Kartat e kreditit

CIBOX

Kontributor
Mesazhe
225
Unë nuk preferoj të përdor cash në sasi të mëdha, por kam vënë re që në Shqipëri njerëzit vazhdojnë t'i ngelen besnikë kësaj metode në blerje edhe pse jo fort e sigurt. Nga eksperienca juaj sa të përdorura janë kartat e debitit ose të kreditit?

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Mesazhe
10,016
Mosha
35
Zakonish mbaj pak para ne portofol por kjo ka nje problem sepse jo ne te gjithe zonen e shqiperise mund te paguash me karte krediti apo debiti. Shume biznese nuk e ofrojne sherbimin per pagese me karte, me shume jane qendrat tregtare apo resorte te medha qe e ofrojne kete sherbim.

Pinki

Anëtare forumi
PRINCESS
Mesazhe
6,567
Unë nuk preferoj të përdor cash në sasi të mëdha, por kam vënë re që në Shqipëri njerëzit vazhdojnë t'i ngelen besnikë kësaj metode në blerje edhe pse jo fort e sigurt. Nga eksperienca juaj sa të përdorura janë kartat e debitit ose të kreditit?
Opo ka ngel boshhh karta 😂😂😂😂😂u bona nje muj qe se km perdor mo 😂😂😂madje e kam bo gropp 😂😂😂km hy dhe n borxh me banken 😂😂😂😂

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Mesazhe
10,016
Mosha
35
Opo ka ngel boshhh karta 😂😂😂😂😂u bona nje muj qe se km perdor mo 😂😂😂madje e kam bo gropp 😂😂😂km hy dhe n borxh me banken 😂😂😂😂
Mos ma kujto overdraftin 😂

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Mesazhe
10,643
Me kesh paguj zakonisht po bleva nai gjo online blej vetem angli nga aty ska gjona kineze apo fallco me pagujt sapunin per djath me pak fjale anglia ka sigurine maksimale per ket gjo

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
8,104
Ndersa une ndryshe nga ti , vetem nje karte banke kam gjer tani .. ku fus vetem nje sasi fikse lekesh dhe i mbaj nen kontroll And flow ... pra thjeshte per tu justifikuar ligjerisht . Ndersa ne jeten e perditshme perdori cash non stop And i love cash .. me pelqen kür nuk me kontrollojne dot k’to bastardet , shteti dmth 🤭😝

Kartat Jane rip off , plus te kontrollojne ... me no like iT 🙃

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,284
Mpaska ngja mu kjo @Zana

Cash.... llogarine bankare se prek hic

ErvinSh

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
2
Pagesa me karta krediti ose debiti vitet e fundit ka filluar të përdoret në Shqipëri. Realisht janë praktike por kur në fund të blerjes banka të mban edhe komision, zgjedh më mirë që blerjen ta bësh cash.

Artin

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
215
Këtë verë që isha në Shqipëri, shumë të rrallë ishin ata që pranonin pagesë me kartë banke.

Last edited: