• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

I preku frenat kundërshtarit, Romano Fenati tërhiqet nga motoçiklizmi

Alb

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,598
“Nuk do të garoj më kurrë. Bota e motorëve nuk më përket më, ka shumë padrejtësi. Pranoj që gabova dhe u kërkoj falje të gjithëve”. Këto janë fjalët e Romano Fenatit në gazetën “La Reppublica”, pasi të dielën preku frenat e kundërshtarit Manzi kur të dy pilotët ishin me rreth 220 km/h.

Kjo ishte mënyra me të cilën Fenati mori hak për “përplasjet” në pistë me bashkëkombasin e tij. Pasi u përjashtua nga gara dhe u dënua me dy gara të tjera pezullim, skuadra e tij aktuale i prishi kontratën, ndërsa ekipi i tij i ardhshëm njoftoi se nuk do ta merrte në gjirin e tij një pilot të tillë.

Pas gjithë këtyre ngjarjeve, Fenati vendosi të tërhiqej nga motoçiklizmi.

Fenati e shpjegon kështu veprimin e tij që i rrezikoi jetën kundërshtarit: “Shikoni kostumin dhe kaskën time. Kanë shenjat e gomës së Manzit. Më sulmoi tre herë dhe mund të më kishte vrarë. Prandaj vendosa të sillesha në të njëjtën mënyrë dhe t’i tregoja që edhe unë mund të bëhesha i keq. Por, në asnjë moment nuk doja ta lëndoja, betohem”.

The post I preku frenat kundërshtarit, Romano Fenati tërhiqet nga motoçiklizmi appeared first on Lajmi i Fundit.