Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kartat e kreditit

P

Pansophia

Guest
Unë nuk preferoj të përdor cash në sasi të mëdha, por kam vënë re që në Shqipëri njerëzit vazhdojnë t'i ngelen besnikë kësaj metode në blerje edhe pse jo fort e sigurt. Nga eksperienca juaj sa të përdorura janë kartat e debitit ose të kreditit?
 
Zakonish mbaj pak para ne portofol por kjo ka nje problem sepse jo ne te gjithe zonen e shqiperise mund te paguash me karte krediti apo debiti. Shume biznese nuk e ofrojne sherbimin per pagese me karte, me shume jane qendrat tregtare apo resorte te medha qe e ofrojne kete sherbim.
 
Unë nuk preferoj të përdor cash në sasi të mëdha, por kam vënë re që në Shqipëri njerëzit vazhdojnë t'i ngelen besnikë kësaj metode në blerje edhe pse jo fort e sigurt. Nga eksperienca juaj sa të përdorura janë kartat e debitit ose të kreditit?
Opo ka ngel boshhh karta ?????u bona nje muj qe se km perdor mo ???madje e kam bo gropp ???km hy dhe n borxh me banken ????
 
Opo ka ngel boshhh karta ?????u bona nje muj qe se km perdor mo ???madje e kam bo gropp ???km hy dhe n borxh me banken ????
Mos ma kujto overdraftin ?
 
Me kesh paguj zakonisht po bleva nai gjo online blej vetem angli nga aty ska gjona kineze apo fallco me pagujt sapunin per djath me pak fjale anglia ka sigurine maksimale per ket gjo
 
Une po vi menjen me te mashtru ty po mjafto qe ke kart sonxhorno se te msoj une si bohet leku :p
Hahahhahahahahhahahahaha pa he njeher si behet leku kur ke permesso di soggiorno ????
 
Unë nuk preferoj të përdor cash në sasi të mëdha, por kam vënë re që në Shqipëri njerëzit vazhdojnë t'i ngelen besnikë kësaj metode në blerje edhe pse jo fort e sigurt. Nga eksperienca juaj sa të përdorura janë kartat e debitit ose të kreditit?

Ndersa une ndryshe nga ti , vetem nje karte banke kam gjer tani .. ku fus vetem nje sasi fikse lekesh dhe i mbaj nen kontroll And flow ... pra thjeshte per tu justifikuar ligjerisht . Ndersa ne jeten e perditshme perdori cash non stop And i love cash .. me pelqen kür nuk me kontrollojne dot k’to bastardet , shteti dmth ??

Kartat Jane rip off , plus te kontrollojne ... me no like iT ?
 
Mpaska ngja mu kjo @Zana

Cash.... llogarine bankare se prek hic
 
Pagesa me karta krediti ose debiti vitet e fundit ka filluar të përdoret në Shqipëri. Realisht janë praktike por kur në fund të blerjes banka të mban edhe komision, zgjedh më mirë që blerjen ta bësh cash.
 
Këtë verë që isha në Shqipëri, shumë të rrallë ishin ata që pranonin pagesë me kartë banke.
 
Last edited:
Me karte krediti perdor vetem per te bere promovim te faqes se punes,edhe rralle blerje online.

Nuk e perdor per blerje ne Shqiperi.
 
Une sdi se perdor shume, por Nena ime e perdor ne shqiperi karten e Gjermanise, dhe sa here qe paguan me vjen sms, jo Big Market jo ktu jo atje,
Nga Eksperienca ime di tju them qe Fatura e Cybernetikes eshte me e madhe se cdo Krim tjeter, por te jesh pak i sigurt dhe i kujdeshem nrm ske pse ke frike.
Si mund te ruheni nga keto gjera.
1. cdo karte ta mbani me PIN (sepse Optionet e reja pranojne te peguash me WIFI pa e fut karten)
2.Per cdo levizje Bankare te lajmeroheni per SMS dhe E-Mail
3.te Kontrolloni me shpesh Levizjet Bankare
  1. Mos hapni mesazhe qe mund tju vijne ne tel gjoja nga banka ( Asnjehere dhe asnje Banke nuk ju dergo Reklama apo informacione per Tel ose E-Mail
  2. Te ruhemi sa te mundemi se 100% sjemi askund te sigurt ??????
Dite te mbare juve?☕
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.