Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Komuniteti gollobordas.

Passion

Banned
Regjistruar më
Maj 25, 2018
Mesazhe
15,143
Per arsye se ne shtetin shqiptar gjenden disa komunitete
do ish pozitive njohuria jone rreth tyre.

Njoh nje pjese te konsiderueshme te tyre qe vijne kryesisht nga rrethi i Peshkopise.
Jo rrall here ndeshem me shprehjen e tyre.

"Tirana eshte ndertuar fale Gollobordasve" :D

Do ish interesante te lexonim njohurite e secilit rreth atij komuniteti. :)
 
Nese sgaboj nje mike e imja me tha qe mesa duket kishte nje origjine te tille. Ajo vjen nga elbasani.
Per mua eshte nje nder personat me te cmuar qe kam njohur.
 
"Tirana eshte ndertuar fale Gollobordasve" :D
Tirana eshte ndertuar nga Dibranet o passion. Gollobordasit jane 90% bullgar/maqedonas qe e kan harruar gjuhen shqipe. E vetmja gje qe e lidh me shqiperine eshte territori qe per fatin e tyre te keq i ka ra brenda shqiperise dhe quhen pjese e shqiperise dhe per me shum rrethi i dibres.

Ne peshkopi eshte rast i rralle qe te zbrese nje gollobordas mesa kam degjuar.
 
Tirana eshte ndertuar nga Dibranet o passion. Gollobordasit jane 90% bullgar/maqedonas qe e kan harruar gjuhen shqipe. E vetmja gje qe e lidh me shqiperine eshte territori qe per fatin e tyre te keq i ka ra brenda shqiperise dhe quhen pjese e shqiperise dhe per me shum rrethi i dibres.

Ne peshkopi eshte rast i rralle qe te zbrese nje gollobordas mesa kam degjuar.
Nga dibrant e di
por pyetja eshte mos nenkupton ata?

Qe te jemi transparent ata jane te dhene pas ndertimit
sikurse vlleht me blektorine. :)
Per çudi se nga ai komunitet vinte e Ataturku modern. :)
 
Nga dibrant e di
por pyetja eshte mos nenkupton ata?

Qe te jemi transparent ata jane te dhene pas ndertimit
sikurse vlleht me blektorine. :)
Per çudi se nga ai komunitet vinte e Ataturku modern. :)

Po e vertete qe shquhen per ndertim dhe per faqoren e rakise por kan zbrit shume vone ne tirane.
Prirjet e gollobordasve jane qe te bashkohen me bullgarine. Sidomos tani qe BG eshte ne Europe.
Nese do kerko ne youtube emisionin e Marin memes dhe degjo mesa deshperim e thone qe jan shqiptar.
 
Po e vertete qe shquhen per ndertim dhe per faqoren e rakise por kan zbrit shume vone ne tirane.
Prirjet e gollobordasve jane qe te bashkohen me bullgarine. Sidomos tani qe BG eshte ne Europe.
Nese do kerko ne youtube emisionin e Marin memes dhe degjo mesa deshperim e thone qe jan shqiptar.
Absolutisht po.
Sikurse vlleht me pasaporta rumanie e greqie.

:)
 
Per arsye se ne shtetin shqiptar gjenden disa komunitete
do ish pozitive njohuria jone rreth tyre.

Njoh nje pjese te konsiderueshme te tyre qe vijne kryesisht nga rrethi i Peshkopise.
Jo rrall here ndeshem me shprehjen e tyre.

"Tirana eshte ndertuar fale Gollobordasve" :D

Do ish interesante te lexonim njohurite e secilit rreth atij komuniteti. :)
dhe jo vetem tirana por te gjitha veprat industriale ane e mbane shqiperise ata i kane ndertuar deri ne gangrenat e elbasanit metalurgjikun ferrokromin cimenton etj kto i kam pare ne nje dokumentar qe fliste kryesisht per ustallareet e digave dhe oxhakeve qe i ndertonin
 
Te vetmen gje qe kam degjuar eshte se jane vertet punetore, sa i perket Tirenes @molecule aty i ke të gjitha, edhe nje cope gardh prej Puke, edhe nje lope prej Laberie, edhe një druvar prej Kukesi, edhe nje qoftexhi Berati. Me pak fjale, nje fshat i stermadh i futur në zemer te Tiranes.
 
Jane super ustallare flasin gjuhe te shpifme edhe jetojn jeten e vet respekte kam punu me gollobords. Une vetem jom bektashi nga kruja kryegjyshata me e madhe e bektashive eshge ne tirane me sa di une nuk njifet neper vene tjere si sekt
 
Me ka rastisur te bisedoj shpesh me Gollobordas.
Di te them qe jane punetore dhe te forte por si cdo njeri kane dhe ato huqet e tyre.
Per mendimin tim jane te "pagdhendur" i qendrojne fort idese se tyre qofte kjo dhe gabim.
Tirana ka qene nje qytet jo me shume ndertime si rrjedhoje nuk kane kontribuar ne ndertimin e saj.
 
Last edited:

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.