Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Horoskopi javor 14-20 tetor 2019/ Puna, dashuria dhe financat, zbuloni çfarë do të ndodhë këtë javë me 12 shenjat e zodiakut

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,919
Dashi

Dashuria: Edhe nëse puna nuk do t’ju japë shumë mendime, në vend të shqetësoheni do të jetë më mirë të merreni me ngjarjet sentimentale. Disa dash do të duhet të pranojnë disa kompromise për të ruajtur qetësinë e familjes, edhe nëse në realitet ata do të donin të hiqnin dorë nga gjithçka. Javë pozitive për beqarët, disa takime mund të ishin shumë me fat!

Puna: Me Marsin përballë shenjës mund të ketë pakënaqësi në sferën profesionale. Do të duhet të vazhdoni të besoni vetveten dhe të besoni me vendosmëri në aftësitë tuaja, diçka së shpejti mund të ndryshojë. Në fundjavë do të gjeni qetësinë dhe do t’i përshtateni situatave.

Demi

Dashuria: Fillimi i javës mund të jetë i mbushur me tension për shkak të disa keqkuptimeve me partnerin. Ju mund të përfshiheni nga xhelozia dhe të minoni marrëdhëniet. Dyshimet do të vazhdojnë deri në fundjavë, megjithatë do të jeni më pak të bezdisshëm. Ata që janë beqarë dhe së fundmi kanë mbyllur një lidhje do të gjejnë më shumë kohë për t’iu përkushtuar miqve.

Puna: Këtë javë nuk do të ketë më komplikime në punë. Ngjarjet do të jenë të favorshme për bashkëpunime dhe kolegët do të përpiqen të fitojnë besimin dhe respektin tuaj. Këmbëngulja juaj në drejtimin e negociatave dhe projekteve do të japë një shembull për shumë njerëz.

Binjakët

Dashuria: Java shpall impulse me shumë pasion për Binjakët dhe gjithashtu takimet që në pamje të parë duken të parëndësishme mund të japin emocione të forta. Koha e mirë për beqarët, të cilët nuk do të duhet të bëjnë asgjë përveç se të kapin momentin e duhur. Periudha është gjithashtu e favorshme për çiftet që duan të hedhin hapa të mëtejshëm.

Puna: Ata që kanë lindur nga shenja do të kalojnë një javë pozitive nga pikëpamja e punës. Ata që janë në pritje të lajmeve të mira do të jenë të kënaqur, ndërsa ata që presin të nënshkruajnë kontrata dhe marrëveshje të rëndësishme do të duhet të kapërcejnë disa pengesa të vogla. Sidoqoftë, gjithçka do të shkojë siç është planifikuar.

Gaforrja

Dashuria: Dashuria këtë javë do të jetë mbizotëruese për Gaforren, megjithëse në jetën private do të ketë disa transformime. Ata që lindin nga shenja do të jenë më të vëmendshëm ndaj dëshirave të partnerit dhe do të përpiqen t’i kënaqin ato. Beqarët do u duhet të kushtojnë më shumë kohë miqve të tyre më të ngushtë, por në të njëjtën kohë të mos shmangin frekuentimin.

Puna: Në këtë javë sfera e punës do t’ju japë kënaqësi të papritura dhe shumë do të kuptojnë atë që dini si të bëni. Sidoqoftë, do t’ju duhet të kushtoni vëmendje për të ndërmarrë vetëm angazhime që jeni të sigurt se mund t’i respektoni, për të mos qenë në gjendje të përmbushni detyra të mëtejshme që nuk mund t’i përballoni për shkak të mungesës së kohës.

Luani

Dashuria: Këtë javë mund të keni një luftë me partnerin tuaj për çështje shumë të ndjeshme. Ju më mirë shpjegoni se çfarë ju shqetëson për të parandaluar përshkallëzimin e situatës. Disa beqarë po përjetojnë një periudhë emocionesh të forta dhe për këtë arsye gjykimet për njerëzit ndikohen nga disponimi.

Puna: Në frontin e punës, mund të ketë rrethana të paparashikuara që do t’ju pengojnë të vazhdoni drejt projekteve të dëshiruara. Padyshim që nuk do të jetë e lehtë të arrish qëllime të caktuara, por mund të mbështetesh në disa goditje fatesh që do ta bëjnë rrugën më pak të vështirë.

Virgjëresha

Dashuria: Java do të sjellë lajme të mira në një mjedis të dashur për shumë nga Virgjëresha. Ata që janë tashmë në çifte do të udhëhiqen të marrin vendime të rëndësishme siç janë bashkëjetesa ose martesa, ata që janë martuar tashmë mund të vendosin të zgjerojnë familjen. Beqarët do u duhet të argëtohen dhe gjatë fundjavës do të jenë në gjendje të gjejnë njerëzit e duhur për ta bërë atë!

Puna: Sfera e punës përparon me shpejtësi të plotë, megjithatë do të duhet të jeni të durueshëm përpara se të merrni frytet e dëshiruar. Natyrisht do të ketë ndonjë ankth, veçanërisht nëse keni investuar para, por do të duhet të përpiqeni ta kontrolloni atë dhe të mos lejoni që impulsiviteti të marrë përsipër.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë Venusi do të jetë në anën tuaj dhe do të jetë më pak e vështirë për të menaxhuar sferën sentimentale. Shumë peshore po bëjnë plane afatgjata, por edhe ata që kanë filluar së fundmi një lidhje mund të shpresojnë për një fund të lumtur. Do të ketë surpriza të këndshme edhe për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të gjejnë një shpirt binjak.

Puna: Një javë e rëndë po vjen për shumë nga shenja, ku nervozizmi i Hënës do të jetë pothuajse gjithmonë i pranishëm. Ditët më të mira do të jenë e mërkura dhe e enjtja, kur do të keni mundësi të vazhdoni situatat dhe projektet tashmë të filluara. Gjithçka do të zgjidhet sidoqoftë gjatë fundjavës dhe disa probleme mund të zgjidhen përfundimisht.

Akrepi

Dashuria: Venusi në shenjën tuaj zodiake do t’ju japë më shumë ngarkesë. Çiftet e reja apo të sapoformuara do të favorizohen këtë javë. Nëse jeni ndarë për ca kohë dhe keni pasur kohët e fundit takime të reja, do të kuptoni se sa e vështirë është të bartësh një histori, por për ata që janë beqarë nuk do të ketë asnjë problem!

Puna: Gjatë javës mund të jeni në gjendje të bëni marrëveshje të mira, edhe nëse duhet të përballoni stresin për shkak të shumë angazhimeve. Mundohuni ta mbani gjendjen shpirtërore dhe përqendroni energjitë tuaja në ato që duhet të bëni, duke shmangur lëvizjet shumë të nxituara.

Shigjetari

Dashuria: Në këtë periudhë të fundit ju e keni mbyllur veten dhe kjo javë do të jetë e duhur për të zgjeruar rrethin tuaj të miqve dhe për të takuar njerëz të rinj. Ata që janë në çifte mund të përjetojnë momente të një shoqërie të madhe, ndërsa beqarët mund t’i përkushtohen pasioneve të tyre, përfshirë edhe atë të jetuarit të flirtimeve dhe aventurave!

Puna: Java e mbushur me gracka në vendin e punës. Midis kolegëve mund të jetë dikush i gatshëm të rreshtojë kundër jush për të arritur qëllime ambicioze. Prandaj, mos u besoni atyre që ju thonë t’ju ndihmojnë pa dashur asgjë në këmbim dhe jini shumë të kujdesshëm.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë mos jini shumë afër në marrëdhëniet tuaja me të tjerët, por përpiquni të besoni në veten tuaj, veçanërisht nëse keni njerëz që janë të butë dhe të gatshëm të flasin. Nëse jeni me një çift, hapuni me partnerin tuaj, por nëse jeni beqarë do të duhet të kuptoni nëse personi para jush është i besueshëm. Testoni terrenin përpara se të konfirmoni sekretet tuaja.

Puna: Një e ardhur e konsiderueshme ekonomike do t’ju lejojë të përballeni me më shumë shpenzime në planin afatgjatë. Gjithçka shkon mirë në punë dhe madje mund të planifikoni largime të mëtejshme për shtëpinë, familjen dhe nevojat e tjera personale.

Ujori

Dashuria: Disa çështje dashurie mund të jenë plot konflikte dhe shumë nyje mund t’ju vijnë në kokë këtë javë. Për ju do të jetë e nevojshme të keni shumë durim, por dikush mund të bëhet edhe më intolerant se zakonisht dhe të rrezikojë stabilitetin e marrëdhënies tuaj të dashurisë. Beqarët mund të bëjnë takime interesante.

Puna: Nëse keni negociata të rëndësishme në diskutim, përpiquni ta shtyni atë, ky nuk është një moment shumë fitimprurës. Ngjarjet e paparashikuara mund të ngadalësojnë disa projekte, por mund të ketë disa tipare të reja në fundjavë që do të ndryshojnë rrjedhën e gjërave.

Peshqit

Dashuria: Për të lindurit e shenjës kjo javë do të jetë veçanërisht pozitive. Sfera sentimentale është shumë më e mirë dhe dashuritë që u duk se u zhdukën janë ende në zhvillim e sipër, për lumturinë e shumë çifteve që e duan njëri-tjetrin. Për beqarët, mund të ketë disa surpriza shumë të këndshme, si në dashuri, ashtu edhe në punë!

Puna: Në këtë javë mund të ketë përplasje me kolegë për arsye të parëndësishme, do të jetë e mjaftueshme të mos ngacmoheni për të sjellë harmoni. Sidoqoftë, ju jeni shumë të lodhur dhe ndoshta një ndërprerje nga puna mund t’ju ndihmojë dhe t’ju bëjë të shihni gjëra nga një këndvështrim tjetër, sigurisht më optimist.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.