Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Keni probleme me memorien e Iphone-t tuaj? Ja zgjidhja

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 13, 2004
Mesazhe
39,815
iphone2019-401x244.jpg
Gjëja që shqetëson më shumë përdoruesit e Iphone dhe Apple është memoria e pajisjes.

Paçka se iCloud-I ofron 5GB falas e më pas 20GB për 0.99$ në muaj e deri në 500GB për 9,99$ në muaj, përdoruesit e aparatit preferojnë mos të paguajnë çdo muaj para për memorie të lirë.

Për të shmangur braktisjen e Iphone-ve nga përdoruesit, Apple ka sjellë iOS 8.1, i cili jep mundësi për të “manovruar” me foto e video.

Bëhet fjalë për iCloud Photo Library, e cila bën të mundur ruajtjen e medias në aparat dhe në iCloud.

Me versionin e ri të iOS, tashmë ju mund të ruani foto e video të mëdha në iCloud dhe versionet e kompresuara, pra që zënë hapësirë më të vogël në celular.

Për të aktivizuar iCloud Photo Library duhet që fillimisht të keni të instaluar në iPhone e iPad, iOS 8.1 dhe të jeni regjistruar në iCloud. Shkoni te “Settings”, zgjidhni iCloud, gjeni “Photos” dhe aktivizoni “iCloud Photo Library”.

Për të liruar hapësirë klikoni “Optimize”. Dhe kaq! Më shumë memorie të lirë.
 
o boss po ne qe kemi android?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.