Kjo është bukuroshja që rrëmbeu mbrëmë kurorën e Miss Shqipëria 2021

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
18,434
Vendndodhja
Me kembe ne toke

Kjo është bukuroshja që rrëmbeu mbrëmë kurorën e Miss Shqipëria 2021​


Untitled 6


Mbrëmjen e djeshme u mbajt konkursi i bukurisë Miss Shqipëria 2021. Eventi u zhvillua në Kalanë e Petrelës. Kurorën e më të bukurës e fitoi Lea Islamaj, vajza 18-vjeçare e cila mori votat e jurisë dhe të publikut.
Gjatë mbrëmjes Lea zbuloi se arsyeja kryesore pse konkurroi në Miss Shqipëria ishte dëshira e prindërve të saj, dhe ajo jo vetëm që ua plotësoi, por rrëmbeu edhe kurorën.
Lea ka lindur dhe është rritur në Francë. Ajo u shpreh se mund të merrte pjesë në Miss Francë, por kishte dëshirë që të konkurronte në vendin e saj të origjinës.


Juria profesioniste përzgjodhi si shoqëruese të parë të miss-it Pamela Pajën, ndërsa si shoqëruese e dytë u përzgjodh Samanta Pajo.


"Balkanweb"
 

Konkursi i Letersise

 • Melankolia

  Votes: 2 9.1%
 • Per Dashurine

  Votes: 0 0.0%
 • Ambjenti i Iluzionit

  Votes: 1 4.5%
 • Era...

  Votes: 2 9.1%
 • Nese...

  Votes: 2 9.1%
 • Dikur..

  Votes: 3 13.6%
 • Femijeria

  Votes: 12 54.5%
Top