtria e Kosovës është bërë institucioni që më së miri paraqet vlerat e Kosovës dhe shoqërisë sonë.

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës: Rreshti është fjala e parë që mëson kur nisesh për ushtar. Rreshti për ne ka qenë i mohuar. Të tjerët janë bërë rresht e veç ne s’na kanë lënë të bëhemi rresht.

Me festime u prit themelimi i ushtrisë nëpër Prishtinë, ku spikasnin edhe flamujt amerikanë si mirënjohje për mbështetjen ndaj ushtrisëUshtria-e-Kosoves-1-e1544797776273-933x445.jpg
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top