Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

I kapi frenat kundërshtarit në 230 km/h, piloti merr vendimin

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608


Omano Fenati ishte kryefjalë e të gjithë mediave botërore, pasi kapi frenat e kundështarit me një shpejtësi prej 230 km/h, duke i rrezikuar jetën.

Piloti italian i MotoGP u përjashtua nga gara dhe u dënua me dy gara të tjera pezullim.

Por pas kritikave të shumta ndaj tij ai, duket se ka marrë një vendim drastik, për t’u tërhequr nga garat.

Fenati u shpreh për mediat:

Me kampionatin e kam mbyllur, nuk do të rikthehem kurrë më. Nuk është më bota ime, ka shumë padrejtësi. Gabova është e vërtetë dhe iu kërkoj falje të gjithëve.”
Italiani tregoi edhe një detaj, që sipas tij u kishte shpëtuar mediave.

Ai tha:

Doni të shihni helmetën dhe kostumin tim? Ka një shirit të gjatë zi: Është goma e Manzi, ai më sulmoi tre herë dhe ai mund të më vriste. Kështu që mendova, tani po i bëj të njëjtën gjë, të tregoj se mund të jem edhe unë “i keq” si ai.”
Duke ndjekur deklaratat e tij, ai lë të kuptohet se ishte piloti tjetër që e ka provokuar, ndërsa pritet që këto deklarata të rishihen nga komisioni i disiplinës.

The post I kapi frenat kundërshtarit në 230 km/h, piloti merr vendimin appeared first on Lajmi i Fundit.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.