Horoskopi i dashurisë sipas muajit kur ke lindur

Llaqi

I'm A JoKeR !
VIP I FORUMIT
Mesazhe
2,278
Mosha
31

Horoskopi i dashurisë sipas muajit kur ke lindur​

View attachment 93546
Keni menduar ndonjëherë pse djemtë e lindur në dimër janë më të çuditshëm se fëmijët e lindur në verë, dhe e anasjella, kur vjen puna në shtrat?
Epo mos kërkoni më përgjigje sepse do t’jua japë astrologia Suzie Kerr Wright.
Ajo thotë se çfarë tregon muaji i lindjes për jetën seksuale.

1. Janar
– Këmbëngulës kur u intereson
– Të çuditshëm

2. Shkurt
– Aventurier
– Të distancuar emocionalisht

3. Mars
– Bëjnë seks mirë vetëm nëse janë të lidhur shpirtërisht me partnerin.
– Dinë ta çojnë marrëdhënien në shtrat në një tjetër nivel intimiteti.

4. Prill
– Të pandalshëm kur u intereson.
– “Digjen” në shtrat, por kur ka mbaruar, ka mbaruar!

5. Maj
– Duan që seksi të jetë i rehatshëm.
– Duan të bëjnë seks në jastëkë mëndafshi ose nuk bëjnë fare!

6. Qershor
– Provojnë pozicione të reja.
– Adhurojnë seksin në telefon.

7. Korrik
– Besnikë
– Duan të japin kënaqësi.

8. Gusht
– Ose ekstremisht egoistë ose ekstremisht bujarë
– E urrejnë kur u thua çfarë duhet të bëjnë në shtrat.

9. Shtator
– Pasionantë që janë gati të provojnë gjithçka.
– Duan të ndihen të lidhur emocionalisht me partnerin.

10. Tetor
– Nuk nxitojnë.
– Janë të mirë në joshje.

11. Nëntor
– Posesivë
– Duan të jenë “të zotëruar” nga partneri.

12. Dhjetor
– Pëlqejnë “lojën me role”
– Argëtues


k.a. /dita
ahhhh sa tmir jemi ne te korrikut :p
 
Top