Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Instagrami ka të reja, shtohen aplikacione që ju vijnë në ndihmë

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608
instagram2017.jpg
Kohët e fundit, Google njoftoi se Android P do të përfshijë disa tipare për të ndihmuar përdoruesit të menaxhojnë kohën e tyre në telefonat.

Instagram po sjell një mjet të ri i quajtur “Vështrime Përdorimi” që ndihmon përdoruesit për të parë se sa kohë ata kanë shpenzuar në aplikacionin e rrjetit social , sipas një zbulimi nga një studiues aplikacionesh Jane Manchun ëong që ka gjetur funksionin e fshehur në kodin e aplikacionit Instagram Android.

CEO i Instagram Kevin Systrom më vonë konfirmoi raportin origjinal në një seri cicërimash, duke komentuar se kompania është “duke ndërtuar mjetet që do të ndihmojnë komunitetin IG të dinë më shumë në lidhje me kohën që ata kalojnë në Instagram-çdo herë që duhet të jetë pozitive dhe e qëllimshëm”.

Ende nuk ka ndonjë hollësi në lidhje me këtë funksion që do të sjellë, por kjo shënon Instagram si kompaninë e fundit të madhe që ka filluar të mendojë rreth asaj se si përdoruesit janë angazhuar me prodhimet e tyre, duke ndjekur gjurmët e kompanive si Google dhe kompanisë mëmë Facebook.

Kohët e fundit, Google njoftoi se Android P do të përfshijë disa tipare për të ndihmuar përdoruesit të menaxhojnë kohën e tyre në telefonat e tyre më me mençuri, duke përfshirë edhe dështime të detajuara të se sa kohë ata kanë qenë duke përdorur aplikacione të ndryshme.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.