Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Horoskopi Mujor Janar 2022

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731
HOROSKOPI-JAVOR-2020.jpg


Horoskopi Mujor Janar 2022​

,
Dashi: Janari ka një ton jashtëzakonisht ambicioz për ju pasi dielli i Bricjapit ndriçon sektorin tuaj profesional. Ju jeni të ndezur dhe gati për të shkuar! Megjithatë, mbani në mend se si Afërdita ashtu edhe Mërkuri do të jenë retrogradë në reputacionin tuaj dhe në sektorin e karrierës këtë muaj, ndaj kurseni çdo ndryshim të madh për një herë tjetër. Gjatë këtij muaji, është mirë të përqendroheni në planifikimin dhe strategjinë, Dashi. Më 24 janar, sundimtari juaj, Marsi, hyn në Bricjap, shenjën e tij të preferuar të zodiakut. Kjo shënon fillimin e një periudhe dymujore në të cilën do të bëni përparime të mëdha në jetë, duke përfshirë karrierën tuaj. Sa emocionuese!

Demi: Janari mund të mos jetë muaji më i fortë për ju, por ofron terrenin e duhur për një reflektim të thellë të vetvetes. Ju po kaloni një periudhë transformimi në marrëdhëniet tuaja dhe ndoshta edhe bindjet tuaja për botën. 8 janari është dita perfekte për të bërë një ndryshim të konsiderueshëm pasi Dielli ndriçon të gjitha zonat që kanë nevojë për një rregullim. 29 janari sjell fundin e udhëtimit retrograd të Venusit, që është diçka e denjë për t’u festuar. Dy ditë më vonë, Hëna e Re e Ujorit e zhvendos mendjen tuaj drejt sektorit tuaj të karrierës, duke e bërë këtë një kohë të mirë për të filluar vendosjen e synimeve ambicioze për të ardhmen!

Binjakët: Është sërish ajo kohë, Binjakët. Sundimtari juaj, Mërkuri, do të fillojë retrogradin e tij të parë të vitit më 14 janar. Nëse keni një marrëveshje ose kontratë për të nënshkruar ose një artikull të rëndësishëm për të blerë, sigurohuni ta bëni atë përpara kësaj. 23 janari është një ditë e rëndësishme për ju. Ndërsa Dielli takohet me Mërkurin në shtëpinë tuaj të nëntë të të mësuarit dhe zgjerimit, ju mund të merrni një ide novatore dhe jo të kaltër që mund të jetë mjaft fitimprurëse gjatë vitit në vazhdim. Bëjeni qëllimin për të fikur zhurmën në mënyrë që të mund të shfrytëzoni këtë ditë emocionuese!

Gaforrja: Afërdita retrograde të ka mësuar shumë për marrëdhëniet, i dashur Gaforre. Dhe ndërsa Hëna e Re në Bricjap aktivizon sektorin tuaj të partneritetit më 2 janar, është koha të filloni të integroni gjithë atë mësim. Hëna e Plotë e këtij muaji ndodh në shenjën tuaj, më 17 janar, duke ju sjellë mundësinë për të shkarkuar atë që ju ka lodhur emocionalisht. Mund ta keni të vështirë të hapeni, por ky munacion mund t’ju ndihmojë vërtet të shprehni atë që normalisht do të fshihnit në guaskën tuaj. Shfrytëzojeni këtë mundësi një herë në vit për t’u shprehur atyre që doni. Reagimet e tyre madje mund t’ju habisin!

Luani: Energjia e këtij muaji ju ka mjaft të fokusuar në rutinat tuaja pasi ndryshimet duket se kërkohen. Edhe pse kjo mund të jetë e bezdisshme, besoni se këto rregullime do t’ju vendosin për sukses në vitin e ardhshëm. 16 janari është një ditë e rëndësishme për ju për të eksploruar marrëdhënien tuaj me pushtetin brenda marrëdhënieve të biznesit. Mund të vijë një moment a-ha, ose mund të ndriçohet një dinamikë e caktuar. 31 janari sjell hënën e dytë të re të muajit, që ndodh në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Deri atëherë, Afërdita do të jetë e drejtpërdrejtë – kështu që është koha për të vendosur të gjitha ndryshimet që duken të rëndësishme në këtë fushë të jetës tuaj.

Virgjëresha: Qoftë beqar apo i marrë, romanca është në mendjen tuaj për një pjesë të madhe të muajit. Jupiteri tani po bekon sektorin tuaj të marrëdhënieve – megjithatë, për shkak se Afërdita është ende retrograde, nuk është ende koha për të kërkuar (ose afruar) personin e ëndrrave tuaja. Në fakt, energjia e këtij muaji shpenzohet më së miri për të ripërcaktuar, rregulluar dhe ribërë projekte të rëndësishme. Mërkuri gjithashtu do të jetë retrogradë duke filluar nga 14 janari. Mirë që jeni mjeshtër në analizimin dhe rregullimin e gjërave, Virgjëresha. Gjatë muajit në vijim, mos kini turp kur ndani këto aftësi me të tjerët. Mos harroni se, në vitin 2022, sa më shumë dashuri të ndani, aq më shumë bollëk tërhiqni.

Peshorja: Përqendrimi intensiv në sektorin tuaj të shtëpisë vazhdon gjatë muajit në vijim, pasi Venusi retrograde i bën më të dukshme ndryshimet që duhet të ndodhin. 8 janari është dita perfekte për të filluar punën drejt këtyre, Peshorja. Sapo Dielli të hyjë në shenjën e ajrit shoku Ujori më 19 janar, do të filloni të ndiheni më të lehtë (fë!). Ka qenë një kohë intensive, për të thënë të paktën. Por që nga ky moment, mos hezitoni të shpenzoni më shumë kohë për kujdesin ndaj vetes. Me kozmosin që aktivizon shtëpinë tuaj të pestë të argëtimit për katër javët e ardhshme, ju inkurajoheni të përqendroheni në atë që ju sjell kënaqësi. Kënaquni!

Akrepi: Fokusi në sektorin tuaj të komunikimit vazhdon pjesën më të madhe të muajit dhe ky muaj sjell dy ditë të fuqishme që ju të filloni të flisni të vërtetën tuaj. 2 janari dhe 8 janari janë çelësi për ju për të integruar mësimet retrograde të Venusit, Akrepi. Sapo Dielli hyn në Ujor dhe Urani shkon direkt rreth mesit të muajit, jeta fillon të bëhet emocionuese, veçanërisht në sektorin tuaj të shtëpisë dhe familjes. Jini të hapur ndaj surprizave dhe ndiqni rrjedhën rreth kësaj kohe. Ndërsa gjëra të papritura mund të vijnë me dikë afër jush, mos harroni se bekimet e maskuara janë gjithashtu të mundshme nën motin astrologjik të këtij muaji.

Shigjetari: Afërdita retrograde ju ka dhënë disa mësime serioze për paratë dhe vetëvlerësimin, Shigjetar. Dhe në janar, ky trend vazhdon pasi Dielli i Bricjapit vazhdon të kërkojë që të filloni të bëni ndryshime të konsiderueshme. Sapo Dielli hyn te Ujori, gjërat fillojnë të ndriçohen ndërsa fokusi kalon te komunikimi, një nga temat tuaja të preferuara. Megjithatë, mbani në mend se këtë herë, Mërkuri retrogradë vjen edhe më 14 janar për të sjellë më shumë mësime në mënyrën se si shkëmbeni informacion. Ne ju premtojmë se 2022 do të jetë një vit i mrekullueshëm, Shigjetari – së pari duhet t’i kaloni këto dy retrograde!

Bricjapi: Janari fillon i mbarsur me energjinë tuaj pasi gjithsej pesë trupa planetarë pushtojnë shenjën tuaj. Ndërsa jeta sigurisht që mund të ndihet e shpejtë dhe e furishme, ju mund të ndiheni shumë mirë në elementin tuaj për pjesën më të madhe të muajit. Hëna e re më 2 janar është e juaja për t’u marrë, kështu që vendosni disa objektiva ambicioz. Afërdita dhe Mërkuri do të jenë retrogradë në shenjën tuaj, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të filloni të hartoni master planin tuaj. Në fakt, ato mund të jenë të dobishme për t’i dhënë formë. Lajmi më i mirë absolut është që Marsi të hyjë në shenjën tuaj më 24 janar, duke filluar një periudhë dymujore produktiviteti.

Ujori: Në janar, aq shumë po ndodhin nën sipërfaqe sa planetët trazojnë sektorin tuaj të nënndërgjegjeshëm. Puna e ëndrrave, ditari dhe praktikat ezoterike janë motoja juaj tani ndërsa deshifroni të gjitha mesazhet kozmike. Më 19 janar, Dielli hyn në shenjën tuaj duke aktivizuar Mërkurin në retrogradë. Një shpërthim nga e kaluara sigurisht që mund të ndodhë rreth kësaj kohe. Nëse një ish kthehet në jetën tuaj, mbani mend pse ata u bënë “ish” në radhë të parë, Ujori! 31 janari sjell hënën e dytë të re të muajit, e cila është shansi juaj më i mirë për të vendosur disa objektiva për vitin e ardhshëm.

Peshqit: Me Jupiterin madhështor tani në shenjën tuaj, po ndiheni si një peshk në ujë. Nëse nuk do të ishte gjithë drama retrograde në grupin tuaj të miqve, jeta do të ishte perfekte. Nga ana pozitive, mund të përdorni energjinë e këtij muaji për të pastruar ato miqësi që nuk janë më në përputhje me ju. Kjo vlen si për jetën reale ashtu edhe për mediat sociale. Shënoni në kalendar ditët ndërmjet 5 dhe 10 janarit si koha më e mirë e muajit për të rrjedhur lëngjet tuaja krijuese. Në vitin 2022, sa më shumë të krijoni aq më shumë bollëk do të thërrisni, të dashur Peshq.
 
Ore ore lulebore ky rroskop ???
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.