Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

“Kujtesa ime më e mirë? Kur takova Klaudian. U martuam fshehurazi, ishte një nga momentet më të bukura, një moment dashurie”…

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

“Kujtesa ime më e mirë? Kur takova Klaudian. U martuam fshehurazi, ishte një nga momentet më të bukura, një moment dashurie”…​


Ishte viti 1963, nga lindja e një dashurie të madhe, e cila me kalimin e kohës ka kapërcyer pengesa të shumta. Historia e pabesueshme e dashurisë që ende sot tërheq vështrimet kurioze të shumë fansave dhe entuziastëve. Një set filmi, dy njerëz krejtësisht të ndryshëm, një takim i jashtëzakonshëm. Në atë kohë, Claudia Mori donte të mbante distancë nga Celentano, pasi e konsideronte atë një aktor të jashtëzakonshëm.

Por më pas ishte Adriano ai që iu afrua, duke u përpjekur ta pushtonte edhe nëse fillimisht nuk kishte rrugë. Megjithatë, diçka ndryshoi pas një aksidenti, i cili ndodhi gjatë xhirimeve të një filmi. Gabimisht Klaudia theu një llambë që arrin të dëmtojë lehtë Adriano Celentanon. Gruaja kërkoi falje dhe, që nga ai moment, të dy nuk janë ndarë kurrë. Ishte 14 korriku i vitit 1964, dita kur të dy vendosin të martohen.

Edhe sot, përkundër rrugëtimit të tyre të gjatë dhe herë-herë të mundimshëm, çifti është shumë i lidhur dhe i dashuruar. Adriano Celentano ka pasur një karrierë të mbushur me suksese të mëdha dhe përvoja madhështore. Megjithatë, një nga kujtimet e tij më të mira është e natyrshme në martesën e tij me bukuroshen Claudia Mori.

3699.jpg

Marrëdhënia e pabesueshme e Claudia Mori dhe Adriano Celentano
Lidhur me këtë, në një intervistë të fundit këngëtari më i dashur i të gjitha kohërave ka kujtuar momentet e mira të së shkuarës së tij.

“Kujtesa ime më e mirë? Kur takova Klaudian. U martuam fshehurazi në Grosseto, duke ikur nga gazetarët, në tre të mëngjesit. Ceremonia u kremtua nga At Ugolino, një frat, miku im. Gazetarët në fakt e morën vesh që po martoheshim, por nuk na gjetën. Ishim rreth dhjetë vetë në kishë. Më pas u nisëm me një Jaguar nga pjesa e pasme e hotelit. Ishte një nga momentet më të bukura, një moment dashurie. Një nga shumë. Ju ndonjëherë keni ‘ngritje’ të papritura. Por ka një avantazh. Pas atij ashensori që nuk zgjat shumë, më pas është sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Të qeshura, shaka. Çfarë të bëj kur ngre zërin? E dëgjoj dhe e shikoj sepse është e bukur edhe kur ngre zërin”. Këto janë fjalët e Adriano Celentanos, të një dashurie që zgjat prej 59 vitesh.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.