Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Integrate7 Script për ata që duan të përdorin Windows 7 me përditësimet e fundit.

P

Pansophia

Guest
Për çfarë shërben ?

Merr imazhin .iso të Windows 7 (çdo gjuhë,çdo arkitekturë) , shkarkon të gjitha përditësimet pas SP1 direkt nga Microsoft , duke krijuar një imazh .iso të Windows 7 me të gjitha përditësimet e fundit.
Largon nga sistemi pjesët e panevojshme dhe të papranueshme si (Telemetry, Diagnostics, Windows Defender).
Me pak fjalë: kthen Windows 7 SP1 DVD në Windows 7 Janar 2020 edition DVD.

Për çfarë keni nevojë ?

Windows 7 ose një version pas saj.
Windows 7 .iso DVD-në origjinale.
Windows Loader by DAZ (për ta aktivuar pas instalimit).

Si ta përdorni scriptin ?

1. Vendosni kopjen origjinale të Windows 7 DVD në .iso format në të njëjtën dosje me Integrate7 script.

2. Nisni Integrate7 si Administrator (shtyp miun me të djathtën , Run as Administrator).

3. Zgjidh ndërmjet imazheve .iso (ose “A” për të gjitha imazhet në DVD).

4. Prisni, prisni, prisni.

5. Më së fundmi Windows7_<arkitektura_juaj>_<gjuha_juaj>.iso me të gjitha përditësimet dhe ndreqjet e duhura.

Për më shumë informacion lexoni këtu.

Scriptin mund ta merrni këtu dhe këtu.
Fjalëkalimi për ta nxjerrë nga formati .zip është : Integrate2020
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja