Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

"Kujtimi i 97"

Meloo

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shta 15, 2020
Mesazhe
9,309
Përshëndetje!
Uroj të jeni të gjithë mirë!
E hapa kētē temë, duke marr shkas nga ngjarjet e vitit 1997.
Duke qen se unē jam brezi i 97.

Përpos temva me përmbajtje argëtimi, si tema e çifteve, tema e veshjeve , pytje- përgjigje, apo dhe shumë tema tē tjera.
Unë nuk anoj shumë tek kēto tema, më pëlqen më shumë të lexoj nga ju ngjarje që kan ndodhur vërtetë, ndoshta dhe të përjetuëra nga vet ju.
Do e çueja "97 e kujtimeve:


Kush ka përjetuar vitin 1997 e kujton me tmerr veprimtarinë e tyre..

Edhe diçka tē fundit ju lutem nëse nuk keni diçka për këtë temë , mos diskutoni, mos bëni sikur po bëjm shaka, apo sikur po them diçka!
@centos të lutem duke qen se ke aksses dhe mund ti fshish komentet, do doja që nëse ka komente që nuk i përmbahen temës, tē fshihen.
Faleminderit!
?
 
Nje vit i mbrapshte i cili tregoi qarte se u bashkuan bashke interesat personale te klases politike vendase me ate te fqinjeve te cilet mireprdoren ne interes te tyre situaten dramatike ne te cilen kish cuar vendin qeveria e athershme se bashku me opoziten.
Mos ardhte kurre ai vit.
 
Viti i armëve, i masakrave, humba shumë të afërm, gjaqe të pashuar, dhe lotë nënash që akoma u dhemb shpirti.
Unë si kam.përjetuar, familjarët e mi po.
 
Viti i armëve, i masakrave, humba shumë të afërm, gjaqe të pashuar, dhe lotë nënash që akoma u dhemb shpirti.
Unë si kam.përjetuar, familjarët e mi po.
Unë do doja që të mirreshin në studim, mendoj që do ken sh trauma.
Unë jam me fat që kam qen bebe ..
Mendoj se fmit e asaj kohe kan kujtime.
Nji ndër njerzit që kisha dasht me lexu
në ktë tem asht @Jupiter666..
 
Përshëndetje!
Uroj të jeni të gjithë mirë!
E hapa kētē temë, duke marr shkas nga ngjarjet e vitit 1997.
Duke qen se unē jam brezi i 97.

Përpos temva me përmbajtje argëtimi, si tema e çifteve, tema e veshjeve , pytje- përgjigje, apo dhe shumë tema tē tjera.
Unë nuk anoj shumë tek kēto tema, më pëlqen më shumë të lexoj nga ju ngjarje që kan ndodhur vërtetë, ndoshta dhe të përjetuëra nga vet ju.
Do e çueja "97 e kujtimeve:


Kush ka përjetuar vitin 1997 e kujton me tmerr veprimtarinë e tyre..

Edhe diçka tē fundit ju lutem nëse nuk keni diçka për këtë temë , mos diskutoni, mos bëni sikur po bëjm shaka, apo sikur po them diçka!
@centos të lutem duke qen se ke aksses dhe mund ti fshish komentet, do doja që nëse ka komente që nuk i përmbahen temës, tē fshihen.
Faleminderit!
?
Meloo pershendetje ?
Mire bere qe hape kete teme pavarsisht se shume nga ne qe i kemi perjetuar ato vite i kemi ne kujtesen ton me dhimbje dhe do donim mos ti kujtonim.
Un ne vitin 97 pavarsisht se kam qen mjaftueshem e vogel kujtoj mjaft mire qe i kam shpetuar 2 here plumbave qe kalonin para fytyres sime,plus nje periudh mjaft e veshtire me mungesen e pjestarit kryesor te familjes,situat e cila behesh 2-fish me e veshtire,ka ngjarje dhe ndodhi pa fund.
Urimi im i vetem eshte mos i perjetoft askush situata te tilla me luftra dhe humbje te pjestareve te familjes.
 
vitet me te tmerrshme mbaj mend qe mka kalu nje plumb ju shmanga por ishte shum shpejt ene me gervishti pak ?
 
Si ke qene bebe ? Ti pak me
Lart the jam brez i 97 ? ?
Bebe kam qen, se në 97 kam lind, e duke qen brezi i 97 nuk i di.
Ndoshta e thash ngaqë jam rrit me ktë frazë.
Ju jeni brez lufte??..
Gjithsesi besoj se sh e qart isha, ose mendova se do e kuptonit ???
 
Ne 97ten kam lind..
Normalisht nuk eshte se kam ndonje eksperienc personale po kam degjuar se eshte nje vit i mbrapsh ku kan vdek shume te pafajshem.
 
Vit i tmershem ku ne banoret e Qytetit te Gostivarit perjetuam diçka te papritur nga Sklavomaqedonasit por per fat te mir Babai i mbijetoi plageve te mara nga plumbat e shkjaut ndersa viktimave Zoti ua beft te leht dheun ??????
 
Vit i tmershem ku ne banoret e Qytetit te Gostivarit perjetuam diçka te papritur nga Sklavomaqedonasit por per fat te mir Babai i mbijetoi plageve te mara nga plumbat e shkjaut ndersa viktimave Zoti ua beft te leht dheun ??????
97 a 99 ju?
 
Te grricim plaget thua ti ?
Do i lësh në skutat e harresës..?

Ne 97ten kam lind..
Normalisht nuk eshte se kam ndonje eksperienc personale po kam degjuar se eshte nje vit i mbrapsh ku kan vdek shume te pafajshem.
Pse sa unnë je dhe ti ?..
Qenke sh i vogël..( shaka)
Kam disa dit që po shikoj emisone që flasin për ktë kohë.
Diçka se mar vesh, pse asht ba kjo luft, m'falni për. "injorancen"poor se di
Ajo që më tha mami asht se tan kan pas armë madje dhe fmit kan mbajt??..
Për vetmbrojtje.
 
Do i lësh në skutat e harresës..?


Pse sa unnë je dhe ti ?..
Qenke sh i vogël..( shaka)
Kam disa dit që po shikoj emisone që flasin për ktë kohë.
Diçka se mar vesh, pse asht ba kjo luft, m'falni për. "injorancen"poor se di
Ajo që më tha mami asht se tan kan pas armë madje dhe fmit kan mbajt??..
Për vetmbrojtje.
Rebelimi i vitit 1997 i njohur ndryshe edhe si Kriza piramidale, Anarkia në Shqipëri, Lufta Civile ishte një lëvizje antiqeveritare që filloi më 24 janar në Lushnjë dhe përfundoi më 24 korrik 1997, pas dorëheqjes së Sali Berishës si President i vendit. Shkaku i rebelimit ishte falimentimi i skemave piramidale, të cilat morën me vete rreth 1,2 miliardë $ kursime të shqiptarëve. Opozita arriti të përfitonte nga situata e rëndë dhe i kanalizoi protestat në rrugë politike duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë dhe të Presidentit Berisha. Paaftësia dhe dezertimi në radhët e ushtrisë bëri që vendi te binte në duart e Komiteteve të Shpëtimit Publik dhe bandave të armatosura, e sidomos pjesa jugore. Qendra absolute e rebelimit ishte Vlora.
 
Do i lësh në skutat e harresës..?


Pse sa unnë je dhe ti ?..
Qenke sh i vogël..( shaka)
Kam disa dit që po shikoj emisone që flasin për ktë kohë.
Diçka se mar vesh, pse asht ba kjo luft, m'falni për. "injorancen"poor se di
Ajo që më tha mami asht se tan kan pas armë madje dhe fmit kan mbajt??..
Për vetmbrojtje.
Po e vertet madje ka pas rrezik e te vriteshe nga nje plum "qorr" sepse njerezit gjuanin kot bresheri kallashi veç me kallzu qe kane arme.
 
Last edited:
Mos e shnderroni cdo teme ne chit-chat ju lutem !
Postimet jashte teme u derguan tek tema e duhur
 
Te lagja im ka plas lufte mes 2 bandave ne ate kohe!
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.