Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kartolina e ngjarjeve më të rëndësishme të vitit – një opsion i ri për Facebook dhe Instagram

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,070
1639241163127.png

Objektivi është një tipar i ri i “Year in Review”, i cili mbërrin në Facebook dhe Instagram.

Përdoruesit e Facebook do të mund të ndajnë një kartë të personalizuar, e cila nxjerr në pah miqtë, emocionet, vendet dhe njerëzit që, të paktën sipas algoritmit, ishin më të rëndësishëm për ta në vitin 2021.

Përvoja e re do të futet në burim dhe do të përfshijë aktivitete në platformë gjatë vitit 2021, dhe më pas do të vendoset në një kartolinë që mund të ndahet. Kartolina është në dispozicion nga sot deri më 30 dhjetor, sipas TechCrunch.

Përdoruesit e Instagramit të “Playback” mund të postojnë rishikimin si një kapsulë kohore si pjesë e Story-it të tyre. Për të aktivizuar këtë veçori, duhet të publikoni më shumë se tre histori ose të keni një opsion aktiv të arkivimit të përmbajtjes së Stories. Platforma do t’ju sugjerojë se cilat histori dëshironi të publikoni, por gjithmonë mund t’i zgjidhni vetë.

Vitin e kaluar, Instagram u dha përdoruesve mundësinë për të rishikuar vitin e kaluar dhe ata mund të postonin deri në nëntë imazhe në një kolazh. Këtë herë, ekziston një metodë brenda aplikacionit për ndarjen e përmbajtjes për fundin e vitit.

Facebook dhe Instagam do të ofrojnë një veçori të re në formën e sugjerimeve dhe përdoruesit do të kenë gjithmonë mundësinë për ta modifikuar atë sipas gjykimit të tyre. Meta thekson se të dyja opsionet do të bëhen të disponueshme globalisht në ditët në vijim. /Telegrafi/
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.