Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Jepni mendimin tuaj "CORONA VIRUS" është një virus i shpikur nga njerëzit apo i krijuar nga natyra ?

Dion

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 11, 2019
Mesazhe
478
Unë personalisht nga informacionet që kam dhe nga ideja ime rreth kontrollit të botës nga një organizatë e fshehtë, e cila për qëllim kontrolli të numrit të popullsis, për të fshehur preajrdhjen tonë, për të kontrolluar zinxhirin ushqimor, dhe për tu pasuruar nga krijimi i një "vaksine" që jam i bindur se për pak kohë do të dali, krijojnë viruse të tilla...
Po ju si mendoni ?
 
Unë personalisht nga informacionet që kam dhe nga ideja ime rreth kontrollit të botës nga një organizatë e fshehtë, e cila për qëllim kontrolli të numrit të popullsis, për të fshehur preajrdhjen tonë, për të kontrolluar zinxhirin ushqimor, dhe për tu pasuruar nga krijimi i një "vaksine" që jam i bindur se për pak kohë do të dali, krijojnë viruse të tilla...
Po ju si mendoni ?
Qas jan tu than vallahi su ba mi besu kujt
 
Nga njerëzit. Sepse si për çudi shumica e të vdekurve jan moshat e treta dhe sidomos ata ato që kan probleme shëndetësore.
 
COVID-19 eshte zbuluar ne 1960.
Eshte nje virus i familjes Coronaviridae.
Tek njeriu shkakton infeksion te rrugeve te frymemarrjes, i ngjashem me virozat e tjera te gripit apo ftohjeve pulmonare.
Tek njerezit qe kane imunitet me te ulet kuptohet qe ka efekte me te renda.
Perhapja dhe perdorimi eshte dicka tjeter!
 
@Opium Ku je re kapterro :D

sa per temen

Duke pa rritjen ekonomike te Kines
ja lesho 1 virus amerikani
dhe prape ne gjunj kina

Ca vertete mendoni se seshte gjet ilaci ???
eshte gjet re eshte gjet se grip normal eshte Plus i shoqeruar me dicka qe CIfutet e kne shik
per ti rrezuar anti trupat e njeriut
Perse godet me shume njerezit e semure ???
sepse kta nuk kane antitrupa te te forte ne trupin e tyre
skam degjuar qe ka vdekur << larg qofte >> noi femije
Po vec persona te moshuar 45 +

Fuqizimi i tepert i shteteve e ka bere qe:
te fuse boten ne krize
1- RRezoi vlerat e dollarit ne bote para disa viteve << ku ende ndihet kriza ne disa vende perfshire dhe shqipeine >>
2- Futi virusin....... Ku Azia eshte e paralizuar per momentin

Behuni te Mencur........
 
Cdo gje eshte e mundur sot por duke pare vendin se ku u shfaq ,ne kine dmth ku ndotja eshte ne kuota shum te larta then se eshte dicka natyrore
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.