I Vishni Rrobat e Reja Pa i Lare???

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,323
Mosha
27
Rrobat e reja kane nje sexret per te cilin te gjithe duhet te jemi ne dijeni.
☄☄☄☄☄☄☄☄☄☄☄☄☄☄☄☄☄
Asnjehere nuk duhet te bejme gabim dhe ti veshim menjehere pasi ti kemi blere.
Ne shume raste irritimet,dhe alergjite e lekures,shkaktohen nga kimikate qe krijohen nga rrobat e reja.
Profesori Donald Belisto, dermatolog pohon se rrobat e reja duhet te pastrohen menjihere sa te arrini ne shtepi.
Rrobat e reja mund te sjellin mikrobe nga personat qe i kane provuar perpara jush.
Gjithashtu larja e rrobave te reja ka dhe nje rendesi te madhe ne higjenen personale.
Ju mund te supozoni se rrobat mund te jene te pastra,vetem sepse duken te tilla,mirepo duhet te beni kujdes.

E them kete sepse kam pare e kam degjuar shume persona qe e bejne kete. Me ka ndodhur te shoh neper dyqane qe,sapo e blejne dicka te re,e kane vesh direkt ne trup. Kjo esht per te qeshur ne nje fare menyre por ka shumeee nga ata/ato qe veprojne keshtu. Duhet pas shume kujdes sepse ndonjiher te vjen e vdekja larg qoft nga keto veprime qe mbartin mikrobe.
Flm☺☺
 
Last edited by a moderator:

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,323
Mosha
27
Po po ka me ka rastis te shoh dy tre raste e mu ka bo mishi pupcurriza😂😂😂
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,323
Mosha
27
I lani o njerez dhe te butique pa le sa e sa i kan provu para jush bahhhhhhhhh...😂😂😂😂😂😂
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
PO normal qe i vesh
 

Amara_La_Negra

Trust No One
ANETAR ✓
Mesazhe
5,864
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 teme perl.Neverrrrrrrrrrrrrrrrŕr.sa duar kan kaluar edhe ato qe te vihen ne butik osht njesoj si te rrish 6 muaj pa lare 😂😂😂😂😂.Kom par qe i kan provuar u ka pelqyer dhe kan dal nga dyqani si burra zotri dhe gra zonja 😂😂😂
Tema: Kurrrrr
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
uuuuuuuuuuuuuu HIsterike dhe kjo @Amara_La_Negra si plaka ime.............. nxncnccncncncnc
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
Jo per mendje madhesi ose dicka tjeter por dua te them qe une shume rralle mar veshje ne SHqiperi,,,,,,,,,,,,, PO normal nga qesja I mar
e vetmja gje qe kam blere ketu ne shqiperi ka qene Ajo palltoja e zeze qe kam hedhe ne forum nji foto me te
dhe ajo u ble tek Teg ne dyqanet Waikiki
U ble se kisha ftohte e skisha gje me vete rast rrexiku kupton :D
 
Top