• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Keni degjuar per Ligjin e terheqjes ( Law of Attraction)? 💥

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Jorina`

Closed/Suspend 👋
ANETAR ✓
Mesazhe
864
Location
Zürich
I kam pare te gjitha pjeset, po prap nuk eshte edhe aq shume bindese pasi gjithcka eshte thjesht teori..

https://forum.netedy.com/threads/ligji-i-terheqjes-universale.180/

https://forum.netedy.com/threads/ligji-i-terheqjes-universale.206/
Nuk eshte e gjitha Teori, ka shume video ne YouTube nga persona te njohur vip qe betohen per suksesin e tyre mbi ligjin e terheqjes.

Nese doni te funksionoje ”ligji“ duhet njehere te dilni nga minimalizmi dhe te perpunoni mire e gjere te menduarin tuaj!

Ato qe jan te knaqur te jetojn ne thjeshtesi apo pa perkushtim reth nje gjeje ky ligj nuk ben per ta :)

E para punes duhet te jesh i/e bindur se ti je me/i miri ne drejtimin tend dhe e dyta ti je experti/specialisti i punes qe e ben qe dmth ne ate profesion qe je duet ta ushtrosh gjithmon me mendimin I AM THE BEST n YES I CAN DO IT nga profesionalizmi duet te specializohesh ne drejtimin tend.
Disa e kan law attraction te lindur sepse kan besim ne vete dhe ne aftesit e tyre dhe ne profesionin qe jan, jan gjithmon me te miret! Ato nuk ndalen se punuari me veten e tyre gjithmon higher n higher, sfidojn veten e tyre dhe qellimet e tyre :)
Une njoh personalisht disa njerz qe e kan ne gjak dhe ne tru law attraction sepse ato jan me te mire se cdo liber qe eshte shkruar mbi law attraction ama vec nje gje mundem te them....e para punes minimalizmi ska vend ne jeten e tyre e dyta ate cfare e bejn e bejn me bindje (mit ueberzeugung)!!
Ate cunin qe duet jet fytyra e law attraction e njoh mir dhe kemi bisedu shpesh here reth ksaj teme dhe ato qe i kam lexuar neper libra ai cuni mi thonte perball si funksionojn gjerat dhe cfare me shokoj ai as nuk e dinte cdo me then ”law attraction“ as kishte lexu per te dhe as qe i kishte ren naj here kjo fjale neper vesh.
Mirpo ate qe dilte nga goja e tij dhe ato qe kisha lexuar mbi teorin e law attraction ishin 1 me 1 ashtu sic i Praktikon ai, dhe ne fund fare i tregova atij djalit se egzistojn libra mbi ate qe ai e praktikon u shkri duke qesh ai edhe i thash prej sot ti do jesh idoli im per punen e lekut!!!

Mosha atij cunit eshte 30 vjec posedon disa kompani me te ardhura marramendese qe ato shifra nuk i kisha par te llogaria ime bankare as brenda nje viti, ai i bente ato lek per disa ore 😂😂🤦‍♀️
E bleu ne gusht Ferrari California dhe tani ai sfidon veten :)
 
Last edited:

Albii

Kur ju duhesh dhe ne terr te shohin kur sju duhesh
ANETAR ✓
Mesazhe
402
Mosha
31
Location
modena
jorina qafsha nonen na trullose gjith kti psiklsqarim
 
U

Universal

Guest
Dakortohem me mendimin tend por jo te gjithe jetojme realitetin e Amerikes ose Europes Perendimore sepse njerez te tille jane te prirur te kene suksese te medha ne jete.

Gjithsesi eshte teper motivuese! :)
 

Jetmira

Contributor
PRINCESS
Mesazhe
6,391
Kam degjuar per ligjin e terheqjes(thjesht per ti mbajtur njerezit me shpresa.
Kto palo vipet e dijm shume mire qysh e marrin famen(flejne me producentet/menaxherrin/rregjisoret)e bejne sikur ebe meritojne.
Eshte thjeshte ti mbushesh mendjen vetes.
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
ANETAR ✓
Mesazhe
864
Location
Zürich
Kam degjuar per ligjin e terheqjes(thjesht per ti mbajtur njerezit me shpresa.
Kto palo vipet e dijm shume mire qysh e marrin famen(flejne me producentet/menaxherrin/rregjisoret)e bejne sikur ebe meritojne.
Eshte thjeshte ti mbushesh mendjen vetes.

@Jetmira

Ke nje te menduar shume negative pranaj harroje zemra se funksionon ky ligj te ti =D
Ska lidhje fare je vip apo njeri i thjesht, nese mendon pozitivisht do vin gjerat pozitive e nese mendon vec negativisht do vin negative pra :]
mesiguri ke njerz ne rethin familjar disa qe i ke jan me te Sukseshem dhe disa tjere do i kesh minimalista si ne te menduar si ne pritshmerit e tyre.
Pse nuk diskuton ndonjehere me ato te sukseshmit reth pesimizmit tend dhe reth suksesit tyre @Miss-Minimum cfare do humbesh??! edhe nese ty ste duket gje, beje njehere kerce siper hijes tende....!
 

Rimseb10

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
984
@ANGELIQUE provo icik kshu mentalisht te bejsh gym dhe mbas nje far kohe verej nese ke patur rezultat , shaka . Do ishte sh e lehte jeta nese thjesht me mendime do terhiqnim gjjthcka te deshironim , deri diku mundet te jet nje substanc e reales , por jo me aq ekuiliber imagjinar , sa disa studiues e specifikojne . Gjithsesi mbetet teme sh e nderlikuar perderisa po flitet per trurin njerzor , asgje nuk esht e pamundur . Bravo per temen , me nfund tregove icik class dhe ti .
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
ANETAR ✓
Mesazhe
864
Location
Zürich
akoma paska kafsh ”njerz“ qe bejn ”gym“ per rezultate mini mini minimaleeeeee
30 min joggen, kan te njejtin Effekt sikue te mbushesh vasken 39 grad me uje te vaket deri pake te nxeht per 60 min te qendrosh ke djeg po aq kalori sikur ke ber joggen 30 min!!!
Plus per njerzit qe vuajn nga Diabetis dhe Tensioni i larte ka effekte te papara, nese perseritet vazhdimisht arrin qe Diabetes te rregullohet dhe Tensioni te normalizohet :]


Cdo gje fillon nga i menduari, nese ti mendon vazhdimisht negativisht, nuk ke shprese, nuk ke besim, je shume i ngusht ne te menduar atehere me thuaj cfare te dallon ty nga nje njeri i vdekur?? 🤔
Cfare dobie ka njerzia nga kto njerz dhe cfare dobie kan ato vet???!!!
 

Jetmira

Contributor
PRINCESS
Mesazhe
6,391
@Jetmira

Ke nje te menduar shume negative pranaj harroje zemra se funksionon ky ligj te ti =D
Ska lidhje fare je vip apo njeri i thjesht, nese mendon pozitivisht do vin gjerat pozitive e nese mendon vec negativisht do vin negative pra :]
mesiguri ke njerz ne rethin familjar disa qe i ke jan me te Sukseshem dhe disa tjere do i kesh minimalista si ne te menduar si ne pritshmerit e tyre.
Pse nuk diskuton ndonjehere me ato te sukseshmit reth pesimizmit tend dhe reth suksesit tyre @Miss-Minimum cfare do humbesh??! edhe nese ty ste duket gje, beje njehere kerce siper hijes tende....!
Jorina mendimet e mia jane pozitive;)
E dime shume mire sesi arrihet suksesi:D
Sa me ****/bushter aq me sukses ke:D
Shumica per sukses arrijne deri aty saqe shkojne me burra tmartum per para.
Ligjet mbeten ligje ne letra:D
Realiteti flet vet.
Besoj se shumica e femrave mbeten pa pune se sbohen lodrat e shefit:D
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
ANETAR ✓
Mesazhe
864
Location
Zürich
Uaaaaa uaaaaa kjo, po jo mi zemra se nuk flasim per ate lloj femre tipi Linda Rei apo Conchita.
Flasim per njerz te thjesht si ne :D
Pastaj ai lloj ”suksesi“ me hapje kembesh nuk ka lezet dhe je skllavi i nje mashkullit!
Gjithsesi skisha menduar kaq rendomte por ke te drejt, edhe ajo eshte arritje se Fundja e bejn me djersen e b....
Zemra atje ku jeton ti mbase ashtu shkojn gjerat me hapje kembesh dhe arrin deri te suksesi mirpo ktu shkojn ndryshe....
Kemi edhe ktu ashtu lloj rastesh mirpo suksesi i tyre nuk kalon me shume se 5000 euro kshu qe per mua personalisht ajo Nuk eshte sukses por paga minimale qe mundem te fitoj 😂😂
Varet edhe cfare kerkon njeriu nga jeta dhe cfare qellimesh ka.
Disa njerz jetojn me moton he se neser do vdesim dhe ju shko e gjith jeta duke menu per vdekjen kshu qe leri te tjeret por meru me veten :D
 
Top