Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ku e gjeni dashurine ?

Tek librat, kenget, zogjte, dallget e detit, horizontet, natyra, dielli, hena, yjet.
Tek gjithçka me ben te ndjehem bukur dhe me zien gjakun.
Tek prinderit, meraku nenes.
Eh, ka aq shume gjera ku gjen dashurine sa vetem nje i/e verber nuk i shikon dot☺️
 
tek buzeqeshja dhe perqafimi i dikujt apo nje qe ka nevoje apo nje femije aty eshte dashuria pa interes dhe te prinderit
 
  • Super Dashuri
Reactions: .
Dashnine nuk kam nevoje ta gjej, ajo asht gjithandej, dhe nuk quhet dashni, i cili eshte nje term i shpik nga njeriu nga netet e territ te zanafilles, nga frika, adhuronin perendite e ferrit ose te edenit. Dashnia me e pavlere (fake) eshte ajo midis nje mashkulli dhe nje femre, nje bote plot me lufte intrigash, inatesh, xhelozish, tradhtish dhe mbi te gjitha aty ku njeriu personifikon perputhshmerine e karakterit te tij duke e glorifikuar ne majat me solmen me EGON e tij!!!

Te tjerat jane bla ble bla blaaaaaaaaaa
Edhe Deleeeeeeeeee
 
Dashnine nuk kam nevoje ta gjej, ajo asht gjithandej, dhe nuk quhet dashni, i cili eshte nje term i shpik nga njeriu nga netet e territ te zanafilles, nga frika, adhuronin perendite e ferrit ose te edenit. Dashnia me e pavlere (fake) eshte ajo midis nje mashkulli dhe nje femre, nje bote plot me lufte intrigash, inatesh, xhelozish, tradhtish dhe mbi te gjitha aty ku njeriu personifikon perputhshmerine e karakterit te tij duke e glorifikuar ne majat me solmen me EGON e tij!!!

Te tjerat jane bla ble bla blaaaaaaaaaa
Edhe Deleeeeeeeeee
Cili term nuk eshte shpik nga njeriu??
 
Cili term nuk eshte shpik nga njeriu??
Dashnia njeru per njeriun ...apo akoma jeni ne gjume ? te kujtoj dy gjera: nacizmi dhe komunizmi prodhuan rreth 160 milion viktima ...si thuhet ne gjuhen juridike? Vrasje me Dashje! Apo don akoma...

Njeriu nihet vetem dhe gjen kontemplation te zoti dhe dashnia ..

Ka vetem nje dashni si ne boten e kafsheve prindi dhe femija dhe anasjelltas....biles edhe kete kemi fillu me e tradhtu se vrasim femjjet dhe prinderit ....se di ca don me shume ti vllai ...thjeshte leviz vendit dhe reflekto ??
 
Dashnia njeru per njeriun ...apo akoma jeni ne gjume ? te kujtoj dy gjera: nacizmi dhe komunizmi prodhuan rreth 160 milion viktima ...si thuhet ne gjuhen juridike? Vrasje me Dashje! Apo don akoma...

Njeriu nihet vetem dhe gjen kontemplation te zoti dhe dashnia ..

Ka vetem nje dashni si ne boten e kafsheve prindi dhe femija dhe anasjelltas....biles edhe kete kemi fillu me e tradhtu se vrasim femjjet dhe prinderit ....se di ca don me shume ti vllai ...thjeshte leviz vendit dhe reflekto ??
O vllai zgjohu ti per dy arsye te thjeshta: Qe ne rradhe te pare te lexosh ato qe shkruan vete dhe te kuptosh pytjen qe po te bej.
The qe dashuria eshte term i shpikur nga njeriu dhe une te kerkova nje term te vetem qe nuk eshte shpikur nga njeriu.
Sa per dashurine prind femije dhe anasjelltas,te kujtoj se qekur eshte krijuar njerezimi,kjo marredhenie eshte shoqeruar me intriga,xhelozi dhe vrasje.
Tani na e ndaj,ta quajme dashuri kte apo jo?
 
dashurine e gjen kudo por veshtire ta futesh ne xhepat e zemres ceshtje kimie e kuptoni vet ju
 
O vllai zgjohu ti per dy arsye te thjeshta: Qe ne rradhe te pare te lexosh ato qe shkruan vete dhe te kuptosh pytjen qe po te bej.
The qe dashuria eshte term i shpikur nga njeriu dhe une te kerkova nje term te vetem qe nuk eshte shpikur nga njeriu.
Sa per dashurine prind femije dhe anasjelltas,te kujtoj se qekur eshte krijuar njerezimi,kjo marredhenie eshte shoqeruar me intriga,xhelozi dhe vrasje.
Tani na e ndaj,ta quajme dashuri kte apo jo?
Thjeshte e zgjerova menimin tem, edhe ajo qe thu ti asht ma se e vertet, por kur thoja raporti i dashnise prinder femije i referohem moshes vegjelise ...se kur rriten antagonizmi dhe indiferentizmi jane nyjet kryesore te raportit prind femije ?
 
Kur kam sardele ne dore ne sy te maces. Nuk ke per te pa najere ne jeten tende te tille dashuri
 
Ne syte e tij plot trishtim,kur une bej sikur nuk e kam mendjen.
Ne perqafimet e tij te ngrohta,ne buzet e tij te embla.
Ne duart e tij teksa ecim te kapur dore per dore si femije te vegjel.
Mbi te gjitha ne zemren e tij,kur une mbeshtes koken dhe padashur me merr gjumi :):).
 
Tek gjërat pozitive
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.