Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Krijime nga The Joker

The Joker

My heart it's black 🖤🖤
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 4, 2021
Mesazhe
3,855
Pëlqime
3,141
Pikë
113
Era..

Dielli duket se perendoi sebashku me deshiren.
Hija e saj e rende pershkon ngadal erresiren.
Te shkuaren e larget shetit rrotull meje era.
Gjithcka eshte rrezuar ne toke, tamam si sende te pavlera..
Mund te heshtesh pasi ndienja te ngurron.
Por sa keq veshtrimi jot pa e kuptuar te tradhton.
S'mund ta perballosh dot aspak te verteten.
Dobesia jote ngjason me nje gjeagjez per jeten..
Tani mund te degjoj vec fershellimat therese te eres..
Gjithcka me ngjason me nje dimer ne mes te pranveres.
Cdo pjese e se gjalles u mbulua krejt nga acari.
Cdo pjese e ati kapitulli u dogj nen hijen e nje zjarri..
Vetmia nis te ndjek eren e me te sebashku te udhetoj..
Ndoshta ende sjam gati lamtumiren ta dhuroj..
Vazhdoj t ngushellohem ndoshta ne nje vegim.
Smund ti besoj askujt vecse heshtjes se fatit tim.
Mbase do jete me mire te largohem nen hijen e eres..
Pasi e ndiej veten si efekti i alkolit te veres.
 

The Joker

My heart it's black 🖤🖤
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 4, 2021
Mesazhe
3,855
Pëlqime
3,141
Pikë
113
Dhe unë
Madje mora titullin.' Nënë Tereza" nga bashkëmoshatarët e mi se i ndihmoja në ese.
Edhe bjonde ..edhe kaçurrelse .. edhe shkruan.. ❣️❣️ falenderoj zotin qe egzistojne njeres te tille . Kam respekt per njerezit qe shkruajne se jane me llogjike suksese.
 

The Joker

My heart it's black 🖤🖤
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 4, 2021
Mesazhe
3,855
Pëlqime
3,141
Pikë
113
Diku ne erresire po arri te shoh pakez drite.
Ajo eshte hena lozonjare qe i ka marre driten diellit.
Dhe ashtu e deshperuar kerkon te kete sadopak merite.
Me endrren se mund ti ndriçoje dhe ajo rrugen qiellit.
Befas per nje cast nisa ta besoj.
Ajo thelle brenda meje diçka me kujton.
Tashme i mbrekulluar nis per nje kohe te gjate ta veshtroj.
Perballe meje shfaqet e gjitha si te ishte nje vizion.
Arri ta kuptoj se eshte padyshim nje rimesherim i diellit.
Dhe ashtu si nje perendim qe sjell fundin ajo ndriçon nje rifillim.
Ne syte e saj pasqyrohet e tere ajo kaltersi e qiellit.
E ndër ate pafundesi aq te madhe duket sikur mbush gjithe zbrazetine.
Nganjehere e urrej largesine kaq shume.
Ajo ndodhet atje larg, ne nje udhe pafund.
Eh sa keq qe mundem veç ta veshtroj.
Por nuk e di a do mundem valle ta harroj?
 

The Joker

My heart it's black 🖤🖤
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 4, 2021
Mesazhe
3,855
Pëlqime
3,141
Pikë
113
Lamtumira e fundit.

Sa shpejt koha u largua nen njemije qiej..
Ç'ndienj te forte trishtimi po ndiej..
Dielli u largua e ngadal po perendon..
Shpesh fundi fillimin me kujton..
S'do mund ti shoh me ata sy ne qiell..
Sdo mund te ndiej as te fundit pranvere..
Dita do eci e do sjell nga pas naten..
Era do vazhdoj te shtyh edhe me shume flaken..
E di se ne pranvere mbase gjithcka do cele perseri..
Veçse zambaku i bardhe do te kthehet ne te zi..
Mbase vera do jete e nxehte dhe shume e gjate..
Kudo do do vazhdoj te endet nje lume i thate...
Vjeshta tinzare plot me trishtim do e percillë..
Shiu i saj i dhimbjes do permbyse cdo keshtiell..
Ç'nur te rende do te kete dimri i acartë...
Atehere kur lumi i ngrire do shkelqej si xhamadan i arte.
Pas mbarimit te cdo dite nje pjese e imja do te jete zhdukur.
Dhe drita do pasqyrohet ne syte e mi te lodhur si hene e pergjakur..
Ndoshta hijeshija e te bukures diku larg do te kete ikur...
Mbase gjithcka po shkon drejt fundit si trendafil i plakur...
Lotet do vozhdojne te rrjedhin ngadal ne heshtje.
Tamam sikur te ishin disa gjethe vjeshtje.
Cdo pjese e te shkuares do digjet nen hijen e nje zjarri.
I cili flakeron furishem ne nje vater te ftohte janari...
Dikur nga larte binin yje e une shpreja deshire..
Tashme letra ime e fundit shkruan vecse LAMTUMIRE...
 

The Joker

My heart it's black 🖤🖤
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 4, 2021
Mesazhe
3,855
Pëlqime
3,141
Pikë
113
Lamtumira e fundit.

Sa shpejt koha u largua nen njemije qiej..
Ç'ndienj te forte trishtimi po ndiej..
Dielli u largua e ngadal po perendon..
Shpesh fundi fillimin me kujton..
S'do mund ti shoh me ata sy ne qiell..
Sdo mund te ndiej as te fundit pranvere..
Dita do eci e do sjell nga pas naten..
Era do vazhdoj te shtyh edhe me shume flaken..
E di se ne pranvere mbase gjithcka do cele perseri..
Veçse zambaku i bardhe do te kthehet ne te zi..
Mbase vera do jete e nxehte dhe shume e gjate..
Kudo do do vazhdoj te endet nje lume i thate...
Vjeshta tinzare plot me trishtim do e percillë..
Shiu i saj i dhimbjes do permbyse cdo keshtiell..
Ç'nur te rende do te kete dimri i acartë...
Atehere kur lumi i ngrire do shkelqej si xhamadan i arte.
Pas mbarimit te cdo dite nje pjese e imja do te jete zhdukur.
Dhe drita do pasqyrohet ne syte e mi te lodhur si hene e pergjakur..
Ndoshta hijeshija e te bukures diku larg do te kete ikur...
Mbase gjithcka po shkon drejt fundit si trendafil i plakur...
Lotet do vozhdojne te rrjedhin ngadal ne heshtje.
Tamam sikur te ishin disa gjethe vjeshtje.
Cdo pjese e te shkuares do digjet nen hijen e nje zjarri.
I cili flakeron furishem ne nje vater te ftohte janari...
Dikur nga larte binin yje e une shpreja deshire..
Tashme letra ime e fundit shkruan vecse LAMTUMIRE...
@Anabela
Thjesht tag mos u keqkuptoni
 

The Joker

My heart it's black 🖤🖤
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 4, 2021
Mesazhe
3,855
Pëlqime
3,141
Pikë
113
Valle a ia vlejti..

Desha te pyes ate tipin qe ka pire dhe endet rrugve zigzak.
Qe ajo dreq raki po e vret ashtu si e pi pak nga pak.
Dhe ka lene ne shtepi femren e vete.
E cila me lotë e me frike po e pret.
Madje as kjo nuk i mjaftoi.
Pa iu dridhur qepiku dhe e dhunoi..
Ndoshta femijen qe kish ne bark e deshtoi.
Por te pakten a ia vjejti me thuaj?
Hey ti zotri qe me tjetren po shkon.
Kaq shpejt gruan po e harron?
Ajo te beri baba mos valle e harrove?
Per nje deshire momeni ti e shkaterrove.
Ne mos tani do e besh seshpejti..
Por te pakten tregom a ia vlejti?
Me fal po ti tjetri qe akoma po e mashtron.
Te verteten pse dreqin sia tregon?
Dhe ajo "mjerane" te beson si e marre.
Dhe nuk e di se ti tjetren ke len me barre..
E te dyja po i mbush me intriga e dredhi..
Por te pakten thuhe me ze a ia vlejti?
Ti ti zotri qe ate bukuroshenn po e fshen.
Po i shtyp cdo deshire dhe endrren.
Ajo ka nevoj per liri dhe dashuri..
Jo per urrejtje dhe xhelozi..
Pyete veten gjithe kjo barre qe more a ia vlejti?
......................,........
Duajeni femren dashuroheni.
Kur te kete frike perqafoheni.
Bota eshte e eger per te, por ju mund ta mbroni..
Lotet te rrjedhin nga ata sy te bukur ndalojini.
Lereni te lire mos e prangosni.
Sepse nuk po e ndaloni por po e burgosni.
Kur ajo ndihet vetem jepja puthjen e dashurise.
Me mire falja jeten asaj e jo rakise..
Jo se nje femer eshte nena apo dhe motra jote joo.
Por sepse nje femer eshte vete jeta per kedo.
Femra eshte drite ne erresire.
Dhe besomeni ajo nuk ka nevoj per meshire.
Eshte e forte dhe e pameposhtur.
Eshte puntore dhe e palodhur.
Dhe nese ndokush e njeh sadopak fjalen burreri..
Le ti fale sadopak dashuri..
 

HIM

I'm out of this shit!
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Jun 19, 2018
Mesazhe
6,927
Pëlqime
13,232
Pikë
113
Mosha
32
Location
So far away
O vlla nje keshille modeste nga dikush qe ne poezi eshte grope....perdore me pak kte rimen "e puthur" se behet lodhshme ?
 

The Joker

My heart it's black 🖤🖤
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 4, 2021
Mesazhe
3,855
Pëlqime
3,141
Pikë
113
Syte e tu per nje kohe te gjate i pash.
Dhe ashtu i mahnitur ngela nje moment.
Mos vall ne dashuri si i çmendur rash?
A eshte ky nje iluzion apo mbrekullia vete.

Buzet e kuqe te mbrekullueshme si flaka.
Sikur te mund ti provoja une i mjeri.
Papritur kam mendime te paqarta.
A jane hidhura apo te embla si mjalti.

Ecen lehte lehte si te ishe "zana"
Era te ledhaton ato floket e bardha.
Natyra te ka bekuar me hijeshi.
Aroma jote me kendeshme se e nje trendafili.
Je e bukur si princeshat ne perralla.
E di se jane shume por ti je e para..

@Caramele besoj e mbajta fjalen jemi te lare tani..
 

The Joker

My heart it's black 🖤🖤
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 4, 2021
Mesazhe
3,855
Pëlqime
3,141
Pikë
113
"C'nate e erret sot
Ai terr.. ajo zbrazeti
Asnje yll nuk po shoh dot.
Pyes veten valle ku je ti?
Zhytem kaq shume thelle
Sa here nisem diçka me ndalon
Ai lot jo nuk mudet te rrjedh.
Pse dreqin po me mungon!?
Per nje çast mendova se te harrova
Por ende e kam ne mendje ate perqafim
Sa here une gabova.
Por ti me fale pahezitim.
Tani po rri si i ngrire
Era po fryn eshte kaq ftohte
Çuditerisht kam nje deshire.
Dua nje perqafim te lutem vetem sot.
Mbeshte koken ne kraharorin tim
Dhe si dikur degjoje kte zemer jetime
Ngadal me fal nje veshtrim.
Ma hiq kte dhimbje sybukura ime.
Dua te letoj ato floket e arte
Askush nga te dy mos le te flas
Ti shtengojme duarte njeri tjetrit per shume gjate.
Sepse ti e di se veç ty nuk mundem te bertas.
Pastaj le te qeshim si te marre
Do te fal gjithçka qe une kam
Veç mbill nje lule ne shpitrin tim te vrare.
.............................................
E urrej ate dite qe ne u ndam.
 

NOUR

-Smile Now~Cry Later-
Kontributor
Regjistruar më
Dec 19, 2018
Mesazhe
12,565
Pëlqime
10,784
Pikë
113
☹une skam nerva ti lexoj vallai te ishin poezi erotike po :p
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
Kontributor
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
32,183
Pëlqime
43,238
Pikë
113
Location
?? & ??
Hallall plako shkruj une si kam lexu nfakt se me lexu hallet e tuja harroj tmijat 😂
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top