Ka ndonje qe meret me bitcoins ?

Senseo

Unconventional.
Mesazhe
6,187
Eshte me rrezik Senseo.. Keto tre muajt e fundit ka patur aq renie sa po me bien dhe mua floket..

Gjithsesi, ja vlen te investosh por jo ne shuma te medha.. Ka shume gossip sa u perket kriptovalutave. Disa thone qe jane e ardhmja dhe do arrijne vlera shume te larta, disa thone qe do zhduken per nje kohe te shkurter.

Me nje fjale, duhet te lexosh shume, te jesh gjithmone Up to date.


Flm :)
 

`

Mesazhe
5,228
Vendndodhja
Burkina Faso
Nje pyetje se as e kam idene e ktyre bitcoins.
Ja vlen te investosh dhe pse?

Bitcoin (monedhe elektronike) eshte si burse.
Po te jap nje shembull me Fuci Nafte.
Cmimi aktualisht i nje fucie nafte eshte 60$.
Ti e ble 1 fuci nafte 60$ dhe e mban stok aty qe te rritet bursa.
Neser cmimi i nje fucie nafte shkon nga 60$ ne 6000$
Dhe ti e nxjerr ate fuci nafte ne shitje per 6000$

Nuk ja vle te investosh pasi cdo dit e po bie! Nese do kishe investuar me perpara sot do ishe bere Milionere. :)
 

cool

If I was a bird, I know who I'd shit on.
ANETAR ✓
Mesazhe
211
Bitcoin apo shares jane vecse gambling. The market goes up and down in seconds dhe duhet ti ndjekesh vazhdimisht. Ne qofte se investoni diku sigurohuni qe eshte trustfull websites qe kane baza ne company reale dhe mos bjeni preh e mashtruseve ne net. Personally I follow up on shares a bit
?
 

PepsiNyc

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
461
Vendndodhja
NewYork
po shof ca mjeshtra ktu qe merren me "mining" bit coin, dhe lexova qe harxhon vec $2 ne dit enrgji elektrike,,, cja fusni kot pa lidhje ,, te besh mining te duhet te pakten 4 cope gjenerata e fundit e graphic card,, gje qe dyshoj qe ktu ka te till tipa qe kan nje setup te atill, mos prrallisni pa lidhje amon , dhe me kte sasi 4 cope as qe ja vlen ,, njerzit po perdorin nga 9 dhe 12 ,, qe nje setup i atill shkon ne me shum se 4-6 k $,,,, dhe nuk arrijn te bejn me shum se 200-400 dita,,,, nejse xhanem un sdi asgje ,.,, dhe na nxirrni ndonje setup te " computer mining meqe paskeni shum te till " se jam kurioz te build dhe un nje :D,
mos flasim pastaj per voltazhin qe duhet te pakten 1400wat -1800wat,,, qe nqs boni dicka te till ,, dritat e shpis ulen (sikur jan ne faz) aq fuqi duan graphic cards,, un nje gaming pc kam me 900 wat dhe kur punoj shum ne computer e ndjej differencen ne energji elektrike (faturen mujore) ,,
 

Zana

🇦🇱e-Thjeshte🇦🇱
ANETAR ✓
Mesazhe
14,090
Ja vlen qe c’ke me te ... por qe duhet qe te ja kesh idene marketit dhe te dish ku te investosh , ne te kundert nuk te sygjerohet.
 

Redbull

..
VIP I FORUMIT
Mesazhe
6,532
Nese je ne shqiperi sja vlan se me shum bon korenti se sa vlera qe fiton pa perfshire koston e paisjeve dhe pa perfshir mosqendrueshmerin e monedhes
 

Zana

🇦🇱e-Thjeshte🇦🇱
ANETAR ✓
Mesazhe
14,090
Mos me bej reklame se nuk ta kam dhene k’te te drejte .😆
 
Top