• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

ISIS kërcënon botën e futbollit, publikon foton duke u prerë kokën Messit e Ronaldos

Alb

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,598
Likes
91
Age
18
#1
Një foto e publikuar nga celulat e ISIS është bërë virale ditën e sotme, duke tmerruar kështu të gjithë botën e futbollit e jo vetëm, pasi në të dukeshin dy ushtarë të shtetit islamik teksa u prisnin kokën Lionel Messit dhe Kristiano Ronaldos.

Sipas The Sun, ISIS ka vendosur që të organizojë një sulm me përmasa tragjike muajin tjetër në Rusi në çeljen e Kupës së Botës 2018.

Në diçiturën e fotos shteti islamik ka shkruar: “Gjaku juaj do të mbulojë tokën”, ndëkohë që të njëjtën gjë e kanë ilustruar edhe në foto, ku shfaqen dy futbollistët më me impakt në botë të shtrirë në fushën e blertë.

Sakaq ende nuk ka një reagim zyrtar nga organizatorët e kampionatit.