Kartat e kreditit

CIBOX

Management team
Staff member
ADMIN
Kontributor
Sep 30, 2018
184
307
63
127.0.0.1
Unë nuk preferoj të përdor cash në sasi të mëdha, por kam vënë re që në Shqipëri njerëzit vazhdojnë t'i ngelen besnikë kësaj metode në blerje edhe pse jo fort e sigurt. Nga eksperienca juaj sa të përdorura janë kartat e debitit ose të kreditit?

Reactions: Pinki

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Jul 25, 2017
9,442
8,275
113
35
Space
www.Albchati.Com
Zakonish mbaj pak para ne portofol por kjo ka nje problem sepse jo ne te gjithe zonen e shqiperise mund te paguash me karte krediti apo debiti. Shume biznese nuk e ofrojne sherbimin per pagese me karte, me shume jane qendrat tregtare apo resorte te medha qe e ofrojne kete sherbim.

Pinki

Anëtare forumi
PRINCESS
Mar 27, 2018
5,524
5,473
113
Unë nuk preferoj të përdor cash në sasi të mëdha, por kam vënë re që në Shqipëri njerëzit vazhdojnë t'i ngelen besnikë kësaj metode në blerje edhe pse jo fort e sigurt. Nga eksperienca juaj sa të përdorura janë kartat e debitit ose të kreditit?
Opo ka ngel boshhh karta 😂😂😂😂😂u bona nje muj qe se km perdor mo 😂😂😂madje e kam bo gropp 😂😂😂km hy dhe n borxh me banken 😂😂😂😂

CIBOX

Management team
Staff member
ADMIN
Kontributor
Sep 30, 2018
184
307
63
127.0.0.1
Paskeni kaluar mire ne pushime, tundu shkundu moj dege i thote nje shprehje..

Reactions: Pinki

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Apr 18, 2018
9,986
10,839
113
?? & ??
Me kesh paguj zakonisht po bleva nai gjo online blej vetem angli nga aty ska gjona kineze apo fallco me pagujt sapunin per djath me pak fjale anglia ka sigurine maksimale per ket gjo

Reactions: Pinki and CIBOX

CIBOX

Management team
Staff member
ADMIN
Kontributor
Sep 30, 2018
184
307
63
127.0.0.1
@Zana ti si mendon apo ke bere shume shpenzime kete weekend lol

Reactions: Zana

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Jan 30, 2019
7,548
4,108
113
Ndersa une ndryshe nga ti , vetem nje karte banke kam gjer tani .. ku fus vetem nje sasi fikse lekesh dhe i mbaj nen kontroll And flow ... pra thjeshte per tu justifikuar ligjerisht . Ndersa ne jeten e perditshme perdori cash non stop And i love cash .. me pelqen kür nuk me kontrollojne dot k’to bastardet , shteti dmth 🤭😝

Kartat Jane rip off , plus te kontrollojne ... me no like iT 🙃

Reactions: CIBOX