Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

Sot festojmë 28 Nëntorin, Diten e Flamurit kombëtar, një datë me rëndësi të jashtëzakonshme për kombin tonë. .

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Karma .....

Lina

NeTeDy.com 🐾
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Regjistruar më
Oct 30, 2020
Mesazhe
24,511

“Asgjë nuk ndodh rastësisht. Ti e krijon vetë fatin tënd me veprimet e tua. Kjo është Karma”​


“Ç’të mbjellësh, do të korrësh”.

“Karma nuk ka menu. Të shërbehet ajo që meriton”.

“Asgjë nuk ndodh rastësisht, me fat. Ti e krijon vetë fatin tënd me veprimet e tua. Kjo është Karma”.

“Karma thotë, nëse e thyen zemrën e dikujt dhe ai person të flet me të njëjtën gjallëri dhe respekt, më beso se të do shumë”.

“Nuk ke për ta kuptuar asnjëherë dëmin që i ke bërë dikujt, deri në momentin që ty do të bëjnë të njëjtën gjë. Kjo është arsyeja pse ekziston Karma”.

“Është një ligj natyral i Karmës që personat hakmarrës, të cilët bëjnë gjithçka për të lënduar të tjerët, përfundojnë të vetmuar dhe të lënduar”.

“Karma thotë se nëse përqendrohesh tek mërzitja, do të vazhdosh të vuash. Nëse përqendrohesh tek leksioni, do të vazhdosh të rritesh”.

“Mos humb kohë me hakmarrje. Njerëzit që të lënduan, do të përballen me Karmën e tyre”.

“Fal, buzëqesh dhe vazhdo përpara. Karma do të kujdeset për pjesën tjetër”.

“Mënyra se si njerëzit të trajtojnë, është karma e tyre. Mënyra se si ti reagon, është Karma jote”.

“Qëllimi i Karmës është të të ndihmojë që të jesh një person më i mirë”.
 

GHOST-RIDER

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jun 8, 2021
Mesazhe
3,168
Nuk besoj te "KARMA"
Gjat jetes njeriu i kalon te gjitha...se i ndodh dicka nuk do te thot gjithmone se ka bere dicka te keqe...ose ka qene i keq...te gjithve gjate jetes na ndodh dicka e keqe...sdo te thot eshte karma 🥴🥴
 

Jupiter666

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Aug 9, 2020
Mesazhe
3,072
Karma asht filozofi, nuk asht ceshtje besimi.

Kam respekt per boten e brendeshme lindore qe besimin e lidhin me filozofine, gjithcka duket e bukur biles ma e bukur se sa botkuptimi jone perendimor filozofik-fetar, mirpo, cdo gja ne kete rruzull cedon ne lidhje me filozofine, teologjine, eskatologjine, pasi ato kurre nuk jane aq te verteta sa tupanet qe ushtojne, kurrre nuk jane te kombshmen dhe te vertetueshme si shpresa e fundit e njeriut ….gjepura!!

Karma, akoma po pres karmen teme 😌

Po e di, do shuhem me rrace e me fare deri sa karma jeme te realizohet.

E them kte pasi njoh mire cdo fe te botes lindore…le te themi e njoh edhe shpirtnisht…

Pra, karma e juaj jeni ju! Sot jeni ju!
 

Asteropi

🐾
ANETAR ✓
Regjistruar më
Aug 4, 2021
Mesazhe
522
Un e besoj shummm Karmen …dhe mendoj qe cdo gje qe ndodh ne jete eshte sprove , per te ndar ne dy pole negative pozitive . Cdo njeri kalon ne jet veshtirsi por duhet te jesh i zoti te besh ball dhe ta kthesh ne anen tende te mir .. Sepse dreqi ta haj nje jet kemi dhe zduhet ta humbasim me mllef apo inat qpo urrejtje …Karma eshte misherimi gjall i shprehjes “zoti vonon por nuk harron “ .. Un nder vite i kam par se si njerez qe me kan bere te vuaj jan degraduar apo kan mar nje rrug shum larg nga e imja ..dhe jam krenare me veten qe nuk mora kurr hakmarrje per to ☺️ Sepse sado e keqe te jet ajo qe ke hequr nga nje person ti kurr zduhet te kesh asnje ndjenje karshi tyre as urrjtje sepse ai person s’meriton asnje lloj ndjenje nga ty ..Ti vec ec perpara dhe buzeqesh jeta do te buzeqeshi vet heret ose vone ☺️ Dhe njeres mos harroni se dhe po su moret ju me njerez te til kemi karman sepse karma its a bet bic (lol) 😂
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja