Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Humor pa kufi ......

 
Mbarova studimet tha Ai dhe fillova punë, nga gëzimi për çdo ditë i jepja një lypësi në lagje 1€
U fejova dhe më pas u martova nga ku më pas u bëra edhe me fëmijë, por... lypësit i jepja përsëri lekë, jo si gjithmonë 1€ por i jepja 50cent.
U bëra me dy fëmijë dhe i jepja 20cent
E me lindjen e fëmijës së tretë nuk ktheja as kokën tek.lypësi lagjes e jo më ti lija lekë.
Një ditë lypësi më thërret dhe më thotē pse nuk më hedh më lekë në kutinë time ?
Pasi e pashe me keqardhje i thashe që u bëra me fëmijën e parë të dhashë 50cent, me fëmijën e dytë 20cent dhe me fëmijën e tretë nuk mundem më.
Lypësi duke më parë vëngër tha :- Po pse more deb-il me lekët e mia do rrisësh fëmijë ti ??????
 
Dy Bjonde hipin ne taksi dhe duke bizedu me njera tjetren i ndalon taksisti dyke i pyetur. Me falni zonjusha ku do shkoni. Bjondet i pergjigjen: Po pse mer kokrre legenit me ne do vini ju.
 
Gjate rrezimit te nje avioni ne shkretetire ,shpetojne nje italian dhe nje shqiptar,ec e ec neper shkretetire shume te etur, italiani gjen nje qyp me florinj,
- o sa mir,gjetem florinj tha shqiptari,,
-jo gjetEM,gjetA tha italiani...epo mir ecen perseri dhe pas disa min shqiptari gjeti nje bidon me uje.
-o sa mir gjetem uje,tha italiani,,
-jo gjetem,gjeta-tha shqiptari...
-po mir si do ja bejme??
-E bejme si ne treg?
-Ok ath,un do jem shitesi dhe ti bleresi tha shqiptari,
-mir ashtu e bejme...dhe vihen si ne treg,vjen italiani..
-prshnd,nje bidon me uje ju lutem,sa kushton??
-Nje qyp me florinj...
-O po si shtrenjt e paske...
-po mir ti bjeri njer pazarit rrotull, po gjete me lire shko dhe blije..
 
nje cift ne restorant
ajo- te hengsha buzen
ai- te hengsha syrin
ajo-te hengsha gushen
ai-te hengsha zemren
kamarieri- ok per te ngren e mora vesh po per te pir
 
Arsimi ne Shqiperi.

Të dielë të bukur... ?
Mësuesi i historisë ngre një nxënës në mësim dhe e pyet: "Kush e nxorri luftën e Kartagjenës?"
"Profesor, të betohem që nuk e kam bërë unë." I përgjigjet nxënësi.
I nervozuar, profesori përplas me forcë derën dhe del nga klasa. Në korridor takohet me mësuesin e matematikës...
"Koleg, ç'i ke gjithë këto nerva?" e pyet ky i fundit...
"Ç' të të them... E pyeta nxënësin se kush e nxorri betejën e Kartagjenës, përgjigja e tij ishte:" të betohem që nuk e kam bërë unë". Ke si të mos çmendesh...
Mësuesi i matematikës:" Kështu janë këta. E bëjnë veprimin, pastaj e mohojnë..."
Këtë herë mësuesi i historisë humbet ndienjat nga nervozizmi... E marrin dhe e çojnë tek zyra e drejtorit. Pasi e qetësojnë dhe vjen në vete, drejtori e pyet: "Profesor, çfarë ndodhi kështu? Përse u bëre keq?"

"Mos e pyet drejtor, ngrita një nxënës në mësim dhe e pyeta se kush e nxorri luftën e Kartagjenës. Në klasë askush nuk e dinte përgjigjen, i nervozuar për këtë dola nga klasa dhe në korridor u takova me mësuesin e matematikës. Kur ia rrëfeva ngjarjen dhe u përgjigj duke thënë "Kështu janë këta. E bëjnë veprimin pastaj e mohojnë", këtë herë u çmenda fare e paskam humbur ndienjat...
"Profesor i dashur, pa shih për çfarë je mërzitur..." i thotë drejtori dhe shton: "Unë i shkruaj nja dy rreshta drejtorisë së arsimit dhe e mësojmë në çast se kush e nxorri luftën..."
Mësuesi i historisë këtë herë bëhet për spital...

Pas disa ditësh, kur kishte dalë nga spitali dhe po pushonte në shtëpi, i troket postieri dhe i sjell një zarf. E merr zarfin dhe e kthen nga ana tjetër, një shkresë zyrtare...
Mësuesi i historisë e hap me kureshtje zarfin dhe lexon pergjigjen e ardhur prej drejtorisë së arsimit: "Ju vëmë në dijeni se për shkurtim fondesh, këtë vit nuk do të ketë luftë në Kartagjenë..."
 
Gruaja: A pi birre?
Burri: Po.
Gruaja: Sa?
Burri: 3 ne dite.
Gruaja: Sa vjet ke qe pi?
Burri: 30 vjet.
Gruaja: 3 birra nga 1 mije lek bejne 3 mije ne dite. Per nje muaj afersisht 100 mije. Per nje vit bejne 1 milion e 200 mije. Per 30 vjet bejne 36 milion lek. Po ti kishe futur ne banke keto lek, me gjithe interesin e bankes, sot do kishe nje shtepi ne plazh o ditezi ?.
Burri: Po ti qe s'pi birre, ku dreqin e ke shtepine e plazhit oj lumadhe ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.