Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Integrate7 Script për ata që duan të përdorin Windows 7 me përditësimet e fundit.

Pansophia

Themelues i forumit NETEDY
Kontributor
Regjistruar më
Sep 30, 2018
Mesazhe
530
Pëlqime
921
Pikë
93
Për çfarë shërben ?

Merr imazhin .iso të Windows 7 (çdo gjuhë,çdo arkitekturë) , shkarkon të gjitha përditësimet pas SP1 direkt nga Microsoft , duke krijuar një imazh .iso të Windows 7 me të gjitha përditësimet e fundit.
Largon nga sistemi pjesët e panevojshme dhe të papranueshme si (Telemetry, Diagnostics, Windows Defender).
Me pak fjalë: kthen Windows 7 SP1 DVD në Windows 7 Janar 2020 edition DVD.

Për çfarë keni nevojë ?

Windows 7 ose një version pas saj.
Windows 7 .iso DVD-në origjinale.
Windows Loader by DAZ (për ta aktivuar pas instalimit).

Si ta përdorni scriptin ?

1. Vendosni kopjen origjinale të Windows 7 DVD në .iso format në të njëjtën dosje me Integrate7 script.

2. Nisni Integrate7 si Administrator (shtyp miun me të djathtën , Run as Administrator).

3. Zgjidh ndërmjet imazheve .iso (ose “A” për të gjitha imazhet në DVD).

4. Prisni, prisni, prisni.

5. Më së fundmi Windows7_<arkitektura_juaj>_<gjuha_juaj>.iso me të gjitha përditësimet dhe ndreqjet e duhura.

Për më shumë informacion lexoni këtu.

Scriptin mund ta merrni këtu dhe këtu.
Fjalëkalimi për ta nxjerrë nga formati .zip është : Integrate2020
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top