• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Jaguar prezanton makinën e parë 100% elektrike

molecule

/dev/null
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,794
Likes
8,028
Location
127.0.0.1
#1
Kompania Jaguar ka prezantuar modelin e tij të parë 100% elektrik.

I-Pace është makina e parë që përdor platformën elektrike dhe një shembull që do të ndjekin edhe makinat Jaguar të së ardhmes.

Motori elektrik i kësaj makine bën që ky Jaguar të shkojë nga 0 në 100 km/h për 4.8 sekonda dhe bateria e saj mban deri në 480 km distancë.