• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Ku është qendra e Universit?

Juno

VIP
Staff member
VIP i Forumit
Mesazhe
4,938
Mosha
35
Location
Prague
1531942020626.png
Duke qenë se Universi nuk ka një skaj fizik, nuk ka kuptim ideja e një pozicioni “absolut”. Kështu që, është e pakuptimtë të mendojmë për “qendrën” e Universit; diçka e shtrirë në infinit nuk ka “qendër”. Të imagjinosh “qendrën” si pika ku nisi gjithçka është gjithashtu e pakuptimtë.

Big Bangu ndodhi kudo njëkohësisht dhe që atëherë, Universi ka vazhduar të zgjerohet.

Çdo pikë mund të konsiderohet si “qendër” e këtij ekspansioni. Kështu që qendra e Universit është njëkohësisht, askund dhe gjithkund.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top