Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Këto shenja horoskopi e urrejnë njëra-tjetrën/ Mund të qëndrojnë armiq përgjithmonë

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,946
Binjakët me Binjakët

Nëse ka pasur ndonjëherë një shenjë që nuk mund të qëndronte vetë, janë Binjakët.Dy personalitete të mbështjella në një shenjë dhe duke ecur në vijën e hollë midis mendjes së shëndoshë dhe çmendurisë ,ky është një Binjak. Kur keni dy Binjakë , keni dy situata të mundshme: miqtë më të mirë, ose armiq për gjithë jetën ose më gjatë. Nuk ka zonë gri kur bëhet fjalë për Binjakët.

Akrepi-Ujori

Nëse do të jemi plotësisht të sinqertë, Akrepi me të vërtetë nuk ka miq në Zodiak sepse, kjo është vetëm mënyra se si Akrepi rrotullohet. Por nëse e ngushtojmë në një shenjë që Akrepi thjesht nuk mund të qëndrojë është Ujori.


Luani-Demi

Ndërsa Luani dhe Demi mund të krijojnë një çift të shkëlqyeshëm sepse të kundërtat tërheqin, të heqësh një miqësi është e vështirë për këta të dy. Nevoja e Luanit për të qenë besnikë bie në kontrast me nevojën e Demit për të bërë gjithçka që duhet për të marrë atë që dëshiron. Gjithashtu, guximi i Luanit dhe kokëfortësia e Demit nuk përzihen kurrë, ato janë shumë të ngjashme, por akoma nuk ekzistojnë më.
 
Qy nuk qenkam une .....nuk paskam armiq ????
 

Peshorja dhe Dashi​

Peshorja pëlqen të ketë një ‘kokë në re’ dhe në botën e tyre gjithçka është e bukur dhe në ekuilibër. Kjo është ajo ku botët përplasen pasi Peshorja është një shenjë që dëshiron të ruajë paqen, dhe Dashi është kokëfortë dhe duhet të ketë gjithmonë të drejtë.

Edhe pse shpesh janë armiq, ata prapë respektojnë njëri-tjetrin sepse e kuptojnë njëri-tjetrin në një mënyrë që personazhet e tjerë nuk mund ta kuptojnë.




Gaforrja dhe Peshqit​

Të dyja shenjat janë shumë të ndjeshme, madje aq sa mund të quhen mbindjeshme, prandaj shumë do të mendonin menjëherë se ishin ‘krijuar për njëri-tjetrin’. Epo, ata nuk janë.

Ata ndryshojnë në mënyrën se si i trajtojnë ndjenjat e tyre. Ndërsa Gaforrja gëlltit ndjenjat e saj dhe i mban ato thellë brenda, Peshqit janë krejt të kundërt dhe nuk kanë turp t’u tregojnë të gjithëve se çfarë dhe si ndihen në çdo kohë të caktuar. Kjo është arsyeja pse këta dy personazhe janë shpesh armiq, sepse nuk mund të qëndrojnë se si tjetri trajton emocionet.



Dashi dhe Dashi​

Përveç Binjakëve, Dashi e ka të vështirë edhe me ‘veten’. Thjesht imagjinoni një situatë kur dy persona të kësaj shenje do të kapen pas diçka, është e qartë për të gjithë që asnjëri nuk do të dorëzohet dhe të pranojë se ai është gabim, dhe kjo çon në një katastrofë të plotë.
 
Mua më dolën ndryshe ??


Dashi ka Akrepin
Dashi i urren ata që nuk janë të thjeshtë, spontan dhe të drejtpërdrejtë, siç janë njerëzit e shenjës së Akrepit. Taktikat dhe mashtrimet nuk janë për të, edhe nëse ai ka një natyrë agresive të aftë për t’u përballur me çdo sfidë.

Demi ka Binjakët
Demi i urren Binjakët sepse ata janë të paqëndrueshëm, ndryshojmë mendim dhe humor vazhdimisht. Ata janë të paparashikueshëm dhe e tensionojnë Demin në mënyrë të panevojshme. Pra, është më mirë që t’i mbani ata në një distancë të sigurt.

Binjakët kanë Bricjapin
Binjakët janë tepër komunikues, flasin me të gjithë, por nganjëherë janë kokëfortë. Shenja me të cilën ata nuk mund të shkojnë fare është Bricjapi. Ky i fundit urren të dëgjojë fjalimet e tij të pafundme dhe nuk pranon mendjemadhësinë e tij.


Gaforrja ka Shigjetarin
Shigjetari, me natyrën e tij aventureske, ka për qëllim të copëtojë zemrën e një Gaforreje, e cila vepron gjithmonë me delikatesë dhe butësi. Çfarë është më keq sesa një mik i padrejtë dhe i pandjeshëm? Kjo është arsyeja pse këto dy shenja janë të papajtueshme

Luani ka Virgjëreshën
Midis Luanit dhe Virgjëreshës është një luftë e vërtetë për të fituar pushtet. Luanët urrejnë ata që përpiqen të arrijnë gjithmonë përsosmërinë ashtu siç bëjnë të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës.

Virgjëresha ka Gaforren
Sipas shenjës së Virgjëreshës, Gaforrja është aq e pakujdesshme saqë nuk mund t’i pranojë kurrë zgjedhjet e veta. Ajo e le veten të drejtohet nga zemra dhe ndjenjat e saj, duke shkatërruar çdo gjë në fund. Kjo është diçka që një Virgjëreshë nuk mund ta tolerojë.

Peshorja ka Ujorin
Peshorja dhe Ujori janë dy shenja të papajtueshme dhe arsyeja është shumë e thjeshtë: e para do të jetë e lavdëruar gjatë gjithë kohës, ndërsa tjetra i urren sentimentalizmat e kota. Sigurisht, ekzistojnë përjashtime, por Peshoret duan dikë pranë tyre që nuk është i ftohtë dhe i shkëputur si Ujori.

Akrepi ka Peshoren
Për Akrepin nuk ka armik më të keq se Peshorja. Është sikur pas asaj pamjes së saj të shkëlqyer duket se gjithmonë ka diçka për të fshehur dhe kur Akrepi ndeshet me njerëz të pandershëm dhe të rremë i bënë ata të vuajnë.

Shigjetari ka Demin
Në qoftë se nga njëra anë Shigjetari është dinamik, komunikativ dhe ekstrovert, Demi është rigoroz dhe racional, dy karakteristika që konsiderohen absolutisht të mërzitshme nga shenja e parë. Shigjetari ndjek gjithçka që e emocionon dhe është e qartë pse ai nuk mund ta dojë një të shenjës së Demit.

Bricjapi ka Peshqit
Bricjapi është një shenjë pragmatike dhe racionale, e cila preferon të veprojë në vend që të harxhojë orë të tëra duke menduar. Prandaj është e pashmangshme që ai e sheh idealizmin e Peshqve si një dobësi. Sipas këndvështrimit të tij, mënyra e tyre e të bërit është absolutisht e gabuar.

Ujori ka Luanin
Ujori urren njerëzit që besojnë se kanë gjithmonë të drejtë, një veçori e pranishme në të gjithë ata që janë lindur nën shenjën e Luanit. Ai beson se ata mbivlerësohen, por e vërteta është se ata janë dy personalitete dominuese që nuk mund të takohen.

Peshqit kanë Dashin
Peshqit dhe Dashi janë dy shenja të papajtueshme. Peshqit duan të jetojnë në relaks të plotë, duke bërë udhëtime mendore të pabesueshme ulur në mënyrë të qetë në divan, ndërsa Dashi është më dinamik dhe agresiv. Personalitetet e tyre praktikisht të kundërta nuk do të arrijnë kurrë të bashkohen.

sot.com.al
 
Çdo astrolog per veten e tij ????
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.