• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kampion bote për federatën IBF në boks! Florian Marku fiton titullin e parë në karrierë, mposhti ukrainasin Prodan

Hera

其他我
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
22,371
Vendndodhja
Zài tā de xīnlǐ

Kampion bote për federatën IBF në boks! Florian Marku fiton titullin e parë në karrierë, mposhti ukrainasin Prodan​Screenshot 27


Boksieri shqiptar Florian Marku ka hyrë në histori pasi ka fituar për herë të parë titullin kampion bote në IBF .

Marku siç e premtoi dhe më parë ka mposhtur ukrainasin Prodam me të cilin pati dhe një konflikt gjatë konferencës për shtyp.

Siç deklaroi dhe më parë, ai kishte gjithë jetën ë priste këtë sfidë. Në stadiumin e Tottenham në Londër, Marku tashmë ka shkruar historinë duke rrëmbyer titullin kampion.

28-vjeçari nga Lushnja deri më tani është i pathyeshëm.

(BalkanWeb)
 

Hera

其他我
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
22,371
Vendndodhja
Zài tā de xīnlǐ

Florian Marku kampion bote në IBF, Ambasada e SHBA-ve: Urime!​


242991282 10158504370200838 1637796620888922372 NAmbasada e SHBA-ve në Tiranë ka uruar për fitoren boksierin shqiptar, Florian Marku, i cili ka fituar për herë të parë titullin kampion bote në IBF.

Përmes një mesazhi në rrjetin social “Facebook”, ambasada shkruan se; “Urime Florian Markut, Kampionit Shqiptar për peshat e lehta të Federatës Ndërkombëtare të Boksit! Ne në Ambasadën Amerikane dërgojmë urimet më të mira për kampionin e parë botëror shqiptar! Urime kampion!”.
Balkanweb"
 
Top