• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Ka ndonje qe meret me bitcoins ?

Senseo

Unconventional.
Staff member
Administrator/e
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,314
Eshte me rrezik Senseo.. Keto tre muajt e fundit ka patur aq renie sa po me bien dhe mua floket..

Gjithsesi, ja vlen te investosh por jo ne shuma te medha.. Ka shume gossip sa u perket kriptovalutave. Disa thone qe jane e ardhmja dhe do arrijne vlera shume te larta, disa thone qe do zhduken per nje kohe te shkurter.

Me nje fjale, duhet te lexosh shume, te jesh gjithmone Up to date.

Flm :)
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,759
Location
127.0.0.1
Nje pyetje se as e kam idene e ktyre bitcoins.
Ja vlen te investosh dhe pse?
Bitcoin (monedhe elektronike) eshte si burse.
Po te jap nje shembull me Fuci Nafte.
Cmimi aktualisht i nje fucie nafte eshte 60$.
Ti e ble 1 fuci nafte 60$ dhe e mban stok aty qe te rritet bursa.
Neser cmimi i nje fucie nafte shkon nga 60$ ne 6000$
Dhe ti e nxjerr ate fuci nafte ne shitje per 6000$

Nuk ja vle te investosh pasi cdo dit e po bie! Nese do kishe investuar me perpara sot do ishe bere Milionere. :)
 

cool

If I was a bird, I know who I'd shit on.
I Rregjistruar/e
Mesazhe
210
Bitcoin apo shares jane vecse gambling. The market goes up and down in seconds dhe duhet ti ndjekesh vazhdimisht. Ne qofte se investoni diku sigurohuni qe eshte trustfull websites qe kane baza ne company reale dhe mos bjeni preh e mashtruseve ne net. Personally I follow up on shares a bit
?
 

PepsiNyc

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
227
Location
usa
po shof ca mjeshtra ktu qe merren me "mining" bit coin, dhe lexova qe harxhon vec $2 ne dit enrgji elektrike,,, cja fusni kot pa lidhje ,, te besh mining te duhet te pakten 4 cope gjenerata e fundit e graphic card,, gje qe dyshoj qe ktu ka te till tipa qe kan nje setup te atill, mos prrallisni pa lidhje amon , dhe me kte sasi 4 cope as qe ja vlen ,, njerzit po perdorin nga 9 dhe 12 ,, qe nje setup i atill shkon ne me shum se 4-6 k $,,,, dhe nuk arrijn te bejn me shum se 200-400 dita,,,, nejse xhanem un sdi asgje ,.,, dhe na nxirrni ndonje setup te " computer mining meqe paskeni shum te till " se jam kurioz te build dhe un nje :D,
mos flasim pastaj per voltazhin qe duhet te pakten 1400wat -1800wat,,, qe nqs boni dicka te till ,, dritat e shpis ulen (sikur jan ne faz) aq fuqi duan graphic cards,, un nje gaming pc kam me 900 wat dhe kur punoj shum ne computer e ndjej differencen ne energji elektrike (faturen mujore) ,,
 
Top