• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Ke do zgjidhnit, te dashurin/en apo familjen?

Anabela

Ktu Gangsterja Forumit
ANETAR ✓
Mesazhe
2,346
Mosha
27
Pyetja e pare eshte pse prinderit e kundershtojne kete lidhje,prinderit sigurisht qe te duan te miren,por kerkesat tona ndaj jetes mund te jene te ndryshme nga ato te prinderve. Nese arsyet jane te forta,esenciale,dhe ata kane te drejte,ateher eshte mire t'i degjosh. Por nese je e/i sigurt ne vetvete gjerat nuk jane ashtu por. Ndryshe,qe personi te cilin ke zgjedhur,ja vlen te kalosh jeten ne te mira e te veshtira,ne halle e probleme,me femije e me shtepi,ateher neqoftese te dy jeni te pergatitur,

Nuk ka pse mos te shkosh me njeriun qe do.
Prinderit mund mos te te flasin me goje,apo ku di un, por nuk ka prind te hedhe femijen posht.
Keshtu ke edhe mundesine ti provosh atyre qe kishe te drejte....
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Yasseminaa

Anëtare forumi
PRINCESS
Mesazhe
1,308
une Perher kam then Familja esht ne radh te par, por nese do tentonin te Perzihen ne Dashurin timen... ateher do thoja.. bye bye sepse nuk le dashurin per as 1 njeri!!!
 

Anabela

Ktu Gangsterja Forumit
ANETAR ✓
Mesazhe
2,346
Mosha
27
Zemer nuk mendon se edhe nese do te perziheshin ne dashurine tende,besoj se do ta kishin nje arsye te forte. Pastaj te ngelet ty te vendosesh se cfare duhet te bosh me pas.??
 

Yasseminaa

Anëtare forumi
PRINCESS
Mesazhe
1,308
Zemer nuk mendon se edhe nese do te perziheshin ne dashurine tende,besoj se do ta kishin nje arsye te forte. Pastaj te ngelet ty te vendosesh se cfare duhet te bosh me pas.??
Zemer jo nuk pajtohem, sepse nuk lejoj njeri te me perzihet ne lidhjen time :)
 

cyb3r

Sound Of Silence
Staff member
ADMIN
VIP I FORUMIT
Mesazhe
382
Te dyja kam vendin e vet, familjen nuk e zevendeson asgje, por edhe dashurin ndaj dikujt nuk e zevendeson askush..
 

Alboy

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP I FORUMIT
Mesazhe
4,482
Familja eshte ecshenjte ama......
Familja qe mun te krijosh ti vete eshte unike
 

Alexandra

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
1,149
Kur femija eshte moshe madhore,kam para sysh siper 22 vjetve,nje prind i zgjuar dhe i sakte,nuk e vendose kurre femijen ti perballe nje zgjidhje te tille.
Pervec se ne rastin kur kandidatura e paraqitur nga femija i ti,ka vese si narkomanise,alkolist,boxhozxhi etj etj ,vese qe jane shkaterruese per jeten.
Ne keto rastet e fundit,nese femija jone, eshte hutuar nga adrenalina e momentit ne duhet me kujdes ta zgjojme e ti hapim syte.
Si perfundim,vendimi merret gjithnje ne baze te situates,ngelet relativ vendimi.
 

Amara_La_Negra

Trust No One
ANETAR ✓
Mesazhe
5,867
une Perher kam then Familja esht ne radh te par, por nese do tentonin te Perzihen ne Dashurin timen... ateher do thoja.. bye bye sepse nuk le dashurin per as 1 njeri!!!
Bie ne kundershtim me ate qe thua per familjen.FAMILJA primare dhe unike ne jet .Persa i perket te dashurit nqs do e pranoj apo jo familja ajo ka te bej sesi e menaxhon situaten pa lenduar njeri.plus prinderit perderisa refuzojn kane nje arsye .Nqs do veproje ashtu sic the qe do i boje bye bye familjes mos e thuaj mo se osht turp dhe jo etike.pasi nqs te pjerdh ne dru ai qe deri dje vdisje per ate koken po tek prinderit e ke.Keshtu qe Anabela pyetja jote e ka pergj time.Only family and 4 ever.dashuri ka plot hape deren e shpis dhe shikon shabanin sa ka ardhur nga palestra ??????????.ska ngel pyll pa derra oj gra por Respektoni ata prinder dhe nqs jeni larg mundohuni ti shikoni ose te flisni sa me shpesh pasi jeta osht e shkurter edhe ajo dashuri osht ajo qe na bon te mbushemi me fryme dhe me ndjenja.Placi jarebi se mu mpin gishtat sa shkruajta
 

Yasseminaa

Anëtare forumi
PRINCESS
Mesazhe
1,308
Bie ne kundershtim me ate qe thua per familjen.FAMILJA primare dhe unike ne jet .Persa i perket te dashurit nqs do e pranoj apo jo familja ajo ka te bej sesi e menaxhon situaten pa lenduar njeri.plus prinderit perderisa refuzojn kane nje arsye .Nqs do veproje ashtu sic the qe do i boje bye bye familjes mos e thuaj mo se osht turp dhe jo etike.pasi nqs te pjerdh ne dru ai qe deri dje vdisje per ate koken po tek prinderit e ke.Keshtu qe Anabela pyetja jote e ka pergj time.Only family and 4 ever.dashuri ka plot hape deren e shpis dhe shikon shabanin sa ka ardhur nga palestra ??????????.ska ngel pyll pa derra oj gra por Respektoni ata prinder dhe nqs jeni larg mundohuni ti shikoni ose te flisni sa me shpesh pasi jeta osht e shkurter edhe ajo dashuri osht ajo qe na bon te mbushemi me fryme dhe me ndjenja.Placi jarebi se mu mpin gishtat sa shkruajta
E Dashur fola per mua jo per tjeret,
1. Skam Prinder qe ti degjoja
2. me ka ngel vetem nje Moter dhe ajo ka jeten e vet, kshu qe sdo pyesja fare nese do me thoshte mos.. sepse duhet provua dhe vendosur vet per fatin tende. Dhe po te jet Vendim i gabuar njeri sa te jeton do meson!!!
 

MaYaDa

Don't touch...
VIP I FORUMIT
Mesazhe
6,112
Bie ne kundershtim me ate qe thua per familjen.FAMILJA primare dhe unike ne jet .Persa i perket te dashurit nqs do e pranoj apo jo familja ajo ka te bej sesi e menaxhon situaten pa lenduar njeri.plus prinderit perderisa refuzojn kane nje arsye .Nqs do veproje ashtu sic the qe do i boje bye bye familjes mos e thuaj mo se osht turp dhe jo etike.pasi nqs te pjerdh ne dru ai qe deri dje vdisje per ate koken po tek prinderit e ke.Keshtu qe Anabela pyetja jote e ka pergj time.Only family and 4 ever.dashuri ka plot hape deren e shpis dhe shikon shabanin sa ka ardhur nga palestra ??????????.ska ngel pyll pa derra oj gra por Respektoni ata prinder dhe nqs jeni larg mundohuni ti shikoni ose te flisni sa me shpesh pasi jeta osht e shkurter edhe ajo dashuri osht ajo qe na bon te mbushemi me fryme dhe me ndjenja.Placi jarebi se mu mpin gishtat sa shkruajta
Hera e pare qe te shoh te shkruash seriozisht lol
Ta mshtes:p
 

Ai_Tipi

My Life My Rules
VIP I FORUMIT
Mesazhe
8,537
Location
?? & ??
Bie ne kundershtim me ate qe thua per familjen.FAMILJA primare dhe unike ne jet .Persa i perket te dashurit nqs do e pranoj apo jo familja ajo ka te bej sesi e menaxhon situaten pa lenduar njeri.plus prinderit perderisa refuzojn kane nje arsye .Nqs do veproje ashtu sic the qe do i boje bye bye familjes mos e thuaj mo se osht turp dhe jo etike.pasi nqs te pjerdh ne dru ai qe deri dje vdisje per ate koken po tek prinderit e ke.Keshtu qe Anabela pyetja jote e ka pergj time.Only family and 4 ever.dashuri ka plot hape deren e shpis dhe shikon shabanin sa ka ardhur nga palestra ??????????.ska ngel pyll pa derra oj gra por Respektoni ata prinder dhe nqs jeni larg mundohuni ti shikoni ose te flisni sa me shpesh pasi jeta osht e shkurter edhe ajo dashuri osht ajo qe na bon te mbushemi me fryme dhe me ndjenja.Placi jarebi se mu mpin gishtat sa shkruajta
Si ke fol ?????? Shabanin thot kjo mer ??? jopo hasoni te morsh nai qazim per burr
 

Amara_La_Negra

Trust No One
ANETAR ✓
Mesazhe
5,867
Hahahahhahah mjafto te jet rob le ta ket emrin bubi se shaka boj lal pac fat ishalla ti do nai arnold per burr ska kron qe te kref ty e rrezikshme je
Kjo rrezikshmeri mka bo tja kem zon akoma plakut deren e shpis.mthot dil o shaqe hapi syt!Un jo baba se me ngel ne fyt (llafi e se mos keqkuptohemi se jeni sh pisa ju??????????)
 
Top