Ka ndonje qe meret me bitcoins ?

U

Universal

Guest
Desha te di nese dikush nga stafi meret me valutat dixhitale si bitcoins,ethereum etj..

Nga viti ne vit ka pasur rritje e flitet te kap edhe me larte..
 
U

Universal

Guest
Mund te blesh disa bitcoin, dhe ti shesesh pas disa muajsh me cmim me te larte. Psh ne janar te vitit qe kaloi mund te blije 10 Bitcoin me 100 euro. Tani 10 Bitcoin kushtojne rreth 1500 euro. (Ne janar 2012 mund te blije 200 Bitcoin me 100 euro dhe tani do te kushtonin rreth 30 000 euro)
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
ANETAR ✓
Mesazhe
5,271
ore qepare u regjistrova ne 1 webpage ku thoshte te fitoje bitcoins duhe te beje pune marketingu virtual etj etj
po as e maj mend ca faqeje ishte vec di me te thene qe po mer hov te madh kjo pune
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
ANETAR ✓
Mesazhe
5,271
@gentleman per momentin jom regjistru ne Bitcoin dhe sjam ne dijeni per Cfare perdoret ?

Bitcoin eshte Monedhe virtuale me te cilen mun dte blesh ne Internet
 

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Mesazhe
2,908
Vendndodhja
Struge
Une kam marr dy rigs, jam duke i testuar ne Etherium minings deri tani po ecen mire....

Ndersa per bossat me leke, ju rekomandoj te blini Bitcoins sepse mbreme ra ne 10k $, rast i mire per te blere.
 

Isabela

Ca do?
ANETAR ✓
Mesazhe
292
Sai deni devi depositare si garanzi nje shume lekesh tua ...poi ti chiamano loro se tu ti vuoi mettere a comprare e vendere dipende
 

`

Mesazhe
5,228
Vendndodhja
Burkina Faso

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Mesazhe
2,908
Vendndodhja
Struge
Kam lexuar qe 1 rigs nuk le me shume se 80€ ne muaj..

Uni, 30 $ ne dite vetem nga njera pajisje.. Te mos flasim qe ne te njejten kohe mund te besh mining dhe nje kriptovalute tjeter sipas deshires :)

Hiq 2$ harxhime rryme...
 

Unknown

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
1,074
Mosha
121
Mund te blesh disa bitcoin, dhe ti shesesh pas disa muajsh me cmim me te larte. Psh ne janar te vitit qe kaloi mund te blije 10 Bitcoin me 100 euro. Tani 10 Bitcoin kushtojne rreth 1500 euro. (Ne janar 2012 mund te blije 200 Bitcoin me 100 euro dhe tani do te kushtonin rreth 30 000 euro)

Kjo seshte e vertete, biseda kafesh...

Bitcoin janarin e kaluar ka pasur nje cmim qe vinte nga 600-1000$ dhe pas janarit ka pare vetem rritje gjigande.


Po ka perqindje te mjaftueshme fitimesh

Nuk ka perqindje fitimesh ne raste konkrete pervecse kur ke ke pajisjet per te bere mining dhe investime te tilla shkojne nga 3000$+ nese do qe te nxjeresh nje page mujore ne fund te muajit (flas per page Shqiperie).
Bitcoin ne vetvete funksionon si burse me aksione, ble, pret te rritet dhe e shet ose ble dhe e mban per shume muaj dhe e shet pasi te kete mare rritje te madhe por asnje nga te dy rastet ste siguron se do fitosh pasi ndodh dhe qe mos te rritet, mos harrojme qe bitcoin ka me teper se 5 vjet ne treg dhe vetem vitin e fundit ka pasur rritje te tille. Imagjino dikush qe ka investuar para 5 vjetesh sa i eshte dashur te pres.

Bitcoin eshte Monedhe virtuale me te cilen mun dte blesh ne Internet

Praktikisht eshte e vertete por shume e komplikuar pasi ne AL, KS, dhe MK eshte shume e veshtire pasi tregjet me te medha (pothuajse te gjitha, une asnje nuk kam gjetur qe shet per ne) nuk i shesin ne vedet jashte BE, USA etc.
Nese do ti blesh duhet ta besh nga persona te tjere, psh nese un ti shes ty por qe asnjehere nuk shkon me cmimin real pasi vene nga 5-10% rritje te cmimit.

Sa me shum perdorues aq me shum do ulet
Cmimi nga 18k$ qe ishte ka ren ne 11k$ / kjo pasi jan fut shume

Cmimi real i bitcoin shikojeni ketu: https://charts.bitcoin.com/chart/price

Per kete se di shume mire por qe bitcoin apo monedhat e tjera nuk varen vetem nga kjo, varet nga kapitali, sasia, produkti dhe madje dhe nga fjalet e investueseve te medhenj, psh nese Boss i Amazon ben nje interviste dhe thot qe do investoj ne ETH ose do bej partneritet qe produktet ne amazon do paguhen me monedha virtuale cmimi rritet pasi ka interes qofshin keto dhe spekullime.
 

Senseo

Unconventional.
Mesazhe
6,187
Nje pyetje se as e kam idene e ktyre bitcoins.

Ja vlen te investosh dhe pse?
 
  • Pëlqej
Reactions: `

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Mesazhe
2,908
Vendndodhja
Struge
Eshte me rrezik Senseo.. Keto tre muajt e fundit ka patur aq renie sa po me bien dhe mua floket..

Gjithsesi, ja vlen te investosh por jo ne shuma te medha.. Ka shume gossip sa u perket kriptovalutave. Disa thone qe jane e ardhmja dhe do arrijne vlera shume te larta, disa thone qe do zhduken per nje kohe te shkurter.

Me nje fjale, duhet te lexosh shume, te jesh gjithmone Up to date.
 
Top