Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

iOS 14.2.1 Lëshuar me rregullimin e gabimeve të ekranit të mbyllur të iPhone 12 dhe më shumë

Kresh

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 8, 2020
Mesazhe
44
Pëlqime
41
Pikë
18
Apple sot lëshoi iOS 14.2.1 për publikun për të gjitha modelet e iPhone 12 që ka për qëllim kryesisht rregullimin e defekteve të ndryshme të gjetura në iPhone 12 mini dhe iPhone 12 Pro Max.

Përditësimi rregullon gjithashtu çështjen e humbur të mesazheve MMS që po raportohej nga shumë përdorues të iPhone që nga java e kaluar. Për më tepër, ajo gjithashtu rregullon çështjen e padëgjueshme të ekranit të kyçjes me të cilën përballeshin përdoruesit e iPhone 12 mini.
Më poshtë është regjistri i plotë i ndryshimeve në iOS 14.2.1:

Disa mesazhe MMS mund të mos merren
Pajisjet e dëgjimit të prodhuara për iPhone mund të kenë probleme të cilësisë së zërit kur dëgjoni audio nga iPhone
Lock Screen mund të bëhet i parespektueshëm në iPhone 12 mini
Ju mund ta instaloni azhurnimin OTA iOS 14.2.1 në iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ose iPhone 12 Pro Max duke shkuar te Settings -> General -> Software Update dhe duke filluar shkarkimin.

Përveç rregullimeve të mësipërme të defekteve në kod, iOS 14.2.1 nuk sjell ndonjë ndryshim tjetër në tryezë. Nëse keni vërejtur ndonjë gjë tjetër që është e re me azhurnimin, lëshoni një koment dhe na tregoni për këtë!
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top